Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Trasa do Livigno


daniel_torun

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . 

Planuje wyjazd do Livigno . Wyjazd czwartek/piątek z Torunia tak , żeby popołudniu na spokojnie dojechać do Livigno. Planowana trasa : Toruń - Poznań - Berlin - Monachium - Innsbruck -Landeck - Zernez - Livigno.   O której godzinie najlepiej w piątkowy ranek pojawić się koło newralgicznego Monachium ?  Oczywiście zdaję sobie sprawę z możliwych problemów pogodowych , ale to już nie przewidzimy... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, daniel_torun napisał:

Witam . 

Planuje wyjazd do Livigno . Wyjazd czwartek/piątek z Torunia tak , żeby popołudniu na spokojnie dojechać do Livigno. Planowana trasa : Toruń - Poznań - Berlin - Monachium - Innsbruck -Landeck - Zernez - Livigno.   O której godzinie najlepiej w piątkowy ranek pojawić się koło newralgicznego Monachium ?  Oczywiście zdaję sobie sprawę z możliwych problemów pogodowych , ale to już nie przewidzimy... 

Witam ,zobacz na stronce jeszcze godziny otwarcia tunelu przed samy Livingo ,bo wydaje mi się że  jest tam wahadło czasowego przejazdu w jedną i drugą stronę + opłata za przejazd tym że tunelem ,pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, andre372 napisał:

Witam ,zobacz na stronce jeszcze godziny otwarcia tunelu przed samy Livingo ,bo wydaje mi się że  jest tam wahadło czasowego przejazdu w jedną i drugą stronę + opłata za przejazd tym że tunelem ,pozdrawiam 

W piątek jest ruch wahadłowy do północy więc nie ma problemu. Opłata już wykupiona 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, daniel_torun napisał:

W piątek jest ruch wahadłowy do północy więc nie ma problemu. Opłata już wykupiona 😉

W drodze powrotnej warto mieć uwagę na ilość gorzałki, fajek ,i perfum , w aucie ,miałem raz wątpliwą przyjemność być sprawdzany przez Szwajcarów z wynikiem pozytywnym ,własnie przy tunelu ,miłego urlopu ,udanego szusowania , pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, daniel_torun napisał:

Google uparcie mnie chce kierować przez Ga-Pa.    Pojadę chyba jednak trasą przez Insbruck. Planuje wyjechać w czwartku na piątek ok 01 - 02 w nocy więc chyba powinien być tam luz. 

Jak nie ma jakiś katastrofalnych opadów śniegu lepiej jechać przez Ga-Pa. Przez Monachium przelecisz tak samo szybko a nawet szybciej jak remontowaną obwodnicą.Do tego krócej o jakieś 80 km. No i te przepiękne widoki na Fernpass.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tanova napisał:

Ale po co? Dłuższa i dalsza droga. My jeździmy właśnie przez Berlin, potem A9 do Monachium, A95 do Ga-Pa, potem Fernpass i lokalnymi drogami bez winiety austriackiej do przejścia granicznego w Martinie. 

A Landecktunnel omijacie? Bo jest przecież "owinietowany".

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, lokiec3 napisał:

A Landecktunnel omijacie? Bo jest przecież "owinietowany".

Pozdrawiam

Omijamy jadąc przez Landeck na Pfunds i dalej na Martina.

Droga lokalna jest wzdłuż autostrady i kupując winietę jedziesz autostrada Ok 15km i 6,5 km tunelu - czy warto kupowac czy nie to kwestia indywidualna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Robur82 napisał:

10-15 minut to zajmie zakup winiety

i proponuję z pustym bakiem dojechać do Livigno, bezcłówka i paliwa taniej niż w pl

Zakup winiety przez internet to teraz krócej niż minuta 😉  A jazda z pustym bakiem na tej górskiej końcówce to nie za duże ryzyko ?  😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, tanova napisał:

Ale po co? Dłuższa i dalsza droga. My jeździmy właśnie przez Berlin, potem A9 do Monachium, A95 do Ga-Pa, potem Fernpass i lokalnymi drogami bez winiety austriackiej do przejścia granicznego w Martinie. 

Przez Monachium nie trzeba mieć jakiejś specjalnej "naklejki" ?      PS. Winietę już mam . Zakupiłem elektronicznie. Wygodne i dodatkowo mogę zmieniać termin i samochód. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, daniel_torun napisał:

A jazda z pustym bakiem na tej górskiej końcówce to nie za duże ryzyko ?

czasami  inne nacje, zdążające do Livignio mają ubaw gdy 4 osiłków, 5 km przed wsią pcha wypasionego SUVika na polskich numerach

Edytowane przez Jeeb
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, daniel_torun napisał:

Przez Monachium nie trzeba mieć jakiejś specjalnej "naklejki" ?

To już byłaby przesada, żeby prócz winien na dany kraj trzeba było jeszcze kupować jakieś regionalne bzdety i ograniczać sobie tym widoczność na przedniej szybie. A propo w weekendy na obwodnicy Munchen i przed wjazdem do Ga-Pa zdarzają się duże i bardzo męczące po tak długiej jeździe korki. O ile w Munchen można korek ominąć jadąc całkiem bezboleśnie przez centrum, to w Ga-Pa nie ma właściwie jak uciec przed korkiem bo autostrada zamienia się w wąską krajową drogę a po lewej i prawej góry. :)

Edytowane przez Ziemowit
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Jeeb napisał:

jakie winien musisz kupować na Niemcy?

Przez centrum Monachium trzeba mieć zieloną 4 przyklejoną po prawej stronie

1475942839-l.jpg

Winiet. Nie miałem na myśli tylko Niemcy. Jadąc przez centrum Munchen nigdy nie zawracałem sobie głowy żadną naklejką. Zaraz poszukam co to jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... no faktycznie niby trzeba mieć taką nalepkę na szybie.

14 minut temu, Jeeb napisał:

mandat 80 Euro

Mnie nigdy pies z kulawą nogą nie zaczepił, a jechałem parę razy przez centrum, bo w miarę dobrze jest zorgwnizowany przejazd dla kierowców.

Cytat

Bez plakietki nie można przejechać przez miasto.Od 1.1.2012 wszyscy kierowcy, którzy wjeżdżają na teren Monachium, muszą posiadać zieloną plakietkę. Wjazd jest więc dozwolony tylko w przypadku pojazdów, które w minimalnym stopniu przyczyniają się do zanieczyszczenia powietrza, czyli spełniających wymogi normy emisji Euro 4 i Euro 1 odpowiednio dla diesli i samochodów benzynowych. W przypadku niespełnienia tych wymogów w Niemczech obowiązuje grzywna w wysokości 80 euro, czyli około 340 zł. 

Naklejka, że auto spełnia wymogi normy spalin co najmniej euro 4 w diealu, euro 1 w benzynie? A jak moje autko spełnia normę euro 6 w benzynie to będą mnie karać za brak znaczka? Bez sensu...

Edytowane przez Ziemowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Jeeb napisał:

hmmm z tego linku - co zrozumiałem - jeżeli pojedziemy poza "pierścieniem " - naklejki nie trzeba ? 

http://www.umweltzone.pl/strefy/monachium

 

Wygląda , że akurat przejazd z 9 na 95 można zrobić bez naklejki. 

Edytowane przez daniel_torun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...