Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Miałam Wam relacjonować moje przygody narciarskie to zawodów nie może w nich zabraknąć.

 

22 grudzień 2019 - niedziela - tego dnia w Kluszkowcach odbyły się moje pierwsze zawody tego sezonu. Były to Eliminacje Mistrzostw Polski Amatorów w gigancie.

Byłam wymęczona po całym tygodniu pracy po 10-12 godzin i znowu trzeba było wstać. 6.00 zadzwonił budzik, ledwo patrzyłam na oczy ale co zrobić....Przecież ja to uwielbiam :D Za oknem deszcz, nie padał a mocno lał.....Patrzyłam na pogodę i miało się przejaśnić na szczęscie więc miałam nadzieję, że nie zmoknę jak rok temu. Po drodze cały czas pada, jednak po jakimś czasie zaczyna się przejaśniać i nawet momentami przebija się słońce. Dookoła zielono....Jakoś po 8 meldujemy się z Kluszkowcach, na parkingu dużo aut, idziemy do biura zawodów odebrac numery starotwe. W mojej katerogii 10 osób i to same dobre dziewczyny. Atmosfera po prostu świetna. Wszyscy się cieszą że mogą się z nowu spotkać po kilku miesiącach, wszyscy uśmiechnięci. Cudownie :D Po przebraniu się, kupieniu karnetu jedziemy na góre obejrzeć trasę. Jako, że ja jestem faktycznie amatorem, większość z nich to prawie puchar świata :P zaczynam się zastanawiać co ja tu robię. Zjeżdzam wzdłuż bramek i mam jakieś dziwne wrażenie, że jest stromo i im dalej tym stromiej i boję się że będzie szybko i że będe się bała jechać.....dół trasy okej i tam te 3 czy 4 ostatnie bramki mogę pocisnąć 🤣🤣

Po obejrzeniu trasy jestem nieco przestraszona i wjeżdzamy na górę jeszcze raz i jest jeszcze chwila więc oglądamy trase drugi raz....Zsuwam się i szukam tej stromizny....hmmmm chyba za bardzo panikowałam, przecież jest spoko :P  Dam radę, po drugim razie już trasa wygląda lepiej. Zjeżdzamy na dół, ponownie na górę i 2 szybkie luźne zjazdy żeby zaznajomić się ze śniegiem i nartami. Wyszło słońce, cieplutko, na stoku twardo, ale zapowiedziany został tylko 1 przejazd niestety. Na górze kręciła się TVP Kraków i udzieliłam im krótkiego wywiadu, który będzie można zobaczyć w programie Pogoda na narty, czekam co tam będzie ile mnie wytną...jakoś nie miałam przekonania do rozmawiania z nimi 🤣

Startowałam jako trzecia w naszej grupie wiekowej. Stanełam na starcie i myslę sobie - dasz radę. Pojechałam jak na mnie dość odważnie, pamiętam że w tamtym roku bałam się że osiągnę za dużą prędkosć, że mi narta odjedzie, że będą jakieś muldy czy dziury, a teraz dałam na prawdę z siebie dużo. Przejazd był daleki od ideału, ale to pierwsze zawody, zadnych treningow, a człowiek mając jeden przejazd nie jest w stanie skupić sie na wszystkim na raz zeby było dobrze, tylko patrzy na bramke do przodu, a nie czy narty nie odjeżdza itp....Po dojechaniu do mety byłam na drugim miejscu i wiedziałam, że spadne w dół tylko teraz pytanie o ile....Jedna dziewczyna za mną, wiec ostatnia nie będę. Kilka dojechało do mety z czasem lepszym ode mnie a 2 już na samej końcówce niestety zaliczyły glebę, jedna podniosła się i ukończyła przejazd zajmując ostatnie miejsce. Jedna z dziewczyn nie pojawiła się na starcie. Finalnie skończyłam zawody na 5 miejscu, z czego jestem baardzo zadowolona. Strata do liderki była aż 5 sekund, ale i tak jest o wiele lepiej niż w tamtym roku na pierwszym moich MPA gdzie miałam koło 9 sekund w  1 przejeździe. Czuję się o wiele pewniej na nartach na tyczkach niż kiedyś, powoli małymi kroczkami moje straty do zawodniczek są coraz mniejsze ;) No ale liczy się przede wszystkim dobra zabawa ;)

Mam w planie w tym sezonie zacząć startowac też w slalomie, szukam w końcu ochraniaczy i czekam na śnieg zeby zaczac treningi.

