Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Podhale i okolice 🎿


leitner

Rekomendowane odpowiedzi

Na kolejne kilka dni w górach odwiedziłem Małe Ciche - tym razem z rodzinką. Dziś pojeździliśmy na łąkach pod krzesełkami. Warunki dostateczne - sporo betonu. 

Ogromny plus za darmowy skibus który przywiózł nas z podwórka wraz z koszem na narty :)

Krótki opis, bo padam. Jutro w planach Bachledova Dolina

SAM_7191.JPG

SAM_7187.JPG

SAM_7186.JPG

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś Bachledova Dolina. Warunki dostateczne i dobre, kolejki do 7 minut. Nowa gondola bardzo przyjemna - w końcu to Leitner ;)

Otwarte były: trasa przy gondoli, czerwona i czarna (całe Jezersko). Wjechałem także w las i to tak, że byłem pewien, że to koniec. No ale się udało :)

Jutro kierunek Jurgów i Grapa - podejrzewam, że tam będzie stosunkowo mało ludzi (kolejki poniżej 20-30 min

SAM_7229.JPG

SAM_7217.JPG

SAM_7207.JPG

SAM_7224.JPG

SAM_7231.JPG

SAM_7248.JPG

SAM_7234.JPG

  • Like 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od rana padała mżawka przy +2. Taka pogoda oznaczała jedno - nie będzie tłumu przy wyciągach. W związku z tym pojechaliśmy z tatą do Jurgowa. Czynna była praktycznie jedna trasa z małymi wariantami

Czynne były także dwie koleje krzesełkowe i wyciąg talerzykowy. Jaki był tego efekt? Kolejek praktycznie nie było - max 3-4 min ale często niemal na bieżąco (np na 4 krzesełko), za to na trasie była masakra. Początkowo śnieg był dobry - lekko mokry i zmrożony, dzięki czemu dało się ładnie wycinać skręty. Niestety z czasem pojawiło się coraz więcej odsypów oraz lodu i betonowego podkładu. Lód był słabo widoczny, ale wyczuwalny. Kilka razy lekko się przewróciłem i raz prawie zsunąłem się na leżącego snowboardzistę, jednak w ostatniej chwili udało się zatrzymać.

Szukając alternatyw, wjechałem w las. Znowu myślałem że to już koniec, ale całe szczęście udało mi się odnaleźć właściwą ścieżkę. Niestety po drodze były rowy, które ciężko było pokonać. 

Po nierównej 4h walce z warunkami zeszliśmy ze stoku. Jazda po prostu przestawała być przyjemnością a zaczynała być utrudnieniem.

Dodam jeszcze, że na górze trwa budowa karczmy i zamknięte są najlepsze oscypki na świecie 

Zaraz wskoczy relacja z popołudnia jeśli zasięg pozwoli 

SAM_7273.JPG

SAM_7271.JPG

SAM_7270.JPG

SAM_7266.JPG

SAM_7267.JPG

  • Like 7
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po opuszczeniu Jurgowa pojechaliśmy do Czarnej Góry na Grapę-Litwinkę. 

Warunki na trasie dostateczne i dobre. Mniej lodu, mniej odsypów i mniej ludzi - tu można było się wyszaleć. . 

Kolej krzesełkowa jest jedyną albo jedną z niewielu starych pracujących wyprzęganych krzeseł w Polsce. Dowiedziałem się także nieco więcej co widać po zdjęciach. Kolej jest produkcji Agamatic. 

Po 16 zaczęlo sypać  Kończę bo zasypiam

SAM_7288.JPG

SAM_7287.JPG

SAM_7276.JPG

SAM_7302.JPG

SAM_7296.JPG

SAM_7298.JPG

  • Like 8
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odwiedziliśmy Bukowinę i Białkę. Rano spadło 10 cm świeżego śniegu i nadal sypało. W związku z tym pojechaliśmy na Rusiń-ski. Pojeździliśmy tylko dzięki temu, że ośrodek dołączył do karnetu Tatry Super Ski.

Od samego początku warunki były bardzo dobre - sporo świeżego śniegu, brak muld i lodu. Jazda wyśmienita - idealna do ćwiczenia jazdy na krawędziach. 

Do talerzyka bez kolejek, do krzesełka max 3 min, do Porsche 5 min.

SAM_7316.JPG

SAM_7322.JPG

SAM_7325.JPG

SAM_7330.JPG

SAM_7326.JPG

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...