Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

wyjazd szkoleniowy z Akademią Carvingu


ryba

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie wróciłem z tygodniowego wyjazdu z AC na lodowcu Stubaier. Na takim zorganizowanym wyjeździe byłem po raz pierwszy. Dzięki Cappo di tutti cappi czyli Gosi Naróć i wszystkim uczestnikom szkolenia to była fantastyczna zabawa a przede wszystkim nauka. Codziennie ok 4 h szkolenia + wieczorna analiza zapisu z kamery. Do tego genialna pogoda, imprezy w 115 ( dla wtajemniczonych ). Jeżeli ktoś chce jeździć dobrze technicznie to taki wyjazd jest koniecznością, a Gosia jest fantastycznym instruktorem potrafiącym przekazać swoją wiedzę na temat: równoległego, śmigu, royala, kompensacji itd itp. - wyjzad bajka

pozdr,

Ryba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bobic

wyjazd szkoleniowy z Akademią Carvingu

Powiem jedno - instruktor to taka osoba, ktora posiada aktualne papiery, po unifikacji. Wtedy moze dopiero nauczac.

Pozdrawiam i uciekam dalej robic swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bobic

wyjazd szkoleniowy z Akademią Carvingu

Jesli chodzi moje informacje to sa prosto z SITNu, o ile wiesz co to takiego, poza AWFem, ktory tez daje swoje papiery w naszym cudnym kraju.

Jest cos takiego jak papier instruktora, ktory robi sie etapami, a potem trzeba to unifikowac w SITNie co kilka lat.

Ale jest wiele instruktorow i instruktorek oczywiscie, ktorzy maja papiery nieaktualne czyli nie zrobili na czas unifikacji. I tacy wg mnie i nie tylko wg mnei nie powinni nauczac, mimo tego, ze sa dobrymi czy tez gorszymi nauczycielami.

Z drugiej strony to jest wielu instruktorow rowniez, ktorzy maja papier, a jednak nie potrafia uczyc.

No, ale to juz inna bajka.

Co do innych rzeczy to DOBRA szkola powinna miec jeszcze licencje PZNu.

Zresztya nie chce sie na ten temat rozpisywac, jesli chcesz podjac dyskusje na temat papierow instruktorskich, to pogadaj z Fischerkiem, ktory siedzi w Zarzadzie SITNu albo Zima - Mistrzem Polski instruktorow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bobic

wyjazd szkoleniowy z Akademią Carvingu

Oj smerfetko, z tymi papierami dozywotnimi to chyba Cie ponioslo troche :))))))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyjazd szkoleniowy z Akademią Carvingu

Prawdę rzeczesz Bobiku....niestety, ale to jest smutna prawda co do nieaktualnych-dozywotnich instruktorów....Widział kto takich na alpejskich stokach-nie bo tam jest inna mentalność wśród uczących sie....a poza tym inne prawo....pozdro all skiers

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyjazd szkoleniowy z Akademią Carvingu

Co do instruktorów. To oni są jak cały ten PZN i SITN w kupie wzięci. Wiele gadania i nic więcej. Pozdrowka

Ps. Widzieliśmy na Olimpiadzie co potrafią. Najbardziej mnie cieszy Tomek Sikora

( z którym razem kiedyś trenowałem w Dynamicie) 18 lat tereningów i sukces. Oby tak dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bobic

wyjazd szkoleniowy z Akademią Carvingu

No, jesli Ty na Olimpiadzie widzisz instruktorow, to chyba zakonczymy ta dretwa gadke. :))))))))

Caly nasz sport nisko stoi, ale to nie wina instruktorow, tylko programu szkolenia i lapczywosci ludzi na kase.

EOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bobic

wyjazd szkoleniowy z Akademią Carvingu

Nie chce sie wypowiadac (przynajmniej publicznie) czy Panie Gosia jest OK, czy Be, ale mysle, ze z dyskusji mozesz wywnioskowac, ze cos jest nie tak :))))

A chodzi tutaj o papiery. :)))))

Nie chce tutaj tego tematu poruszac, jak chcesz sie dowiedziec wiecej, to pisz na maila do mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bobic

wyjazd szkoleniowy z Akademią Carvingu

Zgadza sie, o kase, ale nie wyobrazam, by uczyl ktos mnie bez jakichkolwiek aktualnych papierow.

Co do reklamy, to nie, ale biegam szybciej. Szczegolnie jak kogos gonie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyjazd szkoleniowy z Akademią Carvingu

Z dwojga złego co lepiej:

Uczuć się u instruktira or instruktorki z aktualnymi papierami lecz miernymi umiejętnościami jazdy, lub umiejętności taka osoba może mieć dobre lecz nie posiada zdolności przekazywania wiedzy.

Czy też.....

Uczyć sie u instruktora or instruktorki z nie zaktualizowanymi bądź nie posiadającymi papierów PZN ect.... lecz doskonale uczącymi o znakomitym podejściu pedagogicznym czego skutkiem jest szybki postęp w nauce.

pozdrawiam Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyjazd szkoleniowy z Akademią Carvingu

Sławek - strzeliłeś w 10.

Problem papierów instruktorskich dotyka także środowiska wspinaczkowego.

Bobic nie potrzebnie fetyszyzuje papier.

