Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Francuski, płatny video kurs doskonalenia jazdy na nartach


andrzejo

Rekomendowane odpowiedzi

 

Informację o nim podałem już na innych forach narciarskich. Tu, przyznaję, rzadziej zaglądam, do tego byłem zarejestrowany pod innym id, do którego w dodatku zapomniałem hasła. :)

Tak więc zachęcam do kupna dostępu do video kursu https://acces.laboratoire-du-skieur.com/pdv-dums-polonais/  Koszt - 59 €. Wg mnie zdecydowanie warty swojej ceny. Więcej o kursie, jego autorze i wielu innych informacjach, można wyczytać w komentarzu tłumacza, do którego link figuruje zaraz na początku po wejściu na stronę. Tłumacz to ja. :)

Zdecydowanie podkreślam, że nie mam żadnego finansowego czy, szerzej ujmując, materialnego interesu w propagowaniu sprzedaży kursu. Dlaczego więc to robię? Bo sądzę, że jest świetny i może wielu pomóc w rozwoju, a na pewno w zrozumieniu wielu narciarskich aspektów. Takie swoiste pro publico bono. :) Jeszcze istnieją tacy “frajerzy”. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

błagam... pro publico bono to są kursy na youtube za darmo (i to nie do końca bo bywają reklamy). Dziękuję :)

A za 59 EUR to lepiej wykupić instruktora... który pomoże na stoku, a nie przed komputerem w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kubis napisał:

A za 59 EUR to lepiej wykupić instruktora... który pomoże na stoku, a nie przed komputerem w domu.

Dlaczego takie podejście. Z komputera można  się wiele nauczyć . Przynajmniej bezpiecznej i poprawnej jazdy. Duża część instruktorów narciarskich kieruje się łatwym zarobkiem kosztem przyszłego narciarza.  Taki Duren Turner np.ma wiedzę i doświadczenie większe od 80 procent polskich instruktorów. Jego filmiki instruktarzowe są rewelacyjne! Można oglądać darmowo. Mnie to nauczyło poprawnej jazdy i bez problemu daję rady na większości tras polskich i alpejskich. Oczywiście do poziomu jazdy np. Marboru brakuje mi ,,lat świetlnych'' , a ostatnio to największym problemem jest zdrowie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, janek57 napisał:

Dlaczego takie podejście. Z komputera można  się wiele nauczyć . Przynajmniej bezpiecznej i poprawnej jazdy. Duża część instruktorów narciarskich kieruje się łatwym zarobkiem kosztem przyszłego narciarza.  Taki Duren Turner np.ma wiedzę i doświadczenie większe od 80 procent polskich instruktorów. Jego filmiki instruktarzowe są rewelacyjne! Można oglądać darmowo. Mnie to nauczyło poprawnej jazdy i bez problemu daję rady na większości tras polskich i alpejskich. Oczywiście do poziomu jazdy np. Marboru brakuje mi ,,lat świetlnych'' , a ostatnio to największym problemem jest zdrowie. 

Janku, nie mówię że filmy są złe, ale instruktor to lepszy wydatek niż filmik, który możesz zobaczyć za darmo. Myślałem że to jasne. Znam wiele dobrych sposobów na przepuszczanie kasy, ale płatne filmy uczące jeździć na deskach to jeden z gorszych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, janek57 napisał:

Marboru brakuje mi ,,lat świetlnych'' , a ostatnio to największym problemem jest zdrowie. 

Janku, dziękuję ale, po pierwsze moja jazda jest daleka od doskonałości, a po drugie ja jestem sporo od Ciebie młodszy - to jest kluczowe.

Będę w przyszłości rad, jeśli będę mógł śmigać na nartach gdy będę w Twoim wieku.

Życzę Ci dużo zdrowia i wielu świetnych dni na nartach :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Mitek napisał:

Cześć

Proszę o konkretny dowód tej tezy, konkretny, a nie jakieś farmazony.

Pozdrowienia

Wystarczy przejechać się na jakikolwiek stok w Polsce, żeby zobaczyć "polską szkołę narciarstwa". A najlepszą weryfikacją są wyjazdy zorganizowane z polskimi instruktorami w Alpy. Jakiekolwiek warunki trudniejsze od polskich oślich łączek kończą się brutalną weryfikacją umiejętności polskich "ekspertów".

Nawet przeciętny instruktor w Alpach będzie lepszy niż 99% polskich instruktorów-teoretyków, którzy po prostu zwyczajnie nie mają warunków, żeby dobić poziomem do swoich zachodnich kolegów.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, laryzbyszko napisał:

Wystarczy przejechać się na jakikolwiek stok w Polsce, żeby zobaczyć "polską szkołę narciarstwa". A najlepszą weryfikacją są wyjazdy zorganizowane z polskimi instruktorami w Alpy. Jakiekolwiek warunki trudniejsze od polskich oślich łączek kończą się brutalną weryfikacją umiejętności polskich "ekspertów".

Nawet przeciętny instruktor w Alpach będzie lepszy niż 99% polskich instruktorów-teoretyków, którzy po prostu zwyczajnie nie mają warunków, żeby dobić poziomem do swoich zachodnich kolegów.

A jednak farmazony, teza i liczby z dupy :D

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, laryzbyszko napisał:

Wystarczy przejechać się na jakikolwiek stok w Polsce, żeby zobaczyć "polską szkołę narciarstwa". A najlepszą weryfikacją są wyjazdy zorganizowane z polskimi instruktorami w Alpy. Jakiekolwiek warunki trudniejsze od polskich oślich łączek kończą się brutalną weryfikacją umiejętności polskich "ekspertów".

Nawet przeciętny instruktor w Alpach będzie lepszy niż 99% polskich instruktorów-teoretyków, którzy po prostu zwyczajnie nie mają warunków, żeby dobić poziomem do swoich zachodnich kolegów.

Cześć

Prosiłem o rzetelne informacje a nie wypociny laika.

W jednym ma kolega rację, że jest sporo osób, które posiadają uprawnienia a o szkoleniu nie maja bladego pojęcia. Przyczyna tego faktu jest dość prosta a całkowita wina za taki stan rzeczy leży po stronie Sitn-PZN a było nią dopuszczenie do demonopolizacji szkolenia narciarskiego i stworzenie tzw. kursów ministerialnych itd.

Nie ma to jednak nic wspólnego z "polską szkołą narciarstwa", która ma się całkiem dobrze. Mamy wielu znakomitych fachowców i dobrych szkół i nie mamy się czego wstydzić na tle kraj0ów alpejskich. Polacy są chętnie zatrudniani w alpejskich szkołach i nie odstają poziomem od kolegów. Przez sporo lat współpracowałem ze szkołami włoskimi organizując wspólne imprezy, obozy i szkolenia i byliśmy zawsze pożądanym i równoprawnym partnerem w pracy na stoku i poza nim.

Skoro kolega czuje się uprawniony do powyższych twierdzeń to zapraszamy do pracy w chrakterze wykładowcy.

Pozdrowienia

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...