Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

Na nowy sezon czeka mnie zakup nowych butów.

Mam 195 cm wzrostu, waga 112-113 kg, sylwetka sportowa ( 101 pas, 126-127 klatka )

Długość stopy 30,7 cm, szerokość 112-113 mm ( o ile dobrze zmierzyłem szerokość )

Narty których używam to komórki zakupione w lutym 2013 Rossignol Radical X World Cup  193cm, R pow. 21 (model chyba z sezonu 2009 ).

Buty których do tej pory używam to Atomic B-Tech 120, skorupa 29.5-30, but wew.  30. Też nabyte w tym samym okresie.

Jeżdżę dosyć dynamicznie ( lubię tak jeździć ), poziom oceniam na 8-9, lubię płynne długie zakręty na krawędziach.. Na zawodach żadnych jeszcze nie jeździłem.

W przyszłości jak moje narty się zużyją, chcę znów kupić komórki GS 193-195 cm. Takie chcę i dobrze mi się jeździ, więc proszę bez pytań dlaczego i propozycji kup sobie takie, a takie.

But chcę sztywny, dobrze i mocno trzymający stopę.

I teraz.

Brać 29,5 i trochę węższy i ew. formować wkładkę, but wew., skorupę ( Bootfitting oczywiście wchodzi w grę przy zakupie ), czy jednak bliżej 30-30.5 i średnią szerokość ???

Na, którą markę bardziej zwracać uwagę?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"9 – doskonali narciarze, poruszający się pewnie dowolnymi technikami, także z maksymalnymi prędkościami, na przygotowanych stokach, a także w puchu , na muldach i na tyczkach. Tutaj odnajdzie się m.in. większość instruktorów i zawodników.

8 – bardzo dobrzy narciarze, potrafiący zastosować wszystkie techniki narciarskie w zależności od warunków nawet na dużych prędkościach. Bardzo dobrze jeżdżący w puchu i na muldach, nieco gorzej na tyczkach. Tutaj jest miejsce m.in. dla słabiej jeżdżących instruktorów i dobrze jeżdżących pomocników. Tutaj też powinni odnaleźć się (dawniej doskonale jeżdżący) instruktorzy-seniorzy."

 

Buty z grupy Race, flex >130. Wygoda schodzi na plan dalszy. Liczy się perfekcyjne trzymanie i kontrola nad nartą. Mierzyć i jeszcze raz mierzyć. Do kupienia tylko w topowych sklepach narciarskich. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, tanova napisał:

A jaki jest powód chęci zmiany? Coś jest nie tak z Twoimi aktualnymi butami? 

1.Trochę lat już mają.

2. Nie były dobierane w " odpowiedni sposób". To  były jedyne w sklepie buty z rozmiarem na długość. Jedyne dosyć twarde. Nie zwracałem uwagi na inne niuanse. Było wygodnie i spoko. Jeździ się wygodnie ale brakuje mi już tego czegoś.

 

 

Z opisu  fredek321 to bliżej mi do poziomu umiejętności 8  niż 9

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...