Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Buty+narty dla dziewczyny drobnej dziewczyny- drugi zestaw


austin

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

szukam dla dziewczyny zestawu narty +buty. Dziewczyna to ok 158cm /56kg. Ani zawodniczka sportowa , ani księżniczka z tipsami - sprawnie chodzi na 30km wycieczki po górach z plecakiem. Jeździ sprawnie, ale zachowawczo stylem klasycznym. Używa miękkich markowych butów Rossignol flex ok 50(Buty narciarskie Rossignol XENA X8) i podobnej klasy nart . 

Chciałbym ,żeby zaczęła jeździć skrętem ciętym i jedzie na obóz narciarski. 

Rozważam buty flex ok 80-85. Będzie dużo mierzenia , ale może macie jakieś typy ew coś co zdecydowanie odradzacie. Co sądzicie o takim flexie jako drugie narty dla dziewczyny j.w.?

Dla mnie obowiązkowo  4 klamry + rzep

te moim zdaniem odpadają ze względu na w/w https://fitanu.com/pl/damskie-buty-narciarskie-qst-access-r70-w-l40877400-salomon-889645993560?gclid=CjwKCAiA0svwBRBhEiwAHqKjFimpdmrc7FsawXvh2f66QoJ7kadHci1ys7AqbzgIyxpt7P9XXBDxIxoCzkYQAvD_BwE&fbclid=IwAR2McbKvMBtUrFckvUKefY7koU3dD4IXWXHce4OILwaBk8SsWKs_HA38isI

---

Narty - tu już łatwiej. Rozważam z rdzeniem drewnianym o małym promieniu skrętu, ale zastanawiam się,żeby dziewczyny nie zamęczyć. Żeby była w stanie  docisnąć. Głównie przygotowane trasy+ polskie różne warunki.

Typy nart:

Rossignol Elite All  Turn - ok 156cm 

https://www.skionline.pl/sprzet/narty,17-18,rossignol,hero-elite-all-turn,10047.html

Narty FISCHER My Trinity 

HEAD SUPER JOY-JOY 11

 ATOMIC CLOUD 9 NINE

któreś roczniki są słabe/polecacie. Coś innego ? (mały promień skrętu)

Moim zdaniem używane w dobrym stanie kupiłbym, ale z paniami to jest tak - lubie sklep xx, wolę nowe :)

Pozdrawiam i dziękuję

P.S. Mam szczególnie pozytywny  stosunek do użytkownika @Mitek  i gorąco polecam czytać, bo doradza trafnie, mądrze i pożytecznie. Pozdrawiam z tego samego miasta @Mitek.

L

 

 

 

 

Edytowane przez austin
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jeeb napisał:

To ONA musi chcieć a nie Ty

Słuszna uwaga. Ja jestem motorem. Jedzie sama z własnej (nieprzymuszonej) woli :) 

Poziom - ciężko określić, większość ocenia się trochę na wyrost , ale spróbujmy

wg tej tabeli. https://www.skionline.pl/sprzet/ocen-umiejetnosci,sprzetowe-abc,6865.html

narciarz średniozaawansowany z zastrzerzeniem ,że skręca równolegle sprawnie, Jeździ od 20 lat. Wiek tak ok 40 ( wygląda na 34 ;) )Sprawnie ale trochę zachowawczo. Uczy się dopiero skrętów ciętych i techniki carvingowej. Kiedyś nauczyła się klasyka i tak jeździ. Fakt,że sprawnie i swobodnie.

Jutro jadę mierzyć z nią buty - innej drogi nie ma.  Flex 90 -100. Zabije mnie;) ale macie chyba rację. Pan @Mitek jako drugie buty doradzał gdzieś właśnie co najmniej takie. Pytałem się jedynie o jakieś zdecydowanie fatalne buty, bo wiadomo mierzyć, mierzyć, mierzyć...

Narty , co innego - coś się odniesiecie do tego poniżej i zakupu dla takiej drobnej dziewczyny wood core?, te poniżej to chyba rdzenie mają niedrewniane

Narty FISCHER My Trinity 

HEAD SUPER JOY-JOY 11

 ATOMIC CLOUD 9 NINE - 

Pozdrawiam i dziękiję za dotychczasowe porady.

