Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Kupno rękawic narciarskich


stasziek

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

Planuję zakupić rękawice narciarskie - Leki Griffin S. Spodobało mi się ich wykonanie, to, że mają zaczep Trigger S. Czy ktoś z Was ma te rękawice i może coś o nich powiedzieć? Interesuje mnie jak się spisują przy dużym mrozie, przy ciepłej wiosennej pogodzie na stoku, czy szybko się przecierają, etc.

Ewentualnie to czy ktoś może polecić inne rękawice mniej więcej do pułapu 500zł?

Dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda kasy. Kiedyś też skusiłem się na Leki bo do kijów mają zaczepy. Kupiłem je dwa razy pierwszy i ostatni. Po trzech latach wyściółka tak się wytarła, że rękawice nie spełniały swojej funkcji ocieplającej w ogóle do tego jeszcze przemakały. Ja teraz sobie kupuję co dwa trzy lata takie w granicach maksymalnie 100 pln. Byle miały ociepliny tyle ile trzeba i były z jakiejś dobrej tkaniny technicznej typu np Tinsulate. A do kijów mam uprzęże, które były w komplecie i jest ok. Pozdrawiam.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

500 zł za rękawice? 😓 Ja kupiłem Leki z Gore Texem za 190 zł.

https://snowsport.pl/rekawice_leki_space_gtx_black_2019-p22536.html?gclid=CjwKCAiAob3vBRAUEiwAIbs5TiXLGDS5h1nbZjGL6k-Wtpo3K99kUrqEegqbJLBm3UPE8N-8B--gZxoCSPwQAvD_BwE

Na szybko znalazłem, nawet jeszcze taniej. Tak jak koledzy piszą, wg mnie się nie opłaca ;) Zbyt szybko się to niszczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Leki chyba model Scope S i bardzo sobie chwale. Jeżdżę w nich od kilku sezonów i nic sie nie wyciera nic nie niszczy. Jedyna upierdliwością w kijach leki, które sa generalnie bardzo fajne z tym systemem trigger s, jest moment w którym chcesz zostawić narty i kije na stojaku, bo najczęściej bez pasków na kijach trzeba je próbować gdzies tam opierać, a nie zawsze sie da. Przeważnie znajduje moje kije gdzieś przewrócone bo nawet jak ja je dobrze zostawię, to ktoś kto kładzie narty obok mi je przewróci. To moim zdaniem jedyna niedogodność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Cosworth240 napisał:

Mam Leki chyba model Scope S i bardzo sobie chwale. Jeżdżę w nich od kilku sezonów i nic sie nie wyciera nic nie niszczy. Jedyna upierdliwością w kijach leki, które sa generalnie bardzo fajne z tym systemem trigger s, jest moment w którym chcesz zostawić narty i kije na stojaku, bo najczęściej bez pasków na kijach trzeba je próbować gdzies tam opierać, a nie zawsze sie da. Przeważnie znajduje moje kije gdzieś przewrócone bo nawet jak ja je dobrze zostawię, to ktoś kto kładzie narty obok mi je przewróci. To moim zdaniem jedyna niedogodność.

Cześć

To są idealne kije!

Robisz tak: Stawiasz kije elegancko i gdzieś z boku czekasz. Jak Ci ktoś przewróci od razu walisz w kły - nieważne kto, natychmiast, żeby nie było czasu na zastanowienie itd. Wiesz jak odpręża... ;)

Pozdrowienia

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mitek napisał:

Cześć

To są idealne kije!

Robisz tak: Stawiasz kije elegancko i gdzieś z boku czekasz. Jak Ci ktoś przewróci od razu walisz w kły - nieważne kto, natychmiast, żeby nie było czasu na zastanowienie itd. Wiesz jak odpręża... ;)

Pozdrowienia

Dobrze zainwestować w rękawice motocyklowe. Są tańsze niż narciarskie, ja za te ze zdjęcia na znanym portalu aukcyjnym dałem niecałe 130 zeta z kosztami przesyłki. Mają już ochraniacze, nie ma potrzeby zakładania kastetu ;)

 

8E2EA7C0-BAAA-4249-B93C-63DB10EEA5A1.jpeg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Cosworth240 napisał:

Jedyna upierdliwością w kijach leki, które sa generalnie bardzo fajne z tym systemem trigger s, jest moment w którym chcesz zostawić narty i kije na stojaku, bo najczęściej bez pasków na kijach trzeba je próbować gdzies tam opierać, a nie zawsze sie da. Przeważnie znajduje moje kije gdzieś przewrócone bo nawet jak ja je dobrze zostawię, to ktoś kto kładzie narty obok mi je przewróci. To moim zdaniem jedyna niedogodność.

