Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Ziemowit napisał:

To ichniejszy system więc jak zamówisz bilet na jutro to zapłacisz 110 euro, jak zamówisz na za 3 tygodnie to zapłacisz z Zielonej Góry do Otztal 49 euro, sprawdziłem ceny. Można wziąć Vorteilscard 66 euro na rok i jest 50% zniżki, ale jakoś to tak dziwnie działa, że zniżka 50% robi się tylko na te najdroższe kursy. Pociąg jedzie wieczorem, więc najlepiej wpisać 21.00 w wyszukiwarce.

Do tego warto dodać, że w niektórych miejscach w Austrii mamy bezpłatne autobusy Postbus ze stacji kolejowej, jeśli mamy zarezerwowany nocleg. Tak to działa np. w dolinie Pitztal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Gerald napisał:

ÖBB to narodowy przewoźnik kolejowy Austrii. Railjet to składy zespolone które oni posiadają,ale nie jeżdżą nimi do Polski. Połączenia są dotowane, a po Polskiej stronie przewoźnikiem jest PKP.

Masz rację, popełniłem błąd. Nie RailJet tylko NightJet. 

Pokopałem w necie i przeczytałem: "Od nowego rozkładu pociąg będzie uruchamiany przez Koleje Austriackie (ÖBB) pod kategorią handlową Nightjet." Czyli OBB obsługuje, czy się jednak mylę? Poszukałem też jak wyglądają składy i połowa składów jest polskich z PKP Intercity a połowa austriackich NightJet, czyli nie takiej czystej krwi austriacki pociąg jam myślałem. https://koleo.travel/cee/austria/nightjet-metropol-wieden-berlin/ Do AT z PL jechałem przez Słowację na bilecie CityStar 2 razy ale tym jeszcze nie.

 

Edytowane przez Ziemowit
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Ziemowit napisał:

Masz rację, popełniłem błąd. Nie RailJet tylko NightJet. 

Pokopałem w necie i przeczytałem: "Od nowego rozkładu pociąg będzie uruchamiany przez Koleje Austriackie (ÖBB) pod kategorią handlową Nightjet." Czyli OBB obsługuje, czy się jednak mylę? Poszukałem też jak wyglądają składy i połowa składów jest polskich z PKP Intercity a połowa austriackich NightJet, czyli nie takiej czystej krwi austriacki pociąg jam myślałem. https://koleo.travel/cee/austria/nightjet-metropol-wieden-berlin/ Do AT z PL jechałem przez Słowację na bilecie CityStar 2 razy ale tym jeszcze nie.

 

Nightjet to kategoria/nazwa handlowa nocnych pociągów pośpiesznych której pomysłodawcą jest ÖBB. W Polsce pociągi tej kategorii są dotowane z budżetu państwa, a wagony są mieszane -zestawienie ustala się wcześniej na międzynarodowych komisji. PKP Intercity odpowiada w Polsce za to, jest przewoźnikiem np. wystawia obsługę oraz zajmuje się wieloma innymi rzeczami.

To tak w wielkim uproszczeniu i skrócie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym roku też muszę jakoś bez auta dostać się do Tyrolu (Landeck jako baza wypadowa), ale jeszcze dokładnie tego nie rozeznawałem. Pamiętam, że z Wiednia pociągi jadą ok.5,20h i są bardzo drogie. Nie wiedziałem, że Flixbus jeździ z Wiednia do Radstadt - faktycznie, połączenie wyszukuje (gdy wpisze się konkretnie), choć nie ma tego punktu w ogóle na mapie połączeń, jest tylko Salzburg i ew. Villach na południu. No ale w tym roku to mi i tak nic nie daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, koliber napisał:

Ja w tym roku też muszę jakoś bez auta dostać się do Tyrolu (Landeck jako baza wypadowa), ale jeszcze dokładnie tego nie rozeznawałem. Pamiętam, że z Wiednia pociągi jadą ok.5,20h i są bardzo drogie. Nie wiedziałem, że Flixbus jeździ z Wiednia do Radstadt - faktycznie, połączenie wyszukuje (gdy wpisze się konkretnie), choć nie ma tego punktu w ogóle na mapie połączeń, jest tylko Salzburg i ew. Villach na południu. No ale w tym roku to mi i tak nic nie daje.

Jeśli będziesz potrzebował pomocy w ustaleniu rozkładu i cen przejazdu koleją - pisz pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gerald napisał:

Jeśli będziesz potrzebował pomocy w ustaleniu rozkładu i cen przejazdu koleją - pisz pw.

Ale ja potrzebuję pomocy w ustaleniu rozkładu i cen przejazdu koleją. Chciałbym ustawić ceny na poziomie 19Euro za bilet i bezpośredni z Warszawy przez Katowice i Wrocław do Innsbrucka :)

Edytowane przez Ziemowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.12.2019 o 21:35, Ziemowit napisał:

Ale ja potrzebuję pomocy w ustaleniu rozkładu i cen przejazdu koleją. Chciałbym ustawić ceny na poziomie 19Euro za bilet i bezpośredni z Warszawy przez Katowice i Wrocław do Innsbrucka :)

Warto założyć osobny wątek w stylu "Koleją na narty", i tam prowadzić taką dyskusję. Tak też zrobię i tam będziemy kontynuować.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Gerald napisał:

No to jak to był sarkazm (chociaż nie wiem co niby miało to znaczyć), to nie ma sensu.

Ma sens, kolej na narty to jest cool i dodatkowa atrakcja a poza tym eco modnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Gerald napisał:

No to jak to był sarkazm (chociaż nie wiem co niby miało to znaczyć), to nie ma sensu.

Napisałem, że potrzebowałem pomocy w ustawieniu rozkładów i cen. Sarkazm polegał na tym, że śmiałem się z nas, że nic nie możemy zmienić ( w nawiasie tylko pogodzić się z takim rozkładem jaki jest). :) Ale osobny wątek "koleją na narty" nie byłby zły bo możnaby tam wrzucać porady jak tanio dojechać pociągiem w góry, co nie jest szerokodostępną wiedzą bo szerokodostępne są jedynie ceny 150 euro za kurs na stronie Deutsche Bahn.

Edytowane przez Ziemowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...