Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Przyszłość kolei na Goryczkowej


Hextor

Przyszłość kolei na Goryczkowej na Kasprowym Wierchu  

34 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co powinno się zrobić z koleją z lat 60?

    • Zaorać
    • Zostawić jak jest do czasu aż się rozsypie ze starości
    • Zmodernizować


Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsza i druga odpowiedź to w zasadzie to samo, z tym że druga odwleczona w czasie...

Zmodernizować to zbyt szerokie pojęcie i  kryć się pod nim może wszystko. Ja jestem za wymianą na nową, w obecnym śladzie, bez przedłużania :)  Więc głosu nie oddaje. 

Edytowane przez pasazer85
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego niby dendencyjne? Gdyby były zaprezentowane różne opcje modernizacji to bym je umieścił w ankiecie, ale niestety nic takiego się nie pojawiło. 
 

Opcja 2 tak w zasadzie nie jest tożsama z 1, tylko odwleka problem w czasie. Jak sie rozpadnie za x lat, to wtedy trzeba będzie podjąć decyzje co dalej. I wtedy będą 2 opcje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Ziemowit napisał:

Nie. Po prostu ankieta ma trochę za mało opcji do wyboru :)

To ja bym jeszcze dodal:

Modernizacja kanap ktore by w pupe grzaly wraz z poprowadzeniem asfaltu do dolnej stacji i rozbodowa sieci restauracyjno- hotelowej w kotle goryczkowym tak zeby konczac jazde mozna bylo od razu wpasc na sylwester marzen TVP z fajewerkami i Slawomirem w roli glownej

  • Like 2
  • Thanks 2
  • Haha 7
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, jacekma napisał:

To ja bym jeszcze dodal:

Modernizacja kanap ktore by w pupe grzaly wraz z poprowadzeniem asfaltu do dolnej stacji i rozbodowa sieci restauracyjno- hotelowej w kotle goryczkowym tak zeby konczac jazde mozna bylo od razu wpasc na sylwester marzen TVP z fajewerkami i Slawomirem w roli glownej

Cześć

Nareszcie ktoś z wizją!

Brawo Jacek :);)

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, jacekma napisał:

Modernizacja kanap ktore by w pupe grzaly wraz z poprowadzeniem asfaltu do dolnej stacji i rozbodowa sieci restauracyjno- hotelowej w kotle goryczkowym tak zeby konczac jazde mozna bylo od razu wpasc na sylwester marzen TVP z fajewerkami i Slawomirem w roli glownej

Ona jest bardzo dobra ta koncepcja tylko zapomniałeś o wykorzystaniu dodatkowym asfaltu. Ja to bym skopiował "wozidła" co to to wożą turystów na kierunek Morskiego Oka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Hextor napisał:

Przecież nie jest ona w żaden sposób wiążąca. Po prostu chciałem poznać opinie userów tego portalu.

Na forum wiadomej pracowni mogą zrobić alternatywną :)

Mówiąc o modernizacji to proponuje brać pod uwagę obecną propozycję PKL zgłoszoną do TPN: nowe wyprzęgana 4 os. Kanapa z lekko zmienionym śladem i częściowym naśnieżaniem.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki drobny wniosek formalny. Osobiście mogę sobie być za inwestycjami na Kasprowym. Mogę sobie snuć wizję większej liczby wyciągów i tras (bo mi osobiście wyciągi w krajobrazie nie przeszkadzają, a jestem sobie w stanie wyobrazić schludną i nie kłującą w oczy aranżację przecinek). Mogę próbować przekonywać innych do własnego zdania. Mogę również przez innych sam być przekonywanym, że lepiej jest jak jest. Ale to co Krakus81 wypisuje w tym wątku i w wątku o Kasprowym zasługuje  w najlepszym wypadku na permanentnego bana i blokadę IP. Szanujmy się i trzymajmy jakiś poziom, bo niektórzy mocno przesadzają z poziomem postów (a w zasadzie jego brakiem). A ponad wszystko przesadzają z językiem, którego używają.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlikwidować wszystkie kolejki, fasiągi i bryczki w Tatrach.