Vloga nie nagrywałam w Kluszkowcach, nie było za bardzo czasu na to....kl1.jpg.c1a1ab06987aa09aee252febcc05cab3.jpgkl2.jpg.e722354af89e3b313faab5de62c2a5a5.jpgkl3.jpg.87eb90f1d0e741faa9537e26126f2625.jpgkl4.jpg.4a011df893d80488fbd53294a05633b4.jpgkl5.jpg.81f65b25ff2b3e23f4d182d77ec9a3c0.jpgkl6.jpg.19d1b2d8fcf13c7c3f7b4fdf701187a9.jpg

  • Like 17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

10 stycznia piątek, 5 pobudka, o 6 wyjazd do Zwardonia na kolejne eliminacje MPA. Po drodze zielono, a w Zwardoniu biało. Jechalam że znajomą, byłyśmy tam poraz pierwszy. Początkowo nie moglysmy znaleźć wyciągu tym bardziej że informacja na stronie była, że będzie otwarty górny parking. Pierwsza myśl to że parking jest na górze, chociaż ja stwierdziłam że to może być zmylka a on i tak będzie na dole. Ani pół drogowzskazu, znaku, biloabrdu czy czegokolwiek co by podpowiexzialo gdzie mamy w ogóle szukać wyciągu... Wjechalysmy do miejscowości, zasypane śniegiem, ani żywej dużej, spytalysmy jedna Panią ale ona nie wie..... W końcu wrocilysmy się o trafilysmy, przed wjazdem do miejscowości wystarczyło skręcić w lewo a nie w prawo na główna drogę i od razu był zaraz parking i dolna stacja wyciągu... Ale i górny parking.... W każdym razie warunki wydawały się być fajne, twardo, mrozik. Jeszcze przed zawodami jadąc na wyciągu widziałam przykra sytuację.... Jeden z zawodników podczas jazdy (przez zawodami) przewrócił się... Jechalam akurat wyciągiem, widziałam jak leci w dół i w bok w stronę drzew gdzie nie ma zadnych siatek.... Wypadł poza trasę, prosto w drzewa.... Zaczęliśmy z wyciągu krzyczeć żeby ktoś tam zjechał bo w ogóle go nie było widać..... Tylko głowa przy drzewie.. Konkretów nie znam, nie wiem kto to dokładnie był ale podobno nie miał czucia w nogach, zwiezli go na dół a później śmigłowiec.....

Po tym wydarzeniu miałam pietra trochę jeździć żeby się nie wywalić..... W pierwszym przejeździe poszło mi słabo, w drugim już trochę lepiej... Startowały 4 dziewczyny w mojej kategorii, ja byłam przedostatnia czyli 3. No ale 2 pierwsze na prawdę super jezdzace, daleko mi do nich 😉ale punkty do pucharu polski sa. Po zawodach powrót a na następny dzień pobudka o 4.30....w sobotę zawody na Złotym Groniu w Istebnej. Start o 8.30 więc trzeba było wcześniej wstać. Tym razem pojechałam z Miskiem. W prognozie zapowiadali deszcz i śnieg. Tak też było. Padał i deszcz i śnieg, raz jedno raz drugie.... Mokro było, śnieg średni, przed drugim przejazdem sypali nawet. Pierwszy przejazd poszedł mi do dupy strasznie ale znowu były 4 zawodniczki w tym 2 z dnia poprzedniego. Ta która była 1 w piątek to w sobotę była 2,a ta która była 2 była 1,przede mną jeszcze jedna dobrze jeżdżąca a dalej na końcu ja😛po drugim przejeździe który też mi słabo poszedł stałam na mecie i patrzyłam na czasie. Dziewczyna która wygrała w piątek wypadła kilka bramek przed meta. Odjechala jej narta, moim zdaniem gdyby wróciła na trasę to i tak by miała lepszy czas od mojego 😂ale zrezygnowała i dzięki temu zebrałam 60 punktów za 3 miejsce😉

Takie szczęście w nieszczęściu...

Dzisiaj dzień bez zawodów, ale na nartach byłam, ale o tym później. Nie wiem gdzie najbliższe straty i kiedy bo coś tu odwołują co chwila....

Kilka fotek

DSC_2986.thumb.JPG.319890f4fdaa222ff1e779d36bcc5632.JPG

 

DSC_2987.thumb.JPG.8b7e458e80b109c6aacca054631ff8e1.JPG

 

received_2661985513854949.jpeg.612d9eaf5e06be417035ef8c44e9e4d5.jpeg

 

DSC_2988.thumb.JPG.fbe7e6a81289e71032a98cf65a1c13be.JPG

 

DSC_2989.thumb.JPG.cc1b2f3b661cd3c28d794670a20113d8.JPG

received_786189765183180.thumb.jpeg.cfb94074d36a5812b999f7c4ade687f4.jpeg

 

received_1054149581590539.thumb.jpeg.b60d21f41fd1b8d4815706f1432b9963.jpeg

 

DSC_3010.thumb.JPG.a756cdd0d34dbcf9f7b65f14cc49e7a8.JPG

  • Like 15
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Chrumcia napisał:

Startowały 4 dziewczyny w mojej kategorii,

Aż trudno uwierzyć że w całej Polsce są tylko 4 dziewczyny potrafiące jeździć gigant - ile bramek, jaki czas jednego przejazdu ?

Na jakie grupy wiekowe są podzieleni zawodnicy i zawodniczki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Jeeb napisał:

Aż trudno uwierzyć że w całej Polsce są tylko 4 dziewczyny potrafiące jeździć gigant - ile bramek, jaki czas jednego przejazdu ?

