Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Buty+narty dla dziewczyny drobnej dziewczyny- drugi zestaw


austin

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, tanova napisał:

@austin jeździłam na 160 cm, Rossignol axium pro. Miękkie i kłapiące😂, ale tamten wybór był raczej dziełem przypadku.

A z ciekawości spytam - gdzie się znajoma będzie szkolić?

Słowenia na granicy z Włochami. Nie pamiętam nazwy.

@tanova  wierz mi , pierwsze co mi przyszło do głowy i mam to Narty Salomon CROSSMAX W12 + Z12  154 - bardzo fajne narty , wymagają trochę pracy ale idą jak po szynach. https://www.skionline.pl/sprzet/narty,09-10,salomon,crossmax-w12-z12,3794.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, fredek321 napisał:

@austin kup to, czy tamto, ale nie unieszczęśliw Pani za krótka nartą. A zanim kupisz daj Jej się przejechać na Twoich, nawet jeśli maja 170. Natychmiast zniknie strach przed długością.

Cześć

Bardzo dobry pomysł. Swego czasu dziewczynę (obecnie od wieli lat żonę) kolegi (też instruktor) wsadziliśmy na moje narty. Był to jej pierwszy sezon na nartach i bez problemu ogarnęła wyczynowego GS o długości 208 cm. Ogarnięta dziewczyna (tak na 7) zjedzie bez problemu na męskim komórkowym SL i tylko wyjątkowo będzie widać pewną kanciastość.

Pozdrowienia

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, austin napisał:

Słowenia na granicy z Włochami. Nie pamiętam nazwy.

@tanova  wierz mi , pierwsze co mi przyszło do głowy i mam to Narty Salomon CROSSMAX W12 + Z12  154 - bardzo fajne narty , wymagają trochę pracy ale idą jak po szynach. https://www.skionline.pl/sprzet/narty,09-10,salomon,crossmax-w12-z12,3794.html

 

Cześć

No i bardzo dobre narty.

Pozdrowienia

Edytowane przez Mitek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, austin napisał:

Słowenia na granicy z Włochami. Nie pamiętam nazwy.

@tanova  wierz mi , pierwsze co mi przyszło do głowy i mam to Narty Salomon CROSSMAX W12 + Z12  154 - bardzo fajne narty , wymagają trochę pracy ale idą jak po szynach. https://www.skionline.pl/sprzet/narty,09-10,salomon,crossmax-w12-z12,3794.html

 

W zasadzie to pytałam bardziej o organizatora niż miejsce 😁

No i co z tymi Salomonami? Znajoma się przymierzała do nich?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż zrobiłem kiedyś eksperyment - moje ostatnie klasyczne narty mają długość 189cm przy moim 171 cm wysokości. Górna półka , wood core. Świetna narta, ale wsiadłem z ciekawości w nie z dużo lepszym warsztatem po latach i  fakt, łatwiej niż kiedyś ale..... nie założę raczej ponownie prędko.. Ludzie się patrzyli w kolejce jak na kosmitę ;)

 

Edytowane przez austin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, tanova napisał:

W zasadzie to pytałam bardziej o organizatora niż miejsce 😁

No i co z tymi Salomonami? Znajoma się przymierzała do nich?

Nie - juz chce swoje. Wiesz jak to jest ;) A te Salomony takie ciężkie i długie  (trochę się boi) . Narta jest sztywna, fakt.  Wierz mi wczoraj je wyciągnąłem i oswajałem  :) Ale może podparty Waszymi słowami , łatwiej przekonam. 

 

Edytowane przez austin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, tanova napisał:

No to może gdzieś na śniegu niech spróbuje? Pojedźcie na nocną jazdę albo w weekend do któregoś z pobliskich ośrodków.

Taki był pomysł - z Warszawy to przy obecnej zimie odpada nawet Kamieńsk czy telegraf. Na igielicie, który jest niedaleko  to inna jazda. Ale pomysł nie jest zły... Szkoła to Skimaniak czy jakoś tak. 

Edytowane przez austin
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, austin napisał:

Taki był pomysł - z Warszawy to przy obecnej zimie odpada nawet Kamieńsk czy telegraf. Na igielicie, który jest niedaleko  to inna jazda. Ale pomysł nie jest zły... Szkoła to Skimaniak czy jakoś tak. 

Cześć

Chodzi Krajno, Bałtów, Kazimierz. Najlepsze warunki w Bałtowie. Z Warszawy do wszystkich miejsc dwie godziny jazdy. Warto być na otwarcie kupić sobie dwie, max trzy godziny i skręcić parę razy.

Pozdrowienia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Mitek napisał:

Cześć

Chodzi Krajno, Bałtów, Kazimierz. Najlepsze warunki w Bałtowie. Z Warszawy do wszystkich miejsc dwie godziny jazdy. Warto być na otwarcie kupić sobie dwie, max trzy godziny i skręcić parę razy.

Pozdrowienia

Dzięki. Z bliskich miejsc to jeździłem tylko w Kamieńsku. Nie byłem w w/w, Wyjazd zagranicę jest na ferie, a obawiam się że przy obecnej aurze, śniegu poza górami jest mało / nie ma wcale. Kolega z Wisły wczoraj nawet pisał,że bieda... Niemniej pomysły są i to dobre.

Edit: coś tam jednak jest w Bałtowie https://www.szwajcariabaltowska.pl/stacja/kamerki/

 

Edytowane przez austin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, austin napisał:

Dzięki. Z bliskich miejsc to jeździłem tylko w Kamieńsku. Nie byłem w w/w, Wyjazd zagranicę jest na ferie, a obawiam się że przy obecnej aurze, śniegu poza górami jest mało / nie ma wcale. Kolega z Wisły wczoraj nawet pisał,że bieda... Niemniej pomysły są i to dobre.

