Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Dobór nart - Fischer Progressor F18?


arturzx

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

po zakupie butów pojawił się apetyt na własne narty, jakoś zacząłem sobie wmawiać (słusznie lub nie?), że jeżdzenie na przypadkowym sprzęcie z wypożyczalni hamuje rozwój. Czy takie narty jeżdżone tyle czasu i pewnie w stosunku do tego czasu rzadko serwisowane mają coś wspólnego z jazdą na własnych dobrze przeserwisowanych nartach?

Do tej pory wybierałem krótkie narty typu 164 cm ale to chyba raczej z braku wiedzy i dlatego, że kiedyś kolega polecił bym sobie wypożyczył jakieś topowe Heady GS na których tak się umordowałem cały dzień, że pamiętam to do tej pory. Po czym spróbowałem jazdy na jego bodajże Atomicach Race SL i wbiłem sobie do głowy, że krótkie = