Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Fisher RC4 WC RC 2018/2019 - potrzebna pomoc eksperta


stee77

Rekomendowane odpowiedzi

Moi drodzy po przeszukania miliony stron postanowiłem zalączyc swojego posta i bardzo proszę eksperta o pomoc. Jestem miłośnikiem narciarstwa i śmigam dobre 20 lat. Moje oststanie narty to atomic GS doubledeck 179 cm, niestety już się wysluzyly i po ostatnim sezonie nie nadają się do jazdy. W związku z czym stanąłem przed wyborem kupna now8ych nart - po wielu godzinach przemyśleń, analizowania różnych ofert zdecydowałem się na narty ww. (Fisher RC4 World Cup RC rocznik 2018/2019) - dobre narty, nagradzane i zajmujące tompową pozycje w rankingu ski online na którym głównie bazowalem. Moje pytanie do Was - jaka długość wybrać. Zastanawiam się nad 175 a 180 cm. Najchętniej brałbym 180 jednak wyczytałem że 175 posiadają idealne taliowanie. Bardzo Was proszę o radę.

Co robić?? 

Mam 178 cm - waga 75kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, stee77 napisał:

Moi drodzy po przeszukania miliony stron postanowiłem zalączyc swojego posta i bardzo proszę eksperta o pomoc. Jestem miłośnikiem narciarstwa i śmigam dobre 20 lat. Moje oststanie narty to atomic GS doubledeck 179 cm, niestety już się wysluzyly i po ostatnim sezonie nie nadają się do jazdy. W związku z czym stanąłem przed wyborem kupna now8ych nart - po wielu godzinach przemyśleń, analizowania różnych ofert zdecydowałem się na narty ww. (Fisher RC4 World Cup RC rocznik 2018/2019) - dobre narty, nagradzane i zajmujące tompową pozycje w rankingu ski online na którym głównie bazowalem. Moje pytanie do Was - jaka długość wybrać. Zastanawiam się nad 175 a 180 cm. Najchętniej brałbym 180 jednak wyczytałem że 175 posiadają idealne taliowanie. Bardzo Was proszę o radę.

Co robić?? 

Mam 178 cm - waga 75kg

Mam 187cm, 75kg, jeżdżę na takich 180 i nie brałbym krótszych. Nie ma idealnego taliowania. Na Alpy spokojnie 180 dla Ciebie. Ja w Polsce też mieszczę się na 180 więc 175 to rozsądne minimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sobie poczytałem trochę o nich i widzę, że konkretne narty, trochę droższe od Fisher rc4 WC RC. I teraz już kompletnie nie wiem co kupować. Im więcej nart, tym dłużej się będę zastanawiał 🙈 ale myślę że jednak wezmę tego rc4 WC RC, lubię dużo jeździć a te Mastery pewnie bardziej męczą xd i

 

jeszcze pytanie, czym różnią się narty Fisher rc4 WC RC  rok 18/19 od 19/20?? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, stee77 napisał:

jeszcze pytanie, czym różnią się narty Fisher rc4 WC RC  rok 18/19 od 19/20?? 

Sama konstrukcja narty niczym się nie rożni poza szatą graficzną. Jednak model na rok 2020 dostępny jest nie jak do tej pory,z rentalowym wiązaniem i płytą racetrack,ale również z płytą curv booster i wiązaniem kręconym do płyty. 

Nie jechałem na tegorocznym RC ale na SC i odczuwam różnice na korzyść płyty booster. W RC może nie być to aż tak odczuwalne jeśli nie jeździsz na bramkach ;) 

Edytowane przez pasazer85
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, będę wdzięczny za wyjaśnienie

 

Model nart gigantowych  Fisher RC WC RC, 2018/2019 od 2019/2020 różni się szata graficzną oraz tym, że model 2020 posiada płytkę curv booster i kręcone wiązania?

czy jest kompletnie taki sam tylko inna szata? 

Mam możliwość kupna 2018/2019 nowych za 1800zl i 2019/2020 za 2000zl. Jeżeli to tylko kwestia szaty graficznej to wezmę tańsze, jeżeli jest coś polepszone to model 2020.dzieki z góry za radę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, stee77 napisał:

Fisher RC WC RC, 2018/2019 od 2019/2020 różni się szata graficzną oraz tym, że model 2020 posiada płytkę curv booster i kręcone wiązania?

Nie, w modelu 18/19 masz tylko racetrack, w modelu 19/20 są dwie wersje racetrack albo booster,możesz sobie wybrać :) Są to różne płyty ( o ile racetrack można nazwać płytą...) Poza tą drobnostką nie ma żadnej różnicy w konstrukcji jak i geometrii nart.

Edytowane przez pasazer85
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, stee77 napisał:

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, będę wdzięczny za wyjaśnienie

 

Model nart gigantowych  Fisher RC WC RC, 2018/2019 od 2019/2020 różni się szata graficzną oraz tym, że model 2020 posiada płytkę curv booster i kręcone wiązania?

czy jest kompletnie taki sam tylko inna szata? 

Mam możliwość kupna 2018/2019 nowych za 1800zl i 2019/2020 za 2000zl. Jeżeli to tylko kwestia szaty graficznej to wezmę tańsze, jeżeli jest coś polepszone to model 2020.dzieki z góry za radę ;)

1800 za zeszły rok to bardzo drogo. Rok temu kupiłem nowe taniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Kubis napisał:

1800 za zeszły rok to bardzo drogo. Rok temu kupiłem nowe taniej...

Zgadzam się, ale w grudniu może być ciężko, w lutym rc z tego sezonu kupi za te pieniądze nawet z płytą booster, oczywiście mówię o nowych :) 

Edytowane przez pasazer85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy jednak na jakiś czas odpuszczam zakup nowych nart gdyż udało mi się dorwać piękne nartki - atomic GS doubledeck rok 2017/2018, za 450 zl w stanie bardzo dobrym. Krawędzie proste, bez uszkodzeń

1,5mm-1,7mm atomic fabrycznie chyba ma 1,9.

Slizgi grube 2,2-2,3

Jednak jedynym mankamentem jest to że są krótsze o centymetr od moich poprzednich nart xd

Maja 178cm, poprzedniki też doubledeck tylko troszkę starsze 179, już się wysluzyly

Jak uważacie, dobry zakup? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, stee77 napisał:

Samemu tego nie mierzylem, narty dopiero są w drodze do mnie, gość od którego kupiłem tak mi napisał. Powiem Ci szczerze, że mnie zainspirowałes tym pytaniem i zapytam go jak to zmierzyl  

Cytat-

"Ślizg na grubość bardzo gruby 2.2-2.3mm ślizg po serwisie." 

 

Chyba zmierzył wysokość krawędzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...