Narty - skionline.pl
Jump to content

Wkładki ortopedyczne w butach narciarskich - używacie?

Ziemowit
 Share

Recommended Posts

Mierząc sporo butów zauważyłem, że mają one wkładki najzwyczajniejszej budowy, ot prosta 2-3 warstwowa płaska wkładka. Zamówiłem sobie więc wkładki ortopedyczne amortyzujące uniwersalne + korygujące płaskostopie (do każdych butów bo specjalnie do narciarskich nie ma).

Wiem natomiast, że są gabinety, które wykonują dla narciarzy za odpowiednią opłatą wkładki ortopedyczne indywidualnie. Pytam z ciekawości, korzystacie z czegoś takiego na nartach?

Edited by Ziemowit

Jeśli nie masz objawów bólowych,  jakiegoś dyskomfortu, to wystarcza chyba ta fabryczna. Najlepiej idź do specjalisty i zbadaj i pomierz  stopy. On coś dobierze. Ja miałem klujacy ból w stopie po paru godzinach jazdy. Specjalista nacisnąl stopę w jednym miejscu od razu lokalizując ból.  Stwierdził płaskosptopie poprzeczne, takie coś czego nie widać a co z wiekiem (i w związku z grawitacja) każdy posiada. Powoduje to ucisk na nerw i ból,  szczególnie  w wąskich butach i przy długotrwałym unieruchomieniu .  Wkładki personalne pomogły,  nie powiem. Jestem zadowolonym użytkownikiem.  

Edited by Bumer

Dokładnie tak jak u mnie, szewc ortopedyczny robił odcisk stopy na specjalnym urządzeniu i do tego wkładki,których zamówiłem więcej,do zwykłego obuwia i narciarskiego.Nawiasem mówiąc,te wkładki u szewca ortopedycznego są wielokrotnie tańsze od tych dorabianych w sklepach sportowych,technologia jest nieco inna,dokladanie wypełnień w odpowiednich miejscach zamiast termoplastycznego kształtowania materiału,ale efekt ten sam..

• Like 1
  • Thanks 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• Similar Content

• By luce
      Hej,
      Korzystał was ktoś kiedyś z takiego wynalazku jak ogrzewane skarpety?
      https://www.euro.com.pl/inteligentna-odziez/sunen-gk2m.bhtml
      to jeden z modeli ale jest więcej producentów tego typu sprzętu.
      Chodzi mi o subiektywne opinie, czy to w ogóle ma sens, czy powerbank nie przeszkadza w bucie narciarskim itp itd.
      Proszę tylko nie pisać "po co Ci to", "bez sensu", "kup sobie zwykłe skarpety" itp itd, chodzi mi właśnie o sprzęt ogrzewany a nie inny.
      Serdecznie pozdrawiam i z  góry dziękuje,
      Luce
    • By miraz
      Sidas Skarpetki Ultra Thin .
      Dotychczas użytkowałem jako jedyny podstawowy model skarpet Icebreaker (merino 80%), aktualnie zmieniłem buty na Hawx ultra 120  i po indywidualnym dopasowaniu  dałem się namówić sprzedawcy na skarpety Sidas. Pierwsze wrażenie bardziej getra piłkarska jak skarpeta narciarska.
      Może już ktoś testował ?

• By para7
      Witam Poszukuje wkładek do butów narciarskich salomon x lab 315 mm orginalne wkładki które ida na sam spodek buta wewnątrz  

moze ktos cos wie gdzie mozna cos takiego zamówic? kupic

• By Tytus Atomicus
      Czy ktoś prał wkładki butów narciarskich i jak to się skonczyło?
      Tzn. czy to jest dla tych wkładek bezpieczne?
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
  • Create New...