Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Gogle z wymiennymi szybami


gruchauho

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Już jakiś czas rozglądam się za nowymi goglami i prosiłbym o pomoc i parę wskazówek. 

Szukam modelu z dwoma szybami (na słońce oraz zachmurzenie/śnieg), bądź jedną i ewentualnie dokupić drugą. Minimum jedna z "lustrem"

Czy warto dopłacać by mieć sferyczną szybę? Czytałem, że dużo lepsza widoczność ale czy naprawdę różnica jest duża? Najlepiej, by wypowiedział się ktoś, kto używał i cylindrycznych i sferycznych.

Do wydania mam maksimum 500 zł 

Jak dotąd oglądałem Atomic oraz Smith ale to dość drogie marki i w tych pieniądzach chyba nie kupię.

Może ktoś coś doradzić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, gruchauho napisał:

Witam.

Już jakiś czas rozglądam się za nowymi goglami i prosiłbym o pomoc i parę wskazówek. 

Szukam modelu z dwoma szybami (na słońce oraz zachmurzenie/śnieg), bądź jedną i ewentualnie dokupić drugą. Minimum jedna z "lustrem"

Czy warto dopłacać by mieć sferyczną szybę? Czytałem, że dużo lepsza widoczność ale czy naprawdę różnica jest duża? Najlepiej, by wypowiedział się ktoś, kto używał i cylindrycznych i sferycznych.

Do wydania mam maksimum 500 zł 

Jak dotąd oglądałem Atomic oraz Smith ale to dość drogie marki i w tych pieniądzach chyba nie kupię.

Może ktoś coś doradzić? 

Ja bym kupił dwie pary - wbrew pozorom nie jest drożej a nawet taniej. Ale to ma sens jak się jeździ z plecakiem. 

Gogle z szybkami cylindrycznymi mają wystarczającą widoczność. 

I jeszcze zarówno tanie jak i drogie gogle zarysowują się podobnie (w końcu to ten sam poliwęglan). Lepiej częściej wymienić tanie jak używać porysowanych drogich. 

Pozdro

Wiesiek

Edytowane przez Wujot
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, gruchauho napisał:

A fotochromy używa ktoś? Gdzieś widzialem Salomony za ok. 250 zł

Ja posiadam Arctica G-107 FP, od dwóch sezonów, kosztowały nieco ponad 300zł. Generalnie polecam, ale nie jako jedyną parę,najlepiej sprawdzają się na słonecznych południowych stokach ( fotochrom działa, ale trwa to ok minuty,dla porównania sprawdzałem brata Uvexy zachowuje się podobnie).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam fotochromy Julbo, okulary sportowe (nie gogle), używam na skitury, rower, do auta itp.

Jak dla mnie to reagują dość szybko na zmianę naświetlenia. Np. wjeżdżam rowerem w przejazd podziemny, to reakcja to jest kwestia 5s. Muszę zwolnić, bo jak jestem w słońcu, to dobrze nie widać co w cieniu. Ale jak wjadę w cień, to już następuje zmiana w szkłach i widzę znów dobrze.

p.s. te Tchibo kosztują 180zł, a jakość jest naprawdę dobra i wystarczająca, szybki zmieniane na magnes.

miałem wcześniej gogle dwuszybowe jakiejś markowej firmy i było to dziadostwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, gruchauho napisał:

Takie? Wyglądają ładnie i cena przyjemna.

https://allegro.pl/oferta/arctica-gogle-narciarskie-g-111c-s2-wymienne-szyby-8581813602

A fotochromy używa ktoś? Gdzieś widzialem Salomony za ok. 250 zł

Mam podobne z żółta i ciemną szybą na magnesach, fotochromy używam na rowerze, na nartach sprawdzą się tylko w bardzo słoneczne dni, @Paula ma fotochromy i może napisać jak się sprawdzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...