Ja pojechałem na ten wyjazd myśląc, że jeżdżę przyzwoicie. Gosia stwierdziła coś innego. Ale właśnie dzieki jej profesjonalnemu szkoleniu chyba udało mi się zrozumieć o co w tej zabawie chodzi.

Przecież to kompletna paranoja, że jeżeli Gosia zrobi mityczne papiery to znaczy że dobrze uczy a jak nie to do dupy. Więcej, na wyjeździe byli ludzie z poprzedniego jej wyjazdu i także bardzo chwalili innych niż ona instruktorów ( być może też bez papierów ). Ze swojej strony mogę powiedzieć, że M.N. jest przygotowana w 100% do nauczania jazdy i przede wszystkim do przekazywania wiedzy.

pozdr,

ryba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyjazd szkoleniowy z Akademią Carvingu

ryba5: i tego się trzymaj; bo najważniejsze jest twoje zadowolenie a nie jakieś tam papiery bo przecież narciarstwo to zabawa i radość sposób na spędzanie wolnego czasu który ma być przyjemny i na luzie!!!!))))

a papiery: jeśli nauczanie przez osoby nie posaadające "papirów" ktoś z was uzna za czynność szkodliwą to ja proponuję napisać projekt ustawy..... i niech to wygląda tak jak np. przy prawo jazdy czyli instruktor musi posiadać odopwiednie kfalifikacje potwierdzone egzaminem państwowym bez którego to nie może wykonywać tegoż zawodu- koniec i kropka!

A swoją drogą to jak to ma wyglądać: przychodzę na stok na umówioną godzinę z instruktorem i mówię " zanim zaczniemy poproszę o pana "papiry", referęcje,listy intencyjne, życiorys,o medale i puchary jak pan ma to chętnie też zobaczę..... nie dajmy się zwarjować.

(jak te papiery mają wyglądać od kogo mają być Z PZN tego SITNu cy cuś a może O Rydzyk albo Roman też wystawiają które lepsze......chaos i spustoszenie panuje!!!!!!!!!!!!!!!!

pozdrawiam Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bobic

wyjazd szkoleniowy z Akademią Carvingu

Nie o to chodzi, czy ktos ma papiery a nie umie uczyc, czy nie ma, a uczy zajebiscie.

Chodzi o to, ze teraz kazdy moze zalozyc sobie szkole narciarska i robic w klientow w jajo, naciagajac ich tylko na kase.

Sorry, ale nie po to ktos pol zycia robi papier IW, a byle chlystek bez waznego dokumentu organizuje szkolenia.

Mam nadzieje, ze to sie zmieni, tak jak jest za granicami, ze na stoku z grupa znajduje sie prawidziwy instruktor a nie nauczyciel od plastyki (ktory podobno jest dobrym pedagogiem).

EOT z mojej strony.

A kto chce jezdzic na wyjazdy z pseudoszkolami, no coz - jego wybor.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyjazd szkoleniowy z Akademią Carvingu

Gość z Krynicy Marcin(długowłosy nazwiska nie pamiętam) ma tam szkołę papiery nie wiem czy ma a jeśli ma to nie wiem od kogo ale deklaruje że ma rekoędację M. Ogorzałka który notabene też nie wiem czy ma papiery a jeśli tak to jakie i czy wogule do czegoś się nadają ogłasza się w "ski magazynie"warsztaty karwingowe" napewno już wiecie o kogo chodzi: jego szkoła to totalna lipa 3 stracone dni. Carving Sport te z nie wiem czy mają papiery Ale ogulnie lekcje indywidualne super szczegulnie z Adamem i Patrycją , 1 wpadka nie powiem z kim 2 lata temu, Panta Rhei dla dzieci super: syna 7 lat na tydzień oddałem im efekt zmniejszenie 3 krotne prędkości przejazdu styl z krechy na slalom specjalny - też nie wiem czy mają papiery.

Jeszcze 1 przykład: przychodzisz do banku w sprawe kredytu bank chce wyceny nieruchomości ale wyceny może dokonać tylko żeczoznawca z listy banku a nie jakiś tam bubek, a tu jest poprostu chaos.

a ja nie jestem za tym aby byle kto uczył jeździć na deskach tylko aby było to jasne i przejżyste kto to moż robić a kto nie.Over!!!!!

Pozdrawiam Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyjazd szkoleniowy z Akademią Carvingu

Bobic, Ty masz chyba jakies kompleksy na punkcie tych papierów...

Byłam z Gosią dwa razy i na pewno pojadę jeszcze. Jeżdziłam z niejednym instruktorem "z papierami" i prędzej przy nich bym się czuła naciągnięta niż przy niej. Przez całą moją narciarską historię nie nauczyłam się tyle ile przez 12 dni pod jej (i Dawida z jej "pseudoszkoły" jak nazywasz Akademię) kierunkiem.

To tyle. Do przemyslenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bobic

wyjazd szkoleniowy z Akademią Carvingu

Mam obsesje, bo troche w tym siedze i znam rynek, jak szkoly narciarskie robia w jajo klientow.

Powiem krotko - chcialbym by u nas w Polsce bylo tak jak np. w Austrii.

Co do instruktorow, to tak jak mowie - nie generalizujmy tego tematu, ze kazdy kto ma instruktora jest Be, a kto nie ma a uczy jest Cacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...