Do ferii mazowieckich jeszcze trzy tygodnie. Jest czas, żeby wypróbować Salomony, może nie taki diabeł straszny😁? Jak macie w domu porządne narty, to trochę szkoda wywalać dwa tysiaki na nową parę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, tanova napisał:

Do ferii mazowieckich jeszcze trzy tygodnie. Jest czas, żeby wypróbować Salomony, może nie taki diabeł straszny😁? Jak macie w domu porządne narty, to trochę szkoda wywalać dwa tysiaki na nową parę.

Dokładnie to samo napisałem zainteresowanej :) Żeby spróbowała długości i narty. A kupić może sobie swoje :) (ładne i nowe) .....Czytasz w moich myślach. Jak kupi za krótkie narty i potem spróbuje dobrych, to będzie sobie pluła w brodę że wywaliła kasę bez sensu.

Edytowane przez austin
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, austin napisał:

Dzięki. Z bliskich miejsc to jeździłem tylko w Kamieńsku. Nie byłem w w/w, Wyjazd zagranicę jest na ferie, a obawiam się że przy obecnej aurze, śniegu poza górami jest mało / nie ma wcale. Kolega z Wisły wczoraj nawet pisał,że bieda... Niemniej pomysły są i to dobre.

Edit: coś tam jednak jest w Bałtowie https://www.szwajcariabaltowska.pl/stacja/kamerki/

 

Cześć

Napisałem Ci co najbliżej Warszawy chodzi. "Chodzi" czyli aktualnie - dzisiaj, jutro - można tam pojeździć na nartach. Wiem bo byłem. Jadę w czwartek albo piątek lub poniedziałek.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, austin napisał:

Jeździ pewnie, ale ostrożnie. Pojedzie śmigiem w miarę. Nóżka w nóżkę. Skręt ślizgowy bardzo sprawnie. Kontroluje nie najgorzej narty, choć brak czasem rytmu i jazdy bardziej dynamicznej. Nie wiem na ile mogły ją ograniczać w tej kontroli dotychczasowe miękkie (50flex) buty. Myślę,że głównie technika jednak wymaga poprawy /świadomości. Dlatego jedzie się uczyc sie do szkółki.  Nie rozpłacze się  przed zamuldzoną i oblodzoną ścianą, ale zjedzie bardzo ostrożnie

Marzy Ci się aby po 20 latach zwiększyła dynamikę jazdy po oblodzonej i zamuldzonej ściance :)  

Przecież Twoja Dziewczyna bardzo dobrze jeździ, nie psuj jej tej przyjemności  swoimi ambicjami.

Kup jej sprzęt ze średniej półki, buty flex 70-80, narty typu Joy 160cm i pozwól Jej cieszyć się nartami.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, surfing napisał:

Marzy Ci się aby po 20 latach zwiększyła dynamikę jazdy po oblodzonej i zamuldzonej ściance :)  

Przecież Twoja Dziewczyna bardzo dobrze jeździ, nie psuj jej tej przyjemności  swoimi ambicjami.

Kup jej sprzęt ze średniej półki, buty flex 70-80, narty typu Joy 160cm i pozwól Jej cieszyć się nartami.

Tak, to ona ma czerpać radość :) Nie zrozumiałeś, powtórzę po raz drugi: Buty już ma kupione i jest szczęśliwa. Narty na tę chwilę ona chce Joy max 148 (pierwotnie doradca polecał 143 i już prawie brała), bo ma teraz równie krótkie tylko dla początkujących). Nie będę jej kupował 160 Joy, bo uważa że to dużo za dużo. Wyślemy ją na stok w W12 154 i sama zdecyduje. Taki jest misterny plan wypracowany w zespole na 3 stronach dyskusji ;)  ..a czy pójdzie na to... Nie jestem typem rodzica ,który skazuje dziecko na grę na skrzypcach bo za młodu nie spełnił swoich ambicji...:)

Edytowane przez austin
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, austin napisał:

Tak, to ona ma czerpać radość :) Nie zrozumiałeś, powtórzę po raz drugi: Buty już ma kupione i jest szczęśliwa. Narty na tę chwilę ona chce Joy max 148 (pierwotnie doradca polecał 143 i już prawie brała), bo ma teraz równie krótkie tylko dla początkujących). Nie będę jej kupował 160 Joy, bo uważa że to dużo za dużo. Wyślemy ją na stok w W12 154 i sama zdecyduje. Taki jest misterny plan wypracowany w zespole na 3 stronach dyskusji ;)  ..a czy pójdzie na to... Nie jestem typem rodzica ,który skazuje dziecko na grę na skrzypcach bo za młodu nie spełnił swoich ambicji...:)

Cześć

Błąd. Zmarnowałem czas.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Mitek napisał:

Cześć

Błąd. Zmarnowałem czas.

Pozdrowienia

Nie rozumiem , dlaczego. Wydawało mi sie,że byłeś za wyjazdem zainteresowanej na kilka godzin w tych salomonach W12 154cm... Zgłupiałem.. (tj pogubiłem się  i nie rozumiem uwagi.. szczerze) . Bardzo cenię Twoje uwagi.

Edytowane przez austin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, austin napisał:

Nie rozumiem , dlaczego. Wydawało mi sie,że byłeś za wyjazdem zainteresowanej na kilka godzin w tych salomonach W12 154cm... Zgłupiałem.. (tj pogubiłem się  i nie rozumiem uwagi.. szczerze) . Bardzo cenię Twoje uwagi.

Cześć

Ona nie ma decydować o nartach tylko ma kupić narty jakie się jej poleca, chyba, że uznajemy, że się na tym zna to wtedy cały temat bez sensu.

Pozdrowienia

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...