Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Musze kupic nowe buty zjazdowe.
Mam jakis sentyment do Langow. Pierwsze - ZS- kupilem w Skladnicy Harcerskiej chyba w 1983 roku.
Te co mam teraz - X Ground Zero jakos chyba w 1998. Wymienilem  w nich botki na takie ze skiturowo/freeridowych Scarpa Denali i jeszcze by mi posluzyly ale ostatnio mi sie haluksy porobily wiec buty musza byc nieco szersze. Na szczescie podobno Lange teraz robi buty w roznych szerokosciach.

Poszedlem do Skiteamu a tam rozne nowe Langi. Serie SX, RS, LX, RX...
Sprzedawcy nie za bardzo potrafili mi wytlumaczyc czym te serie sie roznia. Mowili ze niby RS to zawodnicze, RX bardziej dla ludzi a z kolei LX to buty nieco szersze. Troche mi sie to kupy nie trzyma bo widze ze sa RX z flexem wysokim, 120 a z kolei sa RS z flexem 100. Na dodatek na niektorych RS napisane ze Wide. A ktores RX chyba mialy w nazwie LV (co afair oznacza large volume).

Moze ktos tutaj jakos ogarnia te langowe skroty?

Edytowane przez Tytus Atomicus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Tytus Atomicus napisał:

Witam,

Musze kupic nowe buty zjazdowe.
Mam jakis sentyment do Langow. Pierwsze - ZS- kupilem w Skladnicy Harcerskiej chyba w 1983 roku.
Te co mam teraz - X Ground Zero jakos chyba w 1998. Wymienilem  w nich botki na takie ze skiturowo/freeridowych Scarpa Denali i jeszcze by mi posluzyly ale ostatnio mi sie haluksy porobily wiec buty musza byc nieco szersze. Na szczescie podobno Lange teraz robi buty w roznych szerokosciach.

Poszedlem do Skiteamu a tam rozne nowe Langi. Serie SX, RS, LX, RX...
Sprzedawcy nie za bardzo potrafili mi wytlumaczyc czym te serie sie roznia. Mowili ze niby RS to zawodnicze, RX bardziej dla ludzi a z kolei LX to buty nieco szersze. Troche mi sie to kupy nie trzyma bo widze ze sa RX z flexem wysokim, 120 a z kolei sa RS z flexem 100. Na dodatek na niektorych RS napisane ze Wide. A ktores RX chyba mialy w nazwie LV (co afair oznacza large volume).

Moze ktos tutaj jakos ogarnia te langowe skroty?

Każda firma na buty w różnych seriach i chyba nie ma w tym nic dziwnego. RS i RS Wide to dokładnie ten sam but, o tej samej konstrukcji, wersja wide jest nieco szersza - last bodajże 100 mm wobec 97 mm (dla osób które chcą but z odpowiednim trzymaniem, flex-em ale mają nieco szersze stopy). Sam je posiadam i jestem bardzo zadowolony (dla mnie idealny but dla całodziennej jazdy). Choć pierwszego dnia nieco na siebie warczeliśmy, drugiego zaczęliśmy się zaprzyjaźniać, trzeciego dnia jazdy było już prawie ok., a od czwartego się pokochaliśmy (moje stopy ułożyły się do wkładki lub wkładka do stóp). 

Jednakże, każda stopa jest inna, więc nie potrafię doradzić czy to buty akurat odpowiednie dla Twoich stóp. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, moruniek napisał:

Każda firma na buty w różnych seriach i chyba nie ma w tym nic dziwnego. RS i RS Wide to dokładnie ten sam but, o tej samej konstrukcji, wersja wide jest nieco szersza - last bodajże 100 mm wobec 97 mm (dla osób które chcą but z odpowiednim trzymaniem, flex-em ale mają nieco szersze stopy). Sam je posiadam i jestem bardzo zadowolony (dla mnie idealny but dla całodziennej jazdy). Choć pierwszego dnia nieco na siebie warczeliśmy, drugiego zaczęliśmy się zaprzyjaźniać, trzeciego dnia jazdy było już prawie ok., a od czwartego się pokochaliśmy (moje stopy ułożyły się do wkładki lub wkładka do stóp). 

Jednakże, każda stopa jest inna, więc nie potrafię doradzić czy to buty akurat odpowiednie dla Twoich stóp. 

Cześć

Ja bym powiedział Krzysztofie, że w dzisiejszych czasach każdy but da się ułożyć do każdej stopy.

Kupujesz buty na wymiar i jeździsz. Jak po tygodniu jest katorga to idziesz do butfittera i pozamiatane.

Kiedyś nie było tej drugiej możliwości a i tak wszystkie buty jakoś się układały do stóp. Kwestia czasu i twardości delikwenta. ;)

Pozdrowienia

Edytowane przez Mitek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mitek napisał:

Cześć

Ja bym powiedział Krzysztofie, że w dzisiejszych czasach każdy but da się ułożyć do każdej stopy.

Kupujesz buty na wymiar i jeździsz. Jak po tygodniu jest katorga to idziesz do butfittera i pozamiatane.

Kiedyś nie było tej drugiej możliwości a i tak wszystkie buty jakoś się układały do stóp. Kwestia czasu i twardości delikwenta. ;)

Pozdrowienia

Dlatego buty trzeba mierzyć. Główne różnice pomiędzy modelami to np. objętość, szerokość skorupy, model kapcia, obecność GripWalk. Reszta to duperele. Tylko że koniec końców i tak nic nie zastąpi mierzenia, stąd mój krótki pierwszy komentarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 1/9/2020 at 8:59 AM, moruniek said:

Każda firma na buty w różnych seriach i chyba nie ma w tym nic dziwnego, RS i RS Wide to dokładnie ten sam but, o tej samej konstrukcji, wersja wide jest nieco szersza - last bodajże 100 mm wobec 97 mm (dla osób które chcą but z odpowiednim trzymaniem, flex-em ale mają nieco szersze stopy). Sam je posiadam i jestem bardzo zadowolony (dla mnie idealny but dla całodziennej jazdy).

No fajnie. To że RS i RS Wide roźnią się szerokością to akurat nietrudno było zgadnąć. Ale RS mogą być z flexem 100. I z takim samym samym flexem mogą być buty z innych serii.

On 1/9/2020 at 8:59 AM, moruniek said:

Jednakże, każda stopa jest inna, więc nie potrafię doradzić czy to buty akurat odpowiednie dla Twoich stóp. 

Ale ja tego nie oczekuję. Ja czekam aż ktoś wyjaśni mi czym się róźnią te różne serie. Temu każda firma ma buty w różnych seriach temu też się nie dziwię. Raczej temu że we flagowym sklepie Skiteamu nie mają porządnego katalogu Lange.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 1/9/2020 at 8:24 PM, pasazer85 said:

Ale to przecież nie są ,,ściśle tajne,, dane :D klik,klik https://issuu.com/levnelyze/docs/lange_1920_katalog  i se Pan sam przeczytaj co jest co ;) 

O, o to mi chodziło, dzięki. Tylko dlaczego w Skiteamie tego nie mieli? A nawet, odnoszę wrażenie, sprzedawc  tej wiedzy nie zaposiadają. No i widzę że oferta Skiteamu jakaś uboga jest (w stosunku do tego, co Lange ma). Miałem kiedyś lepsze o nich zdanie.

No to zamykam wątek, Wiem już co chciałem wiedzieć.

Edytowane przez Tytus Atomicus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...