Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Buty, wiązania i narty dla King Konga


Ziemowit

Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, Bumer napisał:

Idź do sklepu CCC, tam mają obecnie skanery do stóp.  Poproś obsługę aby pomiedzy la stopy i pamiętaj,  zrób sobie zdjęcie ekranu z wymiarami stop.Posiadanie wymiarów stopy pomoże w poszukiwaniach i rozmowach ze sprzedawcami. Co się zaś tyczy samej szerokości.  Większość butów produkowana jest na stopę typowa. Posiadanie jakiejkolwiek zmiany typu haluksy, wysokie podbicie, grube łydki czy szerokość powyżej 108-110 mm to problem.Mam kolegę który ma stopę nr 46 to znam jego opowieści o poszukiwaniu butow. Pewnie ze stopę 110 mm wciśniesz do buta 104-106 mm , tylko po pewnym czasie poczujesz ból jakby ktoś gwoździe w środstopie wbijal. Po prostu ściśnie gnaty srodstopia i wystąpi nacisk na nerw. Mam nadzieje jednak ze coś odpowiedniego znajdziesz. Kiedyś był większy problem, dziś stopa nam rośnie niesamowicie! Są panienki które poszukują szpilek 28cm i chłopcy bucików 32cm. 

W pierwszym poście trochę niedokładnie zmierzyłem szerokość, ma być 104mm a nie 115mm. Wybranie się do CCC to dobry pomysł, sprawdzę czy mają skaner. :) Zastanawiałem się co masz na myśli bo nigdy w żadnych butach nie miałem problemu z szerokością i pomierzyłem jeszcze raz dokładniej, tym razem sówmiarką a nie na kartce jak na początku. To pokazuje, jak złym pomysłem jest rysowanie na kartce.

Gdzie mogę się dowiedzieć jaką szerokość mają buty narciarskie dla rozmiaru 30cm? Z tego co widzę producenci podają szerokość dla standardowego 26.5 lub 27.5.

Edytowane przez Ziemowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem:

Cytat

dla każdej długości buta (zwykle co 1), producent określa szerokość skorupy w mm – producenci podają szerokość nominalną skorupy dla rozmiaru 26 np. 102mm, szerokość zwykle zmienia się o 2 mm wraz ze zmianą rozmiaru, jeżeli wartość 102mm jest dla długości 26,5, to dla 27,5 będzie to już 104mm, 28,5 to 106mm itd. – generalnie nasza stopa nie powinna być szersza od podanej przez producenta wartości.

Szerokości skorupy butów narciarskich podawane dla długości nominalnej 26 Mondopoint.

-96/97mm dla zawodników, bardzo wąskie, mało komfortowe
-98mm świetne trzymanie, wąskie, mało komfortowe
-100mm dobrze dopasowane, dla osób szukających sportowych właściwości, przy zachowaniu minimum komfortu
-102mm dla narciarzy szukających komfortu i dobrego trzymania (najbardziej uniwersalne)
-104mm dla narciarzy szukających komfortowych butów
-106mm dla narciarzy z szeroką stopą szukających komfortowych butów

Czyli jak dla buta 26cm producent określił szerokość 100mm to dla buta 30mm szerokość będzie wynosić 108mm. Analogicznie jak producent określił szerokość 105mm dla buta 26cm, to dla buta 30cm szerokość będzie wynosić 113mm. Czyli wychodzi na to, że powinienem celować w średnio szerokie buty, a być może nawet i odrobinę węższe.

Edytowane przez Ziemowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ziemowit napisał:

Znalazłem:

Czyli jak dla buta 26cm producent określił szerokość 100mm to dla buta 30mm szerokość będzie wynosić 108mm. Analogicznie jak producent określił szerokość 105mm dla buta 26cm, to dla buta 30cm szerokość będzie wynosić 113mm. Czyli wychodzi na to, że powinienem celować w średnio szerokie buty, a być może nawet i odrobinę węższe.

Powinieneś więcej mierzyć a mniej planować. Te wszystkie tabelki, standardy itp są g warte jeśli do nich nie pasujesz. A połowa ludzi nie pasuje. Mierz

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Straszną odstawiasz rzeźbę. Mierzysz stopę - długość, szerokość. Wychodzi Ci jakiś rozmiar i to jest MAKSYMALNY rozmiar buta na Twoja stopę.