Na jakie grupy wiekowe są podzieleni zawodnicy i zawodniczki ?

Może po prostu im się nie chce, mają za daleko, mają inne plany.... Ja gdybym mieszkała gdzieś dalej też bym nie jeździła bo zwyczajnie nie byłoby mnie stać na paliwo noclegi itp.... 

Kategorie wiekowe są na stronie pzn, mija to 18-35,reszta się nie interesuje. Wyniki na stronie są z zeszłego roku nie wiem kto tam śpi i dodaje takie brednie.... Coś koło 40 sekund 1 przejazd 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, rolin napisał:

są gdzieś na jakimś stoku rozstawiane slalomy do zabawy dla ludzi?

 

3 godziny temu, Chrumcia napisał:

na Złotym Groniu chyba jest, ale pewności nie mam. 

Na Złotym Groniu jest, godzinny trening o 8 rano (nie jestem pewien czy codziennie): GS 40zł, SL - 60 zł. Oprócz tego należy mieć wykupiony karnet. Osobą, która się tym zajmuje jest Pan Jerzy Wójcik - znany jako Dyżurny Synoptyk ze Złotego Gronia.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Nie mam czasu ostatnio na forum a tym bardziej na relację, ale teraz mam chwilkę to coś tam opowiem...

Zima jest jaka jest więc i część zawodów odwołane....Family Cup dopiero w najbliższy weekend się odbędą, a MPA były 2 slalomy w miniony weekend.

18.01 byłam na treningu slalomu w Suchem no i tydzień później czyli w miniony piątek pierwsze zawody. Stresowałam się żeby poprawnie przejechać wszystkie tyczki, bo na treningach nie było bramek zamykających czy przelotów, po prostu wszystko do zbicia, a tu się zaczęły schody. Na szczęście było wiele pomocnych osób które wytłumaczyły mi co gdzie i jak i poradziłam sobie z dwoma przejazdami. Czas słabiutki, ale znowu tylko 3 dziewczyny w mojej kategorii więc zebrałam punkty. Narazie moim celem w slalomie jest dojeżdzanie do mety a nie walka o lepszy czas czy lepsze miejsca.

Pogoda była przepiękna, stok jak dla mnie na początki slalomu super- Kaniówka w Białce jest dość płaska ;)

image.png.b81673c14b0e78a361b377c6232db987.png

image.png.3d4e23cc19bdb0aa55467dc2ac4f16e9.png

image.png.4fcf309ee823c6c3dd8b99f5fee4c1e8.png

image.png.997ef16a8bd9fb9d76ec6b0338cf127c.png

 

 

Następny dzień to również slalom, ale górka już bardziej stroma - Harenda w Zakopanem. Bałam się korków na drodze ale udało się dojechac  w dwie strony bez większych problemów, ale bocznymi drogami ;) Po co wymyślili Puchar Świata w skokach i MPA w tym samym czasie....ehhhh no ale cóż...Pogoda również była przepiękna, było cieplej niż w piątek, bo w piątek czuło się delikatny mróz, a w sobotę było ciepluteńko. Na Harendzie byłam pierwszy raz i bałam się że sobie nie poradzę na slalomie, ale też się udało ;)

5 dziewczyn, zamknęłam stawkę, ale dojechałam.

Kilka fotek

image.png.9eefeacdd862e7d786d23e0371ae1e38.png

image.png.498773d0ce9b7c6104395357186de97f.png

image.png.73148da30412362c21c98e1aa91d22f7.png

image.png.c8df290650e05a6810124e8170b3f2c8.png

image.thumb.png.46f3e03a199f648401f3669e8dd05ec7.png

 

Narazie to tyle z zawodów. W najblizszy weekend Przemyśl odwolane z powodu braku sniegu, a w sobote i niedziele mam dylemat...

w sobote Family Cup w Suchem i MPA w Szczyrku a w  niedziele Family Cup w Krynicy i MPA w Szczyrku...nie wiem gdzie pojechac, bo chwilowo jestem na 1 miejscu w PP MPA, a jak nie pojade w weekend to spadne nizej na pewno....ehhhh zobacze....a teraz przenosze się do drugiego tematu o moich narciarskich wypadach, bo to nie koniec narciarskich przygód...;)

 

 

 

image.png

Edytowane przez Chrumcia
2 razy to samo zdjęcie
  • Like 11
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, tresor napisał:

@Chrumcia jesteś pewna, że zawody w Przemyślu odwołane? Właśnie się pochwalili na facebooku, że jutro ruszają. Przyznam, że jestem mocno zaskoczony, bo postawiłem już na nich krzyżyk w tym sezonie. Miła niespodzianka.

To że otworzyli to nie znaczy że jest te śniegu żeby wbić tyczki i bezpiecznie rozegrać zawody. Zawody zostały już oficjalnie odwołane więc raczej ich nie zrobia

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...