Znam większą :) Wywróć się z nimi i niech Ci śnieg wejdzie w mechanizm spustowy ;) Nie idzie go wcisnąć, więc leżysz i zamiast się podnieść to dmuchasz i chuchasz w uchwyt kijka - dla tych co nie wiedzą o co chodzi - niezły ubaw i zdziwienie 😉

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ch4rvel napisał:

Znam większą :) Wywróć się z nimi i niech Ci śnieg wejdzie w mechanizm spustowy ;) Nie idzie go wcisnąć, więc leżysz i zamiast się podnieść to dmuchasz i chuchasz w uchwyt kijka - dla tych co nie wiedzą o co chodzi - niezły ubaw i zdziwienie 😉

Potwierdzam. Nie ma na to innego sposobu, tylko chuchać i dmuchać. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Ch4rvel napisał:

Znam większą :) Wywróć się z nimi i niech Ci śnieg wejdzie w mechanizm spustowy ;) Nie idzie go wcisnąć, więc leżysz i zamiast się podnieść to dmuchasz i chuchasz w uchwyt kijka - dla tych co nie wiedzą o co chodzi - niezły ubaw i zdziwienie 😉

W moich gabel przy upadku samo się wypina, nie wiedziałem, że leki takie zaawansowane technologicznie ;) może w promocji powinni dawać wiatraczki w zestawie-taki upominkowy świateczny box za milion ojro :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojej Pauli Mikołaj przyniósł nowe, damskie Leki. Tym razem skórzane i jest zachwycona pod każdym względem 🙂

IMG_20191119_142209.thumb.jpg.b098c8fd0df7649d5ed311e432956d6e.jpg

Jeśli chodzi o mnie, to system wpinania i wypinania kijów jest rewelacyjny. Paski przy kijach kompletnie do mnie już nie przemawiają.

@pasazer85 100% racji. Kije się wypną przy pożądnym dzwonie.

Porównanie produktów Leki z innymi markami? 

Wystarczy obejrzeć w TV zawody Pucharu Świata i wszystko staje się jasne. 

Edytowane przez marboru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, marboru napisał:

Mojej Pauli Mikołaj przyniósł nowe, damskie Leki. Tym razem skórzane i jest zachwycona pod każdym względem 🙂

IMG_20191119_142209.thumb.jpg.b098c8fd0df7649d5ed311e432956d6e.jpg

Jeśli chodzi o mnie, to system wpinania i wypinania kijów jest rewelacyjny. Paski przy kijach kompletnie do mnie już nie przemawiają.

@pasazer85 100% racji. Kije się wypną przy pożądnym dzwonie.

Porównanie produktów Leki z innymi markami? 

Wystarczy obejrzeć w TV zawody Pucharu Świata i wszystko staje się jasne. 

Moje i syna (bo jemu też wtedy kupiłem) też były nowe, cena była tak śmieszna że długo się nie zastanawiałem. Nie kupiłbym używanych rekawic.

Miales na początku z tym systemem wypinania też problem, musiałeś się przyzwyczaić czy od razu było to dla Ciebie naturalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, waldek~ napisał:

Miales na początku z tym systemem wypinania też problem, musiałeś się przyzwyczaić czy od razu było to dla Ciebie naturalne?

Żadnych problemów z wpinaniem i wypinaniem - wszystko bardzo naturalnie. 

Odnoszę wrażenie, że w czasie mocnych dzwonów ten system jest bezpieczniejszy od tradycyjnych pasków. 

Sam nie grzebałem przy regulacji siły wypicia, ale gdyby przy tym pogrzebać, to da się pewnie ustawić, to wg indywidualnych potrzeb. 

Tak jak @arnoldd pisze, sprawa śniegu w systemie i problem z uwolnieniem się z zapięcia, gdy się on tam dostanie, to mocne szarpniecie, sprawa załatwiona. Moja Paula też miała z tym problem ale szybko ją nauczyłem - to kwestia umiejętności obsługi.

Moje rękawice Leki mają już bodajże 5 lat. Są nadal świetne. 

Jedyne co, to musiałem wymienić rzepy przy nadgarstkach, które po latach i częstym zdejmowaniu rękawic (zdjęcia, filmy na stoku) się wyrobiły.

Inne defekty tak długiego użytkowania, to lekkie odbarwienie elementów skórzanych wzmocnień na palcach (trochę po śniegu było szurania). 

No i po tylu latach myślę o wymianie, bo mi się już zwyczajnie znudziły 😉🤔

Edytowane przez marboru
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Sariensis napisał:

W moich gabel przy upadku samo się wypina, nie wiedziałem, że leki takie zaawansowane technologicznie ;) może w promocji powinni dawać wiatraczki w zestawie-taki upominkowy świateczny box za milion ojro :) .

Są gleby i GLEBY ;) przy porządnej wywrotce się wypinają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Ch4rvel napisał:

Są gleby i GLEBY ;) przy porządnej wywrotce się wypinają. 

parametry systemu click w Gabel:

System CLICK - uwalnianie paska rękojeści przez szybkie naciśnięcie przycisku, pasek uwalnia się też niezawodnie i bezpiecznie przy przekroczeniu siły wypięcia powyżej 35 kg

chyba nie jest potrzebny mega dzwon do wypięcia, chyba że używa tego dziecko ważące 15 kg ;) , jak nalezie śniegu to i tak łatwo się wypina, w tych kijach akurat problem stanowią łamiące się z czasem plastikowe elementy zatrzaskowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...