Edytowane przez austin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, austin napisał:

bo wiadomo mierzyć, mierzyć, mierzyć...

to mit i sprawdza się tylko u młodych osobników a ponieważ Pani jest już trochę leciwa to lepiej  poszukać  dobrego sklepu i zlecić dopasowanie odpowiednich butów.

52 minuty temu, austin napisał:

Kiedyś nauczyła się klasyka i tak jeździ. Fakt,że sprawnie i swobodnie.

no i poco to zmieniać - jeszcze sobie krzywdę zrobi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Jeeb napisał:

to mit i sprawdza się tylko u młodych osobników a ponieważ Pani jest już trochę leciwa to lepiej  poszukać  dobrego sklepu i zlecić dopasowanie odpowiednich butów.

no i poco to zmieniać - jeszcze sobie krzywdę zrobi

Pani nie jest leciwa. Zapewniam ,że zdziwiłbyś się głęboko jak nieleciwa jest :) I to nie tylko z wyglądu, ale i sprawności.

Tak ,jedziemy pomierzyć stopę, potem buty w kilku sklepach. Nie wiem skąd pomysł,że sobie zrobi krzywdę ..

Fajnie , gdyby ktoś coś konstruktywnego i pomocnego wniósł (nie jak powyższy cytat)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie na zakupy wziąć najlepiej samą zainteresowaną. Bo dla 99% kobiet od spraw technicznych ważniejszy jest ogólny design. Kiedyś moja dobra znajoma której wybrałem narty. Od razu stwierdziła że są "brzydkie". Czyli akurat nie pasują kolorystycznie do reszty. Jedyne co bym proponował. To jeśli jeździ dobrze klasykiem. To coś o większym skręcie niż typowa "slalomka:". Taki cross powinien być akurat.

Edytowane przez tankowiec
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję wszystkim za dotychczasowe pomysły

 Buty kupione oczywiście z zainteresowaną - Salomon smax 90 . Cały dzień, mierzenia ,kilka sklepów, ale sukces. Pasują jak ulał i co najwazniejsze ladne ;)

Teraz narty - jaka długość. Narty Heat Super Joy

Wzrost 160 waga 57,

Pan ze sklepu polecił - 143 ,ale nie wiem czy nie lepsze 148. Nie miał ich na stanie (148) ,więc moze doradzał co ma.

takie tylko nowe (z tego sezonu) https://www.skionline.pl/sprzet/narty,17-18,head,super-joy,9930.html

One mają wood core?

Ew tańsze Salomony S Max W6

https://www.snowshop.pl/narty-salomon-s-max-w-6-2020-wiazania-l10-gw?gclid=Cj0KCQiAmZDxBRDIARIsABnkbYQHqhe9w1ewUQz5uOvW1qZVf5ZGcWx0wd7usPgOLz14XdkqQA6fyqUaApc1EALw_wcB

Pomożecie ?

Dziękuję :)

Dziekuję wszystkim za dotychczasowe pomysły

 Buty kupione oczywiście z zainteresowaną - Salomon smax 90 . Cały dzień, mierzenia ,kilka sklepów, ale sukces. Pasują jak ulał i co najwazniejsze ladne ;)

Teraz narty - jaka długość. Narty Heat Super Joy

Wzrost 160 waga 57,

Pan ze sklepu polecił - 143 ,ale nie wiem czy nie lepsze 148. Nie miał ich na stanie (148) ,więc moze doradzał co ma.

takie tylko nowe (z tego sezonu) https://www.skionline.pl/sprzet/narty,17-18,head,super-joy,9930.html

One mają wood core?

Ew tańsze Salomony S Max W6

https://www.snowshop.pl/narty-salomon-s-max-w-6-2020-wiazania-l10-gw?gclid=Cj0KCQiAmZDxBRDIARIsABnkbYQHqhe9w1ewUQz5uOvW1qZVf5ZGcWx0wd7usPgOLz14XdkqQA6fyqUaApc1EALw_wcB

Pomożecie ?

Dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, austin napisał:

Teraz narty - jaka długość. Narty Heat Super Joy

Wzrost 160 waga 57,

Pan ze sklepu polecił - 143 ,ale nie wiem czy nie lepsze 148. Nie miał ich na stanie (148) ,więc moze doradzał co ma.

takie tylko nowe (z tego sezonu) https://www.skionline.pl/sprzet/narty,17-18,head,super-joy,9930.html

One mają wood core?

143 stanowczo za krótkie, 148 cm też trochę, moim zdaniem najlepsze byłyby 153 cm. Ja mam 169 cm wzrostu i jeżdżę na 163 cm Head Super Joy.

Rdzeń z drewna, konstrukcja narty z włókna węglowego, wzmocniona grafenem i koroydem. Bardzo dobra, lekka narta o sportowym charakterze, dobrze sobie radzi w różnych warunkach śniegowych. Polecam.

Tu szczegółowa charakterystyka.

Edytowane przez tanova
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, tanova napisał:

143 stanowczo za krótkie, 148 cm też trochę, moim zdaniem najlepsze byłyby 153 cm. Ja mam 169 cm wzrostu i jeżdżę na 163 cm Head Super Joy.

Rdzeń jest z włókna węglowego, wzmocniony grafenem i koroydem. Bardzo dobra, lekka narta o sportowym charakterze, dobrze sobie radzi w różnych warunkach śniegowych. Polecam.

Dzieki- tez bylem takiego zdania mimo , sugestii sprzedawcy. Miał też 153 ale uważał,że za długie i jeśłi takie długie to polecał

tańsze Salomony S Max W6 150 cm

https://www.snowshop.pl/narty-salomon-s-max-w-6-2020-wiazania-l10-gw?gclid=Cj0KCQiAmZDxBRDIARIsABnkbYQHqhe9w1ewUQz5uOvW1qZVf5ZGcWx0wd7usPgOLz14XdkqQA6fyqUaApc1EALw_wcB

  Nie wiem czy te 153 , czyli 7 cm poniżej wzrostu dociśnie mimo ,że nie jest to wood core.

 

 

Edytowane przez austin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, austin napisał:

Nie wiem czy te 153 , czyli 7 cm poniżej wzrostu dociśnie mimo ,że nie jest to wood core.

Nie wiem skąd te lęki przed "dociśnięciem", przecież to nie z siły/masy, a umiejętności wynika. Moje żona i córka 164 i 169 cm, 53 i 52 kg jeżdżą na 159 cm https://www.skionline.pl/sprzet/narty,16-17,atomic,redster-doubledeck-3-0-sl,8768.html. Obie nie są zawodniczkami, umiejętności to 5+ i 6+. Problemów nie mają żadnych.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@austin Salomony S Max W6 to narty z grupy Allround, raczej dla początkujących, dlatego są tańsze.

Kup jej takie, na których rzeczywiście będzie mogła się rozwijać, czyli takie z grupy High Performance. Narty spokojnie możesz kupić przez internet, nie to co buty. Poszukaj - może trafisz w jakimś sklepie na ciekawą ofertę, może na model z ub. roku.

Może jakąś orientacją dla Ciebie będą też wyniki tegorocznego World Ski Testu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, fredek321 napisał:

Nie wiem skąd te lęki przed "dociśnięciem", przecież to nie z siły/masy, a umiejętności wynika. Moje żona i córka 164 i 169 cm, 53 i 52 kg jeżdżą na 159 cm https://www.skionline.pl/sprzet/narty,16-17,atomic,redster-doubledeck-3-0-sl,8768.html. Obie nie są zawodniczkami, umiejętności to 5+ i 6+. Problemów nie mają żadnych.

Cześć

Też się zawsze zastanawiam o co ludziom z tym dociśnięciem chodzi. Może jakiś sok wylatuje czy co?

Pozdro

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.01.2020 o 16:14, austin napisał:

Dzień dobry,

szukam dla dziewczyny zestawu narty +buty. Dziewczyna to ok 158cm /56kg. Ani zawodniczka sportowa , ani księżniczka z tipsami - sprawnie chodzi na 30km wycieczki po górach z plecakiem. Jeździ sprawnie, ale zachowawczo stylem klasycznym. Używa miękkich markowych butów Rossignol flex ok 50(Buty narciarskie Rossignol XENA X8) i podobnej klasy nart . 

