Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Trasa do Livigno


daniel_torun

Rekomendowane odpowiedzi

Doczytałem, że na stacjach benzynowych w ogóle tych nalepek nie sprzedają. Można kupić je w Niemczech na stacjach kontroli pojazdów, w warsztatach samochodowych i w salonach samochodowych wszystkich marek za okazaniem dowodu rejestracyjnego w cenie dokładnie 5€. Można również zamówić z oficjalnej dystrybucji na terenie Polski za 80zł (z wysyłką 100zł) lub nieoficjalnej na allegro za 30zł + koszt wysyłki.

Edytowane przez Ziemowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jeeb napisał:

jakie winien musisz kupować na Niemcy?

Przez centrum Monachium trzeba mieć zieloną 4 przyklejoną po prawej stronie

1475942839-l.jpg

Jeeb - nie wprowadzaj ludzi w błąd - naklejka nie jest potrzebna na przejazd przez Monachium tzw.Mittelerringiem z A9 na A95 do Garmisch.Uważajcie tylko na 2 fotoradary na "50" koło salonu mercedesa.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, JurekByd napisał:

Jeeb - nie wprowadzaj ludzi w błąd - naklejka nie jest potrzebna na przejazd przez Monachium tzw.Mittelerringiem z A9 na A95

przecież to napisałem i nawet dałem linka z mapką miasta gdzie wyraźnie zaznaczono obszar objęty obowiązkiem posiadania nalepki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wszystkim za pomoc i wyjaśnienia.   Jak rozumiem - polecacie trasę przed GA-PA i że pomimo trudniejszej trasy  , będzie szybciej niż przez Innsbruck.   Planuje wyjazd jak pisałem w nocy z czw/pt za dwa tygodnie . Myślę żeby wyjechać ok 1-2 w nocy . Oczywiście , zakładając brak opadów śniegu 😉    W razie czego winietę na Austrię już mam 😉

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, daniel_torun napisał:

 Jak rozumiem - polecacie trasę przed GA-PA i że pomimo trudniejszej trasy  , będzie szybciej niż przez Innsbruck. 

ja nie polecam i szybciej nie będzie

gdybym musiał jechać z Torunia to wyjechał bym o 18 i 9 następnego poszedł na narty.

Taką trasę bym wybrał:

 

Livigno.jpg.266f45f8f36630aa4712e0c4dbc1c72d.jpg

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, daniel_torun napisał:

Z  czw 23 na pt 24 styczen.

A ja na Twoim miejscu pojechał bym tak jak dniu wyjazdu wytyczy trasę Google Maps, która wytycza trasę dynamicznie uwzględniając korki, remonty itp. Jeżdżę tylko z tą nawigacją i jestem bardzo zadowolony. Na odcinku 400 km w piątek byłem szybciej półtorej godziny niż znajomi którzy jechali zaplanowaną trasą i stali w korku na A9.

A i jeszcze apka obowiązkowa w Niemczech:  Blitzer.de, 😁 mnie uratowała wiele razy.

Edytowane przez waldek~
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, wojgoc napisał:

Jak trafisz na wypadek tuż przeć Tobą to żadna nawigacja Ci nie pomoże.

Obserwując ruch na mapach google zazwyczaj można ominąć korki te które istnieją już od jakiegoś czasu zjeżdżając z autostrady i przez wiochy, ale czasami jak piszesz nie da rady bo korek wyrasta 20 kilometrów przed nami i nie ma nigdzie zjazdu.

Też polecam drogę jaką @Jeeb wskazał, bo przed Ga-Pa autostrada zamienia się w zwykłą drogę i często jest tam duży ruch a w razie korków nie ma gdzie uciekać bo jedna droga i góry po obu stronach. Ga-Pa w Niemczech to taki odpowiednik naszego Zakopanego.

Edytowane przez Ziemowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, waldek~ napisał:

A ja na Twoim miejscu pojechał bym tak jak dniu wyjazdu wytyczy trasę Google Maps, która wytycza trasę dynamicznie uwzględniając korki, remonty itp. Jeżdżę tylko z tą nawigacją i jestem bardzo zadowolony. Na odcinku 400 km w piątek byłem szybciej półtorej godziny niż znajomi którzy jechali zaplanowaną trasą i stali w korku na A9.

A i jeszcze apka obowiązkowa w Niemczech:  Blitzer.de, 😁 mnie uratowała wiele razy.

Google Maps jako najszybszą pokazuje tą co  sugeruje Jeeb, z tym że końcówka nie przez Kempten , a 96 na Lichtenchtein....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, daniel_torun napisał:

Google Maps jako najszybszą pokazuje tą co  sugeruje Jeeb, z tym że końcówka nie przez Kempten , a 96 na Lichtenchtein....

I jak dalej? Przez Szwajcarię, czy Vorarlberg? Weź pod uwagę, że w Szwajcarii autostrada jest płatna i to nie mało. A jak pojedziesz z Lindau przez Vorarlberg, to zabulisz dodatkowo za Arlberg-Tunnel, albo starą drogą bez opłat ale dłużej.

Z czwartku na piątek nie powinno być takiego ruchu tranzytowego jak w soboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Hej. Jadę pierwszy raz do Livigno. Planuję jechać 28.02.2020 r. ze Szczecina najpierw do Monachium. Tam sobie zwiedzić rynek, piwko, przespać się i rano wyjechać do Livigno. Czy jadąc kawałek przez Szwajcarię muszę mieć Vinietę na Szwajcarię i czy mogę na tunel wykupić bilet w obie strony online (podobno taniej). Dziękuję za pomoc Rysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po drodze do Livigno przez Szwajcarię nie jedziesz żadną autostradą więc winiety nie kupujesz. Opłatę za tunel od razu w obie strony wykupić i to jeszcze najkorzystniej on line i zapisać w telefonie. Chyba na jednego Jacka Danielsa zostaje z tego tytułu. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, rysiek 1 napisał:

dziękuję za podpowiedzi. Co jeszcze muszę wiedzieć o livigno. Pozdrawiam

Jakieś tabletki na wątrobę weź. 1l łychy 8-9 Eu. Koniecznie na pizzę idź do Bait dal ghet. Na deptaku głównym. Znajdziesz po kolejce do wejścia.

Pozdrawiam.

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, lokiec3 napisał:

Jakieś tabletki na wątrobę weź.

jakbys zaniemógł i chcial do domku to wsiadaj w autobus. Jezdza w kólko wiec w koncu napewno wysiadziesz blisko domu :)

W sklepach mozna sie targowac i najlepiej robic to koncem turnusu (piatek/sobota) wiedzą ze to ostatnia szansa i latwiej cos wynegocjować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, rysiek 1 napisał:

dziękuję za podpowiedzi. Co jeszcze muszę wiedzieć o livigno. Pozdrawiam

Hmm, rady kolegów trochę takie monopolowe, ale jak  już jesteśmy w temacie tankowania ;) - to strefie wolnocłowej masz tanie paliwo do auta, warto wiedzieć

A i w sobotę trzeba się wpasować w godziny otwarcia tunelu Munt la Schera we właściwym kierunku, bo jest jednokierunkowy.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...