Zakładasz but w tym rozmiarze, dobijasz piętę, lekko zapinasz. Jak tylko but znajdzie się na Twojej stopie kolana się uginają aby podudzie tkwiło w bucie luźno, samodzielnie bez opierania się o tył cholewki ani bez zbytniego opierania się na języku - lekko może być. W tej pozycji robisz w butach narciarskich wszystko dopóki ich nie zdejmiesz. Jeżeli zaczynasz prostować nogę w kolanie palce szybko opierają się na końcu buta - jeżeli powrócisz do właściwej pozycji mają delikatny luzik - but jest dobry na długość.Jeżeli jesteś w stanie wytrzymać w nim 5 - 6 minut i nie ma punktowych ucisków powinien być dobry. Jeżeli możesz w nim stać długo lub masz jakikolwiek luzy - jest za duży.

Zdejmij but gdy już nie możesz wytrzymać, odpocznij, załóż go ponownie po powiedzmy 6-7 minutach - już będzie zdecydowanie lepiej.

Nie chodź, nie wyginaj butów - nie do tego są. Jeżeli jest taka możliwość - wepnij się w ustabilizowane wiązania.

Jakby co pytaj.

Pozdrowienia

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 17.12.2019 o 18:57, Kubis napisał:

A co do nart to nie kupuj narty 190 do nauki tylko max 170-175 typu multi turn. I wiązania każ ustawić na ok 3 na start, albo daj do ustawienia na maszynie zrywającej, jeśli w ogóle przyjmie Twoje parametry. Powinna wyliczyć podobną nastawę.

W zależności od postępów możesz myśleć nad zmianą charakteru narty odpowiadającej stylowi jazdy i siłom jakie będziesz przykładał kiedyś na krawędź.

To oznacza, że nie wezmę wiązań z DIN pod moją wagę czyli DIN 14 z mocniejszą sprężyną, bo one nie mają tak małych nastawów jak 3, w każdym razie te rozsądne cenowo. Pozostaje brać coś z max DIN 11 bo mają regulację od 3 do 11.

Dzięki Mitek za obrazowe i klarowne wyjaśnienie. Ktoś kiedyś pisał, że Mitek nie jest prawdziwy bo nikt nigdy nie widział jak jeździ, ale to jak wyjaśnia wskazuje, że musi się znać. :)

Edytowane przez Ziemowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Ziemowit napisał:

Dzięki Mitek za obrazowe i klarowne wyjaśnienie. Ktoś kiedyś pisał, że Mitek nie jest prawdziwy bo nikt nigdy nie widział jak jeździ, ale to jak wyjaśnia wskazuje, że musi się znać. :)

Bo @Mitek to taki Al Bundy od butów narciarskich ;) dopasowanie buta musi boleć...

 @Mitek nie obraź się za Ala 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Ziemowit napisał:

Tak mi doradzono. Co więc proponujesz? 180cm narty i wiązania DIN 4-12?

Twarde narty typu allround powyżej 180cm, a wiązania wszystko jedno czy do 11 czy 12 - tak ich przecież na max nie nastawisz (a to, że są od 3 zupełnie nie oznacza, że tak je masz ustawiać).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, WojtekM napisał:

3 DIN przy tej masie i wzroście? Wolne żarty.

No i po co narty 170-175? W sensie: po co łyżwy, kiedy on chce narty?

Sorry może przesadziłem z tym 3 (jakiś krzywy kalkulator DIN mi wpadł w rękę), ale w granicach 6 będzie realnie. Ale jak ktoś mi powie że 10 bo dużo waży to zachęcę go do rezerwacji miejsca na ortopedii już teraz ;)

A narty? To że jest duży nie oznacza że musi mieć min 180. Ważniejsze żeby była sztywna niż długa akurat dla niego. Przy małych prędkościach te dodatkowe cm mu nic nie pomogą.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Kubis napisał:

A narty? To że jest duży nie oznacza że musi mieć min 180. Ważniejsze żeby była sztywna niż długa akurat dla niego. Przy małych prędkościach te dodatkowe cm mu nic nie pomogą.

Myślałem nad podobno sprawdzonym modelem Atomic VANTAGE X 80 CTI (180cm) + FT 12 GW do nauki. Jeśli znasz sztywniejszą i tańszą nartę 175-180cm (dostępną na dzień dzisiejszy w którymkolwiek sklepie) to byłbym happy! :)

Od 180cm w górę wybór jest bardzo mały. Poniżej 180cm jest jeszcze sporo nart.

Edytowane przez Ziemowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te narty Atomic to ok. 1800zł. Za ok. 1000-1300zł są takie (dla średnio i bardzo zaawansowanych):

Volki RTM 78 + 4Motion XL 10 D (177cm)

Head REV 80 + Tyrolia Power 11 (177cm)

Elan Amphibio 76 PS - EL 11.0 Shift Blk/Smoke (176cm)

Jest i narta Rossignol Zestaw Juniorski (178cm) dla początkujących, nie mam pojęcia czy się nadadzą.

Nie chce mi się aż tycze czasu poświęcać na szukanie nart, wolałbym wybrać jedne odpowiednio sztywne i zakończyć już ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ziemowit napisał:

 

To oznacza, że nie wezmę wiązań z DIN pod moją wagę czyli DIN 14 z mocniejszą sprężyną, bo one nie mają tak małych nastawów jak 3, w każdym razie te rozsądne cenowo. Pozostaje brać coś z max DIN 11 bo mają regulację od 3 do 11.

Dzięki Mitek za obrazowe i klarowne wyjaśnienie. Ktoś kiedyś pisał, że Mitek nie jest prawdziwy bo nikt nigdy nie widział jak jeździ, ale to jak wyjaśnia wskazuje, że musi się znać. :)

Cześć

Mitek jest prawdziwy a już wielu pisało, że nie ale jakoś nie reagowali na zaproszenia na imprezy. Nigdy Mitek nie jeździł sportowo więc oczywistym jest, że jeździ przeciętnie ale orientuje się co nieco w szkoleniu i technice jazdy.

Dobór sprzętu a tym bardziej jego obecne mitologizowanie wynika z coraz większej słabości przeciętnego narciarza, który (tak jak przeciętny kierowca, wspomagający się czujnikami i kamerami i tak nie umie zaparkować poprawnie) chce sprzętem pokryć własne braki i niechęć do pracy nad sobą.

Dobry narciarz zjedzie na ustawach dziecięcych. Ty masz najpierw w ogóle zorietować się o co chodzi w narciarstwie więc nie teoretyzuj tylko zacznij jeździć, po prostu. Dane masz.

Pozdrowienia

Jakby co pytaj na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mitek napisał:

Cześć

Mitek jest prawdziwy a już wielu pisało, że nie ale jakoś nie reagowali na zaproszenia na imprezy. Nigdy Mitek nie jeździł sportowo więc oczywistym jest, że jeździ przeciętnie ale orientuje się co nieco w szkoleniu i technice jazdy.

Dobór sprzętu a tym bardziej jego obecne mitologizowanie wynika z coraz większej słabości przeciętnego narciarza, który (tak jak przeciętny kierowca, wspomagający się czujnikami i kamerami i tak nie umie zaparkować poprawnie) chce sprzętem pokryć własne braki i niechęć do pracy nad sobą.

Dobry narciarz zjedzie na ustawach dziecięcych. Ty masz najpierw w ogóle zorietować się o co chodzi w narciarstwie więc nie teoretyzuj tylko zacznij jeździć, po prostu. Dane masz.

Pozdrowienia

Jakby co pytaj na priv

Myślę, że masz rację. Teoretyzować i pytać na forum można bardzo długo bo zawsze dużo jest niewiadomych. Zamówiłem w necie: Head REV 80 (177cm) + Tyrolia Power 11, do tego kije (135cm), kask, google, spodnie i rękawice. Po buty będę musiał się przejechać pomierzyć.

Tylko czekać na zimę, śnieg i dobre warunki. Jak się czegoś nauczę to w następnym sezonie sprawię sobie narty ok. 185cm.

Edytowane przez Ziemowit
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Ziemowit napisał:

Myślę, że masz rację. Teoretyzować i pytać na forum można bardzo długo bo zawsze dużo jest niewiadomych. Zamówiłem w necie: Head REV 80 (177cm) + Tyrolia Power 11, do tego kije (135cm), kask, google, spodnie i rękawice. Po buty będę musiał się przejechać pomierzyć.

Tylko czekać na zimę, śnieg i dobre warunki. Jak się czegoś nauczę to w następnym sezonie sprawię sobie narty ok. 185cm.

Cześć

Ciekawy wybór. Zupełnie nie widziałem co to za narta ale z opisu wygląda dość sensownie i w dobrej cenie. Myślę, że postąpiłeś słusznie. Nie ma co deliberować bo na każdej narcie jeździe się tak samo. Przyłóż się do wyboru butów a będziesz zadowolony.

Życzę wiele przyjemności z jazdy.

Jakby co pytaj.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...