Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Krynica na koniec roku


leitner

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie 

Na koniec roku przyjecfalem ze znajomymi do Krynicy. Dziś jeździliśmy na Jaworzynie. Do 14-15 kolejka do gondoli na pół godziny (o czym ładnie informują przy kasach). Na niebieskiej 3 warunki dobre i bardzo dobre - trochę zmrożonego śniegu gdzieniegdzie. Na czerwonej 1 ciężko na ściankach - muldy i standardowo betonowy podkład. Jutro otwierają trasę nr. 2

 

Jeździłem niewiele, bo trochę dziś znów uczyłem stawiać drugie kroki na nartach. Ogólnie jest tu pięknie - dziś była prawdziwa zima - ok. -8 stopni

SAM_7106.JPG

SAM_7120.JPG

SAM_7107.JPG

SAM_7113.JPG

SAM_7126.JPG

SAM_7121.JPG

SAM_7136.JPG

20191229_164346.jpg

  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś odwiedziliśmy Słotwiny Tabaszewskiego. W sumie 6h jazdy 

Oficjalnie była otwarta trasa 1 - ponieważ stronie od krzesła patrząc od dołu. Warunki dobre i bardzo dobre - w sumie było niewiele przetarć lodowych (tylko na samym dole). Trasa ciekawa - ma hopki, załomy i ogólnie jak na niebieską trasę jeździło się świetnie. 

Trasa nr 2 była oficjalnie zamknięta, jednak przygotowana ratrakiem i jeździło na niej więcej osób niż na 1. Warunki bardzo dobre - twardo, narty dobrze trzymały śnieg. 

Za to najlepiej było na freeridzie - w lesie i na polanie utrzymało się mnóstwo puchu. 

Znów pełniłem rolę osoby uczącej pierwszych kroków na nartach. Kolejna osoba zarażona narciarskim bakcylem 😉

Minusy - w kasie można płacić tylko gotówką (może jest to związane ze słabym zasięgiem, całe szczęście obok jest bankomat). No i na górze opłata za ToiToi (!) wynosi 5zł 😜

Z narciarskim pozdrowieniem 

Marcin ~Leitner

SAM_7153.JPG

SAM_7154.JPG

SAM_7156.JPG

SAM_7158.JPG

SAM_7159.JPG

SAM_7141.JPG

SAM_7157.JPG

  • Like 4
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, leitner napisał:

Dziś odwiedziliśmy Słotwiny Tabaszewskiego. W sumie 6h jazdy 

Od której jeździłeś? Też byłem ale 4h.

Co do warunków to mam inne zdanie, dużo kamieni i przemieszanej ziemi ze śniegiem.
Śniegu na trasie bardzo mało, muszą solidnie dośnieżyć bo po kilkudniowej odwilży znowu musieliby zamknąć.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zbyt wygodny aby jeździć w góry w okresie świątecznym i noworocznym. O jeździe na nartach w tym okresie nawet nie mowie, to koszmar. Dlatego ino mnie wypatrywać po 6 krolach! Oby pogoda dopisała,  a i bryka się nie opierała,  jak to już kilkakrotnie doświadczyłem.  Co się zaś tyczy kibli w Krynicy, nie zapomnę jak na balu sylwestrowym w jednym z krynickich lokali obsluga życzyła sobie każdorazowo opłat za skorzystanie  z toalety. Nie muszę mówić,  że ani ja, ani moja zona, ani ktoś z towarzystwa nie zabierał pieniędzy ze sobą na bal!  

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem odwiedziliśmy Henryk-Ski. Zanim jednak kupiłem karnet (dobra cena - 55 zł od 17 do 21) przeszedłem prawie 4 km ze sprzętem. Ale warto było!

Najpierw niestety spory minus - brak schowków na bagaż. Niby promuje się unikanie samochodu, ale jak przychodzi co do czego, to pokrowce z butami trzeba zostawić na jakiejś werandzie (mimo że na stronie www napisali, że schowki są). To jest coś, czego mocno brakuje w wielu stacjach narciarskich. 

Gdy w końcu się ogarnąłem zrobiłem pierwszy w tym roku hop na stok a właściwie na używane krzesełko firmy SBS. Kolej Garaventa Henryk II również była czynna, dlatego pojechałem na górę. Na górze zapinanam klamry i rura w dół. Na trasie pusto, do kolei brak kolejek. W górnej części trochę za twardo, ale niżej jest idealnie. Ćwiczę skręt długi, krótki, śmig, jazdę na jednej narcie, jazdę tyłem, obroty 360 stopni itp. Jest super!

Cała trasa ma ok. 1,3 km w GPS. Jedzie się naprawdę przyjemnie. Ostatnie przejście przez bramki na górną kolej o 20:59. Pracownicy patrzyli trochę krzywym okiem, ale o 21:05 znaleźliśmy się na górze. I tym oto akcentem zakończyłem nartowanie w Krynicy. 

Na dole niestety kasa była już zamknięta, także pożegnaliśmy nie tylko stację, ale także kaucję. SAM_7172.thumb.JPG.e1c9fd87f1be77e12fc5e6794d73b7d9.JPG

SAM_7165.thumb.JPG.f1b0bdc1845bca43ba391804ee8b3196.JPG

 

SAM_7168.JPG

SAM_7181.JPG

SAM_7175.JPG

SAM_7169.JPG

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...