Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Jakie narty dla mojej Żony?


Szymszon

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem mojej Żonie takie butki: https://ski24.pl/buty-narciarskie-damskie/21773-12372-buty-nordica-sportmachine-65-w.html#/20-rozmiar_cm-265

Żona jest początkująca, ale chciałbym ją trochę przyuczyć, żeby nie jeździła tylko " ślizgiem" :P Potrzebne więc też nowe narty, tamte ma już z 10 sezonów i są trochę zniszczone. Czy takie coś wystarczy? https://trojansport.pl/narty-damskie-fischer-my-aspire-2019-w9-slr2.html Chciałbym żeby powoli zaczęła przechodzić na krawędzie. Jeśli nie, to co w takim razie? Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!

Ps.: Waga Żony- 65kg, wzrost 166cm. Buty mam nadzieję że nie za miękkie, ale bardzo jej spasowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Kubis napisał:

140 to raczej dla dziewczynki 150cm wzrostu. Zrób tak jak napisał @San28 zwłaszcza, jeśli ma się nauczyć jeździć na krawędzi. Musi tej krawędzi trochę być.

Chodzi mi o model nie długość nart. Czyli długość rozumiem 155. A ten model jest ok czy za bardzo początkujący?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, San28 napisał:

Czy te fischery nie są za krótkie? Moja żona (fakt, że nie jest początkującą narciarką) ma podobny wzrost i wagę, ale jeździ na nartach 155 cm i nie narzeka, że za długie.

Pozdrawiam.    

Chodzi mi o model, nie długość nart. Model nart ok? Buty ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Szymszon napisał:

Chodzi mi o model nie długość nart. Czyli długość rozumiem 155. A ten model jest ok czy za bardzo początkujący?

Powiem tak - nie ma modelu za bardzo początkującego dla kogoś kto jest początkujący. Będzie tak samo OK jak te buty. Wystarczy na spokojne przejście z bycia początkującym do "poziomu" średniozaawansowanego. Potem okaże się, czy Twoja małżonka będzie potrafiła i chciała coś twardszego, szybszego, zauważy różnice pomiędzy nartami itp. Mam wrażenie że to jeszcze nie ten etap.

Buty już kupiłeś więc teraz chcesz chyba opinii n/t tego, czy są ładne ;) A to nie nam oceniać. To czy są dobrze dobrane do nogi małżonki, również nie nam oceniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Kubis napisał:

Powiem tak - nie ma modelu za bardzo początkującego dla kogoś kto jest początkujący. Będzie tak samo OK jak te buty. Wystarczy na spokojne przejście z bycia początkującym do "poziomu" średniozaawansowanego. Potem okaże się, czy Twoja małżonka będzie potrafiła i chciała coś twardszego, szybszego, zauważy różnice pomiędzy nartami itp. Mam wrażenie że to jeszcze nie ten etap.

Buty już kupiłeś więc teraz chcesz chyba opinii n/t tego, czy są ładne ;) A to nie nam oceniać. To czy są dobrze dobrane do nogi małżonki, również nie nam oceniać.

A tak w ogóle, ja osobiście mam 170cm wzrostu, 85kg wagi i jeżdżę na fischerach wc sc 2013/2014. Przefajne narty, bardzo skrętne, ale mam długości 155cm, nie wyobrażam sobie dłuższych. Ona niższa też ma jeździć na 155?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Szymszon napisał:

Chodzi mi o model, nie długość nart. Model nart ok? Buty ok?

 

1 minutę temu, Szymszon napisał:

A tak w ogóle, ja osobiście mam 170cm wzrostu, 85kg wagi i jeżdżę na fischerach wc sc 2013/2014. Przefajne narty, bardzo skrętne, ale mam długości 155cm, nie wyobrażam sobie dłuższych. Ona niższa też ma jeździć na 155?

Pewnie Ty powinieneś mieć dłuższe, co najmniej 160 cm, zwłaszcza, jeśli mają rockera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, San28 napisał:

 

Pewnie Ty powinieneś mieć dłuższe, co najmniej 160 cm, zwłaszcza, jeśli mają rockera.

Przy SC? Zawsze wszyscy mi mówili nawet na tym forum że do worldcupów fischera w wersji SC czyli slalomka na wycinanie skrętów powinienem mieć 155. W sumie na 160 gorzej mi się jeździ. Rockera nie mają. Dokładnie te https://www.videotesty.pl/produkt/31462/

Edytowane przez Szymszon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Szymszon napisał:

A tak w ogóle, ja osobiście mam 170cm wzrostu, 85kg wagi i jeżdżę na fischerach wc sc 2013/2014. Przefajne narty, bardzo skrętne, ale mam długości 155cm, nie wyobrażam sobie dłuższych. Ona niższa też ma jeździć na 155?

A ja mam 187 i ważę 75kg i jeżdżę na nartach 180cm i jakbym miał 185 to bym nie narzekał. I co z tego, no nic.

Twoja małżonka jest niższa odemnie o 21cm a waży tylko o 10kg mniej - też chcesz to jakoś naukowo na długość przeliczyć?

Ja nauczyłem się jeździć na prostych jak sztacheta nartach 195cm, z czego jedna miała pogięty w górę dziób po dzwonie poprzedniego właściciela (taki one side rocker).

Narty slalomowe o których wspomniałeś w długości 155cm to długość przeznaczona dla kobiet. Mężczyźni jeżdżą na 165cm. Oczywiście każdy może jeździć na czym chce i nie nam o tym decydować. Jeśli mamy jednak poradzić, to staramy się zrobić to rzetelnie.

image.png.6175025a8053ffcaff52de2f5bc7d22d.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Szymszon napisał:

Przy SC? Zawsze wszyscy mi mówili nawet na tym forum że do worldcupów fischera w wersji SC czyli slalomka na wycinanie skrętów powinienem mieć 155. W sumie na 160 gorzej mi się jeździ.