Przenieść Sylwester ze Sławomirem do Warszawy.

Wejście na teren TPN, tylko posiadając imienny bilet roczny w cenie 300zł.

Pobyt bez biletu, kara minimum 5k zł.

Kilka drobnych zmian a jak pięknie zrobiło by się w Tatrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

46 minut temu, Spiochu napisał:

Zlikwidować wszystkie kolejki, fasiągi i bryczki w Tatrach.

Jestem ZA

46 minut temu, Spiochu napisał:

Przenieść Sylwester ze Sławomirem do Warszawy.

Zbyt wielu fanów szmiry muzycznej w Polsce - nie przejdzie

46 minut temu, Spiochu napisał:

Wejście na teren TPN, tylko posiadając imienny bilet roczny w cenie 300zł.

Pobyt bez biletu, kara minimum 5k zł.

Bzdura, może jeszcze książeczkę honorowego dawcy krwi ? Zejdź na ziemię. Kary jak najbardziej, ale powiedzmy na poziomie 500+

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Bzdura, może jeszcze książeczkę honorowego dawcy krwi ? Zejdź na ziemię. Kary jak najbardziej, ale powiedzmy na poziomie 500+

Przy bilecie za "czysta" kara "pińcet+" byłaby nieadekwatna.

Każdy kto regularnie chodzi po Tatach, płaciłby mniej więcej tyle samo co obecnie, tyle że za rok z góry.

A jednodniowe wycieczki by zrobić fotkę nad Mokiem, skutecznie by ta cena zniechęciła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Hextor napisał:

Dlaczego niby dendencyjne? Gdyby były zaprezentowane różne opcje modernizacji to bym je umieścił w ankiecie, ale niestety nic takiego się nie pojawiło. 

Dlatego jest tendencyjna. Ankieta ma moim zdaniem na celu przeprowadzenie badania w celu poznania np. opinii. A tutaj nie dając możliwości sensownej odpowiedzi, moim zdaniem chcesz potwierdzić swoją frustrację.

Takiego wyciągu nie da się skutecznie zmodernizować, więc taka opcja w ankiecie swiadczy tylko o braku znajomości tematu 😉

Można było się pokusić jeszcze o pozostawienie tej już bardzo starej kolei w jakiejś formie muzealnej, niekoniecznie w tym samym miejscu. 

W tej dyskusji nie przewija się jeszcze inna kwestia oraz jak ją rozwiązać - modernizacja kolei spowoduje większy tłok. 

Edytowane przez Gerald
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Rumcayz napisał:

Ja mam taki drobny wniosek formalny. Osobiście mogę sobie być za inwestycjami na Kasprowym. Mogę sobie snuć wizję większej liczby wyciągów i tras (bo mi osobiście wyciągi w krajobrazie nie przeszkadzają, a jestem sobie w stanie wyobrazić schludną i nie kłującą w oczy aranżację przecinek). Mogę próbować przekonywać innych do własnego zdania. Mogę również przez innych sam być przekonywanym, że lepiej jest jak jest. Ale to co Krakus81 wypisuje w tym wątku i w wątku o Kasprowym zasługuje  w najlepszym wypadku na permanentnego bana i blokadę IP. Szanujmy się i trzymajmy jakiś poziom, bo niektórzy mocno przesadzają z poziomem postów (a w zasadzie jego brakiem). A ponad wszystko przesadzają z językiem, którego 

Za to ten post trzyma poziom:

1. Oskarżenie o brak poziomu dyskutanta.

2. Donosik i zaproponowanie bana.

3. Gratulacje. Wniosłeś do tematu dużo merytoryki. 

Szanuję zdanie innych, ale nazywajmy rzeczy po imieniu. Cenzura to domena czasów słusznie minionych. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...