Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Czy bedzie przeszkadzac ze narty sa damskie?


LoosenUp333

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc! Ostatnio znalazlem na fajnej propocji narty konkretnie model: Head Super Joy 2019. Pozniej doczytalem ze sa to narty dla kobiet, i moje pytanie czy bedzie to przeszkadzac i czy nie powinienem kupic innych nart?

1. Mezczyzna

2. 18

3. 75

4. 180

5. Okolo 10 lat regularnie

6. Sredniozaawansowany
Poprzednio mialem salomony (nie pamietam modelu) ktore sa juz dla mnie za krotkie. Lubie czasami szybciej pojezdzi po czerwonych/czasami czarnych trasach, jak i poszalec troche na lzejszych lub poza stokiem.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mój mąż miał okazje jedzic na moich Super Joyach i określił je jako przyjemne narty do całodziennej jazdy. Z tym ze jego parametry mocno odbiegają od Twoich i moja długość nart była dla niego w sam raz. Jak wspomniał ktoś powyżej problemem może być między innymi długość, chyba kończy się na 163cm?

Edytowane przez idealist
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, gruchauho napisał:

Ja jeździłem na damskich gigantkach 167 cm i r15.9 :P Mam 187 cm i 87 kg. Efekt? "Gigantka", którą dobrze się jeździło w krótkim skręcie.

słowa damskie, gigantki i 167 wykluczają się nawzajem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ziemowit napisał:

Jaka jest różnica pomiędzy damską nartą allround 170cm a unisex lub męską allround 170cm?

Często damskie kończą się na długości 167.

Na przykładzie Rossignol https://www.rossignol.com/int-pl/rossignol-alpine-ski/rossignol-alpine-ski-skis-equipment/rossignol-alpine-ski-skis-equipment-on-piste-skis.html

Topowe modele damskie i męskie różnią się długościami i lekko budową, natomiast taliowania i waga są identyczne. Tak naprawdę to prawie takie same narty z inną kolorystyką.

Dlatego sama idea nart damskich i męskich jest bzdurą i funkcjonuje jedynie w najprostszych nartach wybieranych za kolor i cenę a nie cechy funkcjonalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Kubis napisał:

Dlatego sama idea nart damskich i męskich jest bzdurą i funkcjonuje jedynie w najprostszych nartach wybieranych za kolor i cenę a nie cechy funkcjonalne.

Pytałem, bo miałem przeczucie, że to głównie marketingowy zabieg polegający na dostosowaniu się do preferencji początkującego narciarza, któremu wydaje się, że wie czego chce i szuka w sklepie nart "dopasowanych" do swojej płci. :)

Edytowane przez Ziemowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Ziemowit napisał:

Pytałem, bo miałem przeczucie, że to głównie marketingowy zabieg polegający na dostosowaniu się do preferencji początkującego narciarza, któremu wydaje się, że wie czego chce i szuka w sklepie nart "dopasowanych" do swojej płci. :)

Do płci to można majtki dopasowywać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Hextor napisał:

No nie wiem. Jak lubisz narty z damskimi wzorkami to możesz na takich jeździć, ale poza wyglądem wydaje się, że kobiece narty są projektowane pod niższa wagę.

Czyli pod ile kg? Bo widywałem różne panie i różnych dżentelmenów. W dodatku są różne długości nart, 5 modeli o różnej budowie, różny śnieg, różne prędkości i można by wymieniać. Plus minus 10kg nie zmienia nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Hextor napisał:

No nie wiem. Jak lubisz narty z damskimi wzorkami to możesz na takich jeździć, ale poza wyglądem wydaje się, że kobiece narty są projektowane pod niższa wagę.

Malowanie w kwiatuszki i esy-floresy już dawno odeszło do lamusa - na szczęście. Damskie narty to też niekoniecznie sprzęt tylko dla osób początkujących, ale również całkiem dobrze jeżdżących, dlatego też modele HP wyposażone są w bardzo dobre rozwiązania technologiczne.

WST 2019 - narty damskie High Performance

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, zaruski napisał:

Ze względu na różną budowę ciała dwóch podstawowych płci , narty dedykowane kobietą mają wiązania przesunięte do przodu , ale to nie problem , bo można przestawić wiązanie.

To nie do końca prawda. Damskie narty miewają przesuniętą talię i wiązanie, czyli przesuwanie wiązania pogarsza sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, gruchauho napisał:

A jaki promień skrętu zostaje przy tych 164? Nadal a'la gigantowy? Bo na mój gust 16m z haczykiem. Jeszcze moment i będzie prawie-slalomka. Widzę że nawet narta dostała lepsze noty za krótki skręt na WST ;)

Poza tym to nie jest damska narta tylko krótka narta.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, zaruski napisał:

Bzdury.

 

6 minut temu, waldek~ napisał:

To poczytajcie coś z bardziej renomowanych źródeł a nie na kolanie przepisane artykuły  w tzw prasie.

Tekst typu "bzdury" najlepiej podsumowuje poziom dyskutanta. Dziękuję, over and out

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, waldek~ napisał:

To  zdradź proszę gdzie tą tajną wiedzę moge znaleźć.

Organoleptycznie. Sprawdź czy damska narta ma zamontowaną płytę i wiązanie centralnie na najwęższym punkcie narty, czy magicznie wszystko nienaturalnie poprzesuwane, czyli narta sobie a płyta z wiązaniem sobie.

Poza tym jeśli twoje twierdzenie byłoby prawdziwe, to dowodziłoby że narty nie są inne, tylko mają inaczej zamontowaną płytę. Czyli nie ma damskich nart...

Prawda jest taka że każdy producent robi to wg swoich badań i testów, ale chyba żaden nie wpadł na to żeby po prostu krzywo montować wiązanie.

 

Ja nadal twierdzę że różnice są minimalne i o wiele większą różnice w jeździe zrobi odpowiedni dobór modelu i długości, niż przesuwanie o cm środka ciężkości na całej długości narty. A że damskie narty są w dole katalogu to większości narciarek z nich korzystających nie zrobi to większej różnicy

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...