Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Dynastar Speed Team R20 PRO narta dla młodego zawodnika


Czaban

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Jestem na etapie poszukiwania nart dla młodego adepta rzemiosła narciarskiego: lat 8, waga 37kg, wzrost 134cm, umiejętności 6 z małym plusikiem według skali forumowej, jeździ 5 sezon, przewidywana ilość dni na nartach w tym sezonie 100 (W tym połowa to treningi 1-1,5h), dotychczasowa narta to Head super shape jakiś starszy model używka długość 120cm i zamiennika dla tej narty szukam. A Konkretnie to narty o profilu SL do jazdy na tyczkach. Wypatrzyłam w przyzwoitej cenie Dynastary Speed Team SL R20 PRO. Zastanawiam się nad długością 128 lub 135? Ja jak i syn już mieliśmy do czynienia z nartami tej marki i mamy bardzo dobre wspomnienia. Czy ktoś miał do czynienia z tą nartą? (Może Mitek pomożesz  bo z tego co się zorientowałem po wpisach na forum to chyba dość dobrze orientujesz się w "francuzach"). Czy nie będzie  ona zbyt sztywna jak na ten poziom zaawansowania? Czy już czas na płyte? Klub handluje Nordicami i trener powiedział, że dla młodego narazie slalomka juniorska Nordici  to trochę zbyt sztywna narta bo ma czasami problem z odpowiednim,,docisnięciem" przy "większych przeciążeniach"  ( przykład filmik poniżej) i dlatego poszukuję czegoś innego. Jednoczesnie chciałbym aby to była narta rozwojowa czyli na ten i następny sezon. Budżet niestety ograniczony wiem że część forumowiczów ma/miało dzieci trenujace w klubach możesz ktoś ma coś do opędzlowania w sensownych pieniądzach? Aha jeszcze jedno druga para nart to Nordica Combi Pro S 140cm dlugości i ona robi za gigantke. Z góry dziękuję za wszelką pomoc, mam miłe wspomnienia bo już raz mi pomogliscie przy doborze butów i dzięki Wam nie wpierdzieliłem się na mine.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Czaban napisał:

....

Cześć

Skoro trenuje w klubie to jaki jest cel pytania na forum??? Chyba sam rozumiesz, że to dziwne. PO drugie co Ci da informacja o konkretnej narcie?? Po trzecie jak ma GS w tym wieku to powinno mu wystarczyć jeszcze przynajmniej na sezon - o ile znam się na szkoleniu bo SL zaczyna się później a ta narta, którą ma wystarczy mu do wszystkiego.

Pozdrowienia serdeczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Mitku, 

Dzięki za szybką reakcję. Odpowiadam na Twoje wątpliwości. Jeśli chodzi o cel pytania: zalecenie z klubu zakupu narty slalomowej krótszej niż posiadana narta główna czyli  Combi Pro S 140cm ale dłuższej niż zmęczone heady. Nie wiem jak jest gdzie indziej ale u nas w klubie dzieciaki raz w tygodniu ćwiczą slalom na krótkich tyczkach lub ,,grzybkach" oraz są zawody w tej konkurencji.

Ale chyba ważniejsze są przyczyny zadania pytania. Pozwolę sobie w podpunktach:

A. Główna ekonomiczna wiesz doskonale że to nie jest tania zabawa. Narta ma posłużyć minimum dwa lata (fajnie by było) I być prorozwojowa dlatego pytanie o długość i sztywność oraz coś o  czym zapomniałem różnice w charakterystyce typowej narty slalomowej w stosunku do narty typu nazwijmy to Combi może nie ma?

B) powiązane z A ja wiem do czego "pijesz" powinni doradzić mi trenerzy i  powinienem Im zaufać i Im ufam. Pomijając aspekty szkoleniowe które nie mnie mi oceniać bo się nie znam są to przede wszystkim świetni uczynni ludzie m.in. z chęcią zabierają własnym transportem mojego syna na wyjazdy biorąc go pod opiekę i nie żądając za to żadnego dodatkowego wynagrodzenia.  Ale oni niekoniecznie muszą brać pod uwagę wszystkie aspekty z którymi ja się muszę mierzyć czyli np. "kasa misiu kasa" . Wiadomka optymalnie kupić 128 a w przyszłym sezonie 135. Podam przykład z zeszłego sezonu. My w klubie  aby miec good price narty zamawiamy w marcu przychodzą w październiku. W zeszłym sezonie zamówiłem Nordici 140cm mimo że trenerzy sugerowali 130cm. Wiadomo dłużej pojeździ, urośnie, staje się coraz  lepszym narciarzem. Uparłem się sugerując się również  tym że na tamten sezon kupiłem (zanim zaczelismy trenować) Head 120cm bo sie przestraszyłem długości chociaż pierwotnie chciałem 130 (zgodnie m.in. z opiniami szanownych kolegów z forum PRZY doradzaniu innym forumowiczom) i żałowałem że tego nie zrobiłem . Początki tego sezonu na nordicach  były trudne ale na chwilę obecną syn zaczyna ogarniać tą narte i myślę że w drugiej części sezonu będzie już si. W treningu już ogarnia na zawodach gdy ciśnie na maksa jeszcze są czasami problemy jak na załączonym filmiku.

C) lubię czerpać wiedzę  i poszerzać ją  z różnych źródeł. Dość długo już czytam forum i wiem że jest tu parę/paręnaście  osób które mają ogromną wiedzę. Nieprzypadkowo wywołałem Ciebie ,,do tablicy,, bo szanuje i doceniam Twoją wiedzę  i doświadczenie chociaż wiem że narażam się na przeczołganie bo potrafisz pojechać po bandzie leszczowi. Ale wychodzę z założenia kto pyta nie błądzi i póki mnie ktoś nie odrzuca inwektywami mi to nie przeszkadza. Z chęcią wysłuchał opinii również innych użytkowników.

D) dlaczego ten konkretny model prosta sprawa najlepsza cena w tej półce gdyż narta z sezonu 17/18.

E) dlaczego nie klubowa nordica za późno na good price poza tym są to narty zazwyczaj bardzo sztywne ( opinia Pana Tomka Kurdziela na jego vlogu np. Dobre sklepowki Nordici zazwyczaj niewiele odbiegają sztywnością w stosunku do nart z grupy race oraz naszych trenerów) być może za sztywne dla młodego nie wiem

F) mógłbym drążyć temat u trenera który odpowiada za sprzęt w klubie ale nie chcę mu zawracać głowy bo ma do ogarnięcia sprzętowo 50 osób i każdy rodzic ma zawsze sprawę życia lub śmierci a ja nie z tych. Poza tym forum to fajne miejsce wymiany opinii i myśli.

Również pozdrawiam serdecznie

Ps do zobaczenia na trasach chociaż może mnie spotkać spora krytyka moich bo umiejętności idealna forumowa 5.

 

Edytowane przez Czaban
Styl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...