Chciałbym ,żeby zaczęła jeździć skrętem ciętym i jedzie na obóz narciarski. 

Rozważam buty flex ok 80-85. Będzie dużo mierzenia , ale może macie jakieś typy ew coś co zdecydowanie odradzacie. Co sądzicie o takim flexie jako drugie narty dla dziewczyny j.w.?

Dla mnie obowiązkowo  4 klamry + rzep

te moim zdaniem odpadają ze względu na w/w https://fitanu.com/pl/damskie-buty-narciarskie-qst-access-r70-w-l40877400-salomon-889645993560?gclid=CjwKCAiA0svwBRBhEiwAHqKjFimpdmrc7FsawXvh2f66QoJ7kadHci1ys7AqbzgIyxpt7P9XXBDxIxoCzkYQAvD_BwE&fbclid=IwAR2McbKvMBtUrFckvUKefY7koU3dD4IXWXHce4OILwaBk8SsWKs_HA38isI

---

Narty - tu już łatwiej. Rozważam z rdzeniem drewnianym o małym promieniu skrętu, ale zastanawiam się,żeby dziewczyny nie zamęczyć. Żeby była w stanie  docisnąć. Głównie przygotowane trasy+ polskie różne warunki.

Typy nart:

Rossignol Elite All  Turn - ok 156cm 

https://www.skionline.pl/sprzet/narty,17-18,rossignol,hero-elite-all-turn,10047.html

Narty FISCHER My Trinity 

HEAD SUPER JOY-JOY 11

 ATOMIC CLOUD 9 NINE

któreś roczniki są słabe/polecacie. Coś innego ? (mały promień skrętu)

Moim zdaniem używane w dobrym stanie kupiłbym, ale z paniami to jest tak - lubie sklep xx, wolę nowe :)

Pozdrawiam i dziękuję

P.S. Mam szczególnie pozytywny  stosunek do użytkownika @Mitek  i gorąco polecam czytać, bo doradza trafnie, mądrze i pożytecznie. Pozdrawiam z tego samego miasta @Mitek.

L

Cześć

No to o co chodzi z tym dociskaniem?

Czy to taki sam mit jak spodnie z 20000K.

Już znalazłeś coś co dociśnie czy jeszcze nie?

Pozdro

Pozro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tanova napisał:

143 stanowczo za krótkie, 148 cm też trochę, moim zdaniem najlepsze byłyby 153 cm. Ja mam 169 cm wzrostu i jeżdżę na 163 cm Head Super Joy.

W pełni się zgadzam. Sama mam podobne parametry, 155 wzrostu, wagę około 56 kg (choć dawno się nie ważyłam, a zasiedziałam się - może być obecnie więcej), lat - powyżej 50. Jeżdżę na nartach o długości 156 i uważam, że są doskonałe. Head Super Joy niestety nie znam (jeżdżę na Rosołach), ale słyszałam dobre opinie. 

W dniu 18.01.2020 o 17:35, tankowiec napisał:

dla 99% kobiet od spraw technicznych ważniejszy jest ogólny design

Sorry, strasznie mnie wkurza, kiedy coś takiego czytam. Kiedy facet prosi o radę, nie padają uwagi o uogólnionych (bezzasadnie) cechach mężczyzn.

 

Edytowane przez Maria
  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.01.2020 o 17:35, tankowiec napisał:

Według mnie na zakupy wziąć najlepiej samą zainteresowaną. Bo dla 99% kobiet od spraw technicznych ważniejszy jest ogólny design. Kiedyś moja dobra znajoma której wybrałem narty. Od razu stwierdziła że są "brzydkie". Czyli akurat nie pasują kolorystycznie do reszty. Jedyne co bym proponował. To jeśli jeździ dobrze klasykiem. To coś o większym skręcie niż typowa "slalomka:". Taki cross powinien być akurat.

Cześć

Maria a zwróć uwagę, że nasz ekspert użył określenia: "narta o większym skręcie" a 99% kobiet uważa za kretynki. Gość, po prostu gość.

Pozdrowienia

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...