Narty - skionline.pl
Jump to content
Sign in to follow this  
Esme

Dobór nart damskich.

Recommended Posts

Witam, proszę o dobór nart damskich. Koniecznie muszą być wybrane wśród dostępnych na stronie atomica (niestety nie jest przewidywane uzupełnienie magazynów, więc muszę brać, co jest). 

Mam 172 cm wzrostu, ważę 65 kg. Jeżdżę dwa razy w roku po stokach w Austrii, Włoszech lub w Andorze (plus jakieś małe wypady w PL czy SL) Głównie czerwone trasy. Nie potrafię się określić dokładnie w skali :/. Jeżdżę już jakieś 4 sezony po 2 wyjazdy tygodniowe. Radzę sobie w miarę dobrze na stoku, nawet dość oblodzonym, ale już muldy zajmują mi trochę więcej czasu, głównie ze względu na przebywające tam duże ilości dzieci, w które boję się wjechać, bo są zupełnie nieprzewidywalne w takich miejscach. 

Potrzebowałbym czegoś do całodziennej jazdy. Mam buty salomon max 110. Niestety nie umiem zjeżdżać carvingiem, ale w tym sezonie chce wziąć lekcje i mocno nad tym popracować.

Uczyłam się na cloudach, a później zwykle wypożyczałam narty, więc nawet ich nie pamiętam, bo zawsze mi dobierali w wypożyczalni. Teraz na Święta byłam na Chopoku z nartami atomic vantage 75 c w o długości 161. Jeździło mi się w nich dobrze, choć w muldach było trochę ciężko. Nie wiem czy to ze względu na długość(czy inne parametry) nart czy po prostu były takie tłumy, że ciężko było między nimi manewrować. Nie było mi dane sprawdzić tego na stoku obmuldzonym bez ludzi. Niestety ten rozmiar nie jest dostępny w sklepie i już nie będzie w tym sezonie (info od obsługi). W związku z tym czy 154 to już za małe dla mnie (pamiętam, że zawsze miałam 157-9)? W tym rozmiarze są dostępne 75 w, jednak mają one trochę gorsze parametry. 

Rozważam także kupno coś z lini unisex. Są tam narty Vantage 79 c. Kolor jest wstrętny, ale przemawia za nimi ich waga, bowiem są 700 gram lżejsze od tych, które wymieniałam wyżej. Mam jednak pewne wątpliwości czy ta szerokość nart będzie dla mnie odpowiednia oraz czy jest jakaś wielka różnica, w tym, że środek ciężkości znajduje się gdzie indziej (jak w przypadku specjalnie przygotowanych nart damskich). Są w rozmiarze 156 i 163. 

Zupełnie nie wieem, co wybrać. 

Pomocy! 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
×
×
  • Create New...