Sorry, nie zwróciłem uwagi, że to slalomki, ale te 155 cm to trochę jak dla juniora.

Najważniejsze, żeby dobrze Ci się jeździło. Ale żonie kup jednak dłuższe, z myślą, że będzie stawała się coraz lepszą narciarką. 

Edytowane przez San28
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, San28 napisał:

Sorry, nie zwróciłem uwagi, że to slalomki.

Najważniejsze, żeby dobrze Ci się jeździło. Ale żonie kup jednak dłuższe, z myślą, że będzie stawała się coraz lepszą narciarką. 

Ok w takim razie też jej biorę 155. Teraz zaczęło mnie nurtować czy nie mam za krótkich, a jeżdżę całkiem spoko :P Ale dobrze mi się na 155 jeździ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Szymszon napisał:

Ok w takim razie też jej biorę 155. Teraz zaczęło mnie nurtować czy nie mam za krótkich, a jeżdżę całkiem spoko :P Ale dobrze mi się na 155 jeździ

Nikt nie powiedział, że 155 to był największy błąd w Twoim życiu :) Dobrze Ci się jeździ - to bardzo dobrze.

Fischer podział ma na slalomkach SL (FIS), SC już nie mają tego umownego podziału. Dlatego ani wtedy jak kupowałeś, ani teraz nie ma takiego podziału na SC. A Pokazałem to jedynie po to, aby udowodnić, że Panie mogą naprawdę ostro jeździć na 155cm ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Kubis napisał:

Nikt nie powiedział, że 155 to był największy błąd w Twoim życiu :) Dobrze Ci się jeździ - to bardzo dobrze.

Fischer podział ma na slalomkach SL (FIS), SC już nie mają tego umownego podziału. Dlatego ani wtedy jak kupowałeś, ani teraz nie ma takiego podziału na SC. A Pokazałem to jedynie po to, aby udowodnić, że Panie mogą naprawdę ostro jeździć na 155cm ;)

Jak wykończę te narty w takim razie spróbuję przesiąść się za x sezonów na 160, może to kwestia przyzwyczajenia, po prostu przy 155 czuję dużo frajdy przy wycinaniu zakrętów :P Dzięki wszystkim za pomoc!

Edytowane przez Szymszon
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Szymszon napisał:

Kupiłem mojej Żonie takie butki: https://ski24.pl/buty-narciarskie-damskie/21773-12372-buty-nordica-sportmachine-65-w.html#/20-rozmiar_cm-265

Żona jest początkująca, ale chciałbym ją trochę przyuczyć, żeby nie jeździła tylko " ślizgiem" :P Potrzebne więc też nowe narty, tamte ma już z 10 sezonów i są trochę zniszczone. Czy takie coś wystarczy? https://trojansport.pl/narty-damskie-fischer-my-aspire-2019-w9-slr2.html Chciałbym żeby powoli zaczęła przechodzić na krawędzie. Jeśli nie, to co w takim razie? Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!

Ps.: Waga Żony- 65kg, wzrost 166cm. Buty mam nadzieję że nie za miękkie, ale bardzo jej spasowały.

Cześć

Z tą długością 140 cm to oczywiście żartujesz. Uściślając:  żona jest początkująca od 10 sezonów???
Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, wojgoc napisał:

Dostępna długość nart w przesłanym linku to 140cm... potem to tylko logika

Kupujac buty w ski24 nie warto było dokupić nart? Chyba, ze jedyne słuszne to Fischer

Nie miałem naraz tyle kasy, a były w dobrej cenie (400zł) nie muszą być fischer, z resztą co ja się tłumacze i komu, co to za sarkazm w ogóle? Poza tym skąd wiesz że kupiłem w ski24.pl? To że podsyłam jakiś link nie oznacza że konkretnie w tym sklepie kupiłem. Raczej oznacza jakie buty kupiłem. Jak nie pomagasz to weź się w język ugryź i tyle, z resztą wystarczającą pomoc już otrzymałem.

Edytowane przez Szymszon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, wojgoc napisał:

Tu nie bardzo jest w czym pomagać - jakiejkolwiek narty nie kupisz bedą Ok, czy to Elan, Fischer, Atomic, Head, Nordica, Rossignol. Parametry bez znaczenia, byle pasowały kolorystycznie do reszty narciarskiego ekwipunku.

To chciałem wiedzieć. Myślałem że jest coś takiego dla Kobiet jak u Fischera "progressor", że teoretycznie coś tam ułatwia nauke przejścia na krawędzie, ale to pewnie pierdu pierdu :D Ale skoro na tym etapie nie ma to znaczenia to ok.

Edytowane przez Szymszon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Szymszon napisał:

To chciałem wiedzieć. Myślałem że jest coś takiego dla Kobiet jak u Fischera "progressor", że teoretycznie coś tam ułatwia nauke przejścia na krawędzie, ale to pewnie pierdu pierdu :D Ale skoro na tym etapie nie ma to znaczenia to ok.

Pomaga trening i trener. Narta stara się nie przeszkadzać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Progressor to nie narta dla poczatkujacego.

nie wiem czy Żona juz kiedyś jeździła, czy tez kompletny laik narciarski ale może lepszym rozwiązaniem będzie wypozyczenie  nart  - można popróbować rożnych producentów, może „wyczuć” różnice i kupić odpowiednie w kolejnym sezonie, pod warunkiem, ze Żona sie wciągnie w narciarstwo. A cześć z zaoszczędzonej kasy przeznaczyć na „zewnetrznego” instruktora😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...