Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Tendencyjnie - nocleg na ferie Czechy lub Polska dla początkujących i dzieci


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

 

proszę o polecenie na rodzinny wyjazd jakiegoś ośrodka z pełnym wyżywieniem i w przystępnej cenie lub ze śniadaniem i blisko dobrą restauracją


- 8 osób  dorosłych i 5 dzieci

- nie mamy jakiś wygórowanych wymagań co do stoku, może być przy hotelowy - lecz z możliwością wzięcie instruktora choć na 2 dni (wszyscy początkujący) ewentualnie w odległości do 1 km lub z bardzo dobrym dojazdem np. skibusem.

- grupa będzie jechać ze Szczecina więc odległość w granicach 500 KM ze względu na dzieci w różnym wieku  - preferujemy Czechy , lecz Polska także.

-jeżeli nas wciągną narty to wtedy rzucimy się na głębsze horyzonty. - wszyscy zieloni. 

 

Będę wdzięczny za pomoc i propozycje konkretnych pensjonatów, hoteli lub apartamentów 

Termin 8 -15 luty ,  wstępnie się zastanawiamy nad Hotelem Relaks w Karpaczu , dostaliśmy z polecenia> lecz zdania podzielone , zrobiliśmy wstępną rezerwację, jak nic innego nie znajdziemy.

Cena optymalna , nie mamy wymagań co do super warunków noclegowych - ewentualnie jedzenie, żeby było znośne.

 

Nie muszą być jakieś popularne miejsca lecz sprawdzone.

 

Pozdrawiam i dziękuję z góry za pomoc jeżeli będzie możliwa

ŁK

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na stan infrastruktury narciarskiej Karpacz odradzam. 

W limicie 500 km łapie się jeszcze Szklarska Poręba, Zieleniec i Czarna Góra. Skoro jesteście początkujący to Zieleniec byłby idealny dla Was, chociaż Czarna Góra też dobry punkt, ale tutaj z kolei przy stoku same komfortowe hotele i apartamenty z wysokimi cenami. Szklarska Poręba dla "zielonych" to nieodpowiednie miejsce.  Mam tylko namiary na miejscówki w Szklarskiej Porębie i okolice Karpacza. 

Skoro Was będzie 13 osób i szukacie noclegu z wyżywieniem to niestety tylko pensjonaty lub hotele wchodzą w grę.

Tu linki dla 3 obiektów w Zieleńcu, ale cena optymalna to pojęcie względne. Większe obiekty mają często pakiety pobytowe w ofercie, czasami można znaleźć coś w interesującej cenie.

https://agal.com.pl/o-nas

http://www.apartamentyzieleniec.pl/o-nas

https://www.hankazieleniec.pl/o-hance

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję,

jednak  jedno z dzieci ma 22 m/c i będziemy kursować na zmianę przy wyciągu,  a na większe odległości to też temat na przyszły rok zapewne. 

Część dzieci znosi z naszej ekipy źle podróże , a nie którzy kierowcy z grupy pewnie przesiądą się w pociąg i w busy ... jeszcze niestety nie teraz i za dużo różnych poglądów w grupie i jesteśmy współuzależnieni od decyzji. 
Jest to pierwszy rodzinny wyjazd grupowy więc będzie pewnie dużo ciekawych chwil- pewnie jak poczujemy klimat to następny sezon będzie już lepiej zorganizowany. 

Wszystkie propozycje zanotowałem - problem jest w dostępności miejsc tych ciekawych, za późno trochę. 

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, późno się zdecydowaliście, a grupa jest spora. Dorzucę jeszcze do propozycji czeski region Ski Resort Janske Lazne-Pec-Cerny Dul, z metą w tym ostatnim. Wszystkie Wasze wymagania spełnia hotel Union, w którym mieszkaliśmy parę razy, ale już nie mają miejsc w tym terminie. W Cernym Dule jest też bardzo fajny ski park dla dzieci i nie ma tłumów.

Że Szczecina możecie wziąć pod uwagę również region Klinovec-Oberwiesenthal z bardzo dobrym i krótkim dojazdem niemieckimi autostradami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.01.2020 o 22:25, Robur82 napisał:

Myślę, że jeszcze Wisła będzie dla was ok, tam jest któraś łagodna górka idealna do nauki, musicie poszperać która jest najbardziej płaska rodzinna
I wydaje mi się, że za te same pieniądze będziecie teź dużo lepiej ugoszczeni niż W Zieleńcu czy Szklarskiej
I przede wszystkim brak kolejek do wyciągów

Nie przesadzałbym z tym brakiem kolejek do wyciągów - w sezonie trzeba dobrze wybrać godzinę rozpoczęcia jazdy żeby nie stać bardzo długo.

Ale faktycznie, Wisła nie jest złym wyborem, na pierwsze kroki polecam szczególnie Klepki (http://www.klepki.wisla.pl/) - niejednych początkujących gości tam zabierałem i wszyscy chwalili. Ale łatwych stoków jest tam więcej, wszystkie w zasięgu 15 minut samochodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.01.2020 o 22:13, Robur82 napisał:

I na zachodzie was tak nie ugoszczą jak na Podhalu, jak jesteś zainteresowany dam Ci namiary na priv na zajebisty pensjonat z pełnym wyżywieniem, robionym we własnym zakresie począwszy od wędlin po sery, dżemy, chleb z własnego pieca, o obiadokolacjach nie wspomnę, zero produktów sklepowych. Tanio nie jest ale warto

Stopień ugoszczenia jest (powinien!) być zawsze zależny od ceny. Ja też mam w białce super metę w 3* hotelu przy samym wyciągu, ale też nie jest tanio. Tylko jak proponujesz coś takiego dla mega ekipy, to się robią mega koszty.

Tu największym problemem jest termin i dostępność miejsc noclegowych i dobrze naśnieżonego stoku. Godzina jazdy w tą czy w drugą autem niewiele już zmienia przy takich odległościach, nawet z dziećmi (wiem, mam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Witam was. Wpadam tylko gościnnie ze względu na Górala. Zobaczy co słychać jego rodzinnki😋 

Wczoraj postanowiłem kolejny raz odwiedzić stok kolegi Pawła. Ośrodek Ski Słowik w Ciscu. Paweł robi dobrą robote. Z dołu po przyjeździe warunki wyglądają zachęcająco.

IMG_20200207_164442.thumb.jpg.58f2e4ff2ecb38e1f07a4a2b04c0a1e8.jpg

Dodam że kiedyś była tu kotwica. Została wymieniona na fajny talerzyk. Dla dzieci dużo lepsza opcja. Cały wieczór jazda na bieżąco (od 16:00 do 20:00). Warunki ocenie jako dobre. Sporo dzieci uczyło się jeździć. Moja córka (5 lat) też radziła sobie bez problemu. Tory pod talerzykiem równe nie stwarzały żadnych problemów. Brak minerałów na trasie. W jednym miejscu dziura wypukłukana przez wodę około 50 na 50 oznakowana wyraźnie więc w niczym to nie przeszkadzało. Z boku stoku ustawione tyczki więc można było sobie potrenowac. Super opcja na wypad po lub przed pracą. Na koniec dodam że stok naśnieża 6 armatek firmy Supersnow i jedna lanca która znajduje się na początku trasy. Cóż pora było wracać

IMG_20200207_181826.thumb.jpg.6c5ad9928fbad83de0cdea6f75b5747e.jpg

Na koniec jeszcze cennik bardzo miły dla oka

4h - 40 zł

2h - 23 zł.

Oczywiście opcji więcej do sprawdzenia na stronie internetowej.

Pozdrowienia dla Górala i oczywiście Pawła.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...