Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Ochraniacz na buty


waldek~

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem wczoraj na nartach, po powrocie przy czyszczeniu botów trochę się przeraziłem bo moje buty z przodu i tyłu są mocno zeszlifowane. Problem polega na tym że z samochodu na stok mam 300 metrów i musze iść po asfalcie, kostce i to uszkadza tak buty. Macie może jakieś rozwiązanie na takie sytuacje, może jakieś nakładki? Boję się że buty za 2 lata będą do wyrzucenia a tego bym nie chciał.

Parę zdjęć jak to wygląda

IMG_20200101_121642.thumb.jpg.d295d7e54db7bf948ca1fc996510fe69.jpg

IMG_20200101_121137.thumb.jpg.a11bfc3271d48e80fa2f733ad2a33688.jpg

IMG_20200101_121124.thumb.jpg.ea81957a6d664cedf04c209a9fa4b22e.jpgIMG_20200101_121318.thumb.jpg.c6ab8ec8438db09c56889ec8f217bb67.jpg

No i oczywiście życzę wszystkiego najlepszego w Nowym Roku, zdrowia i bezpiecznej jazdy na nartach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też o tym myślałem. A może po prostu narty wciągać na stoku. Podejść w innych butach i zostawić je z boku (o ile ktoś nie buchnie), lub wsadzić buty zwykłe do plecaka i na plecy?

Jak buty są dopasowane i sztywne to mocno wymuszają narciarską postawę i ciężko się w nich chodzi - nie do tego służą. A z parkingu na stok czasem może być kawałek.

Edytowane przez Ziemowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Ziemowit napisał:

Też o tym myślałem. A może po prostu narty wciągać na stoku. Podejść w innych butach i zostawić je z boku (o ile ktoś nie buchnie), lub wsadzić buty zwykłe do plecaka i na plecy?

Jak buty są dopasowane i sztywne to mocno wymuszają narciarską postawę i ciężko się w nich chodzi - nie do tego służą. A z parkingu na stok czasem może być kawałek.

Zostawić buty gdzieś z boku to jednak ryzyko i komfort jazdy mniejszy bo ciągle bym się zastanowił czy jeszcze tam są. Z plecakiem nie lubie jeździć bo to jednak zmienia środek ciężkości.  Źle się chodzi w butach narciarskich ale czasem nie da się tego uniknąć, tak jest w moim przypadku. Takie nakładki rozwiązują ten problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem niedługi czas takich cat tracks jak z pierwszego linku, w sumie były ok, minus tylko taki że trzeba było gdzieś je schować, kieszenie w kurtce potem uwalone od piasku, kamieni i innego syfu który się w nie wbija.

Może i bym używał je dłużej ale zgubiłem na Kasprowym jedną sztukę kiedyś :rolleyes:
Tam się przydawały bo gdy śnieg kończył się w okolicach budki przy wejściu do parku to trzeba było do kuźnic złazić po kocich łbach w twardych budach z plastikową podeszwą. 

Od kilku lat nic nie zakładam a buty nie są mocno przytarte, mimo że zawodnicze z twardą podeszwą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@waldek~  biadolisz jak stara baba 😉 Te butki masz ledwo liźniete. To Lange RS jak dobrze widzę z zeszłego sezonu ? Te ścięcia są zrobione fabrycznie, nie zadarłeś  ich :D Patrz jak wygląda RS z tego sezonu który nigdy nie widział asfaltu...

20200101_184531.jpg

20200101_184538.jpgPS.

W tegorocznym modelu Lange RS liftery są już przykręcane śrubami i wymienne, a nie jak we wcześniejszych wersjach jako pełen odlew.

Edytowane przez pasazer85
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, pasazer85 napisał:

@waldek~  biadolisz jak stara baba 😉 Te butki masz ledwo liźniete. To Lange RS jak dobrze widzę z zeszłego sezonu ? Te ścięcia są zrobione fabrycznie, nie zadarłeś  ich :D Patrz jak wygląda RS z tego sezonu który nigdy nie widział asfaltu...

20200101_184531.jpg

20200101_184538.jpg

No to poprawiłeś mi humor, dzięki! 😀

Ale i tak będę używał tych nakładek, nie podobają mi się te liźnięcia. 😁

Edytowane przez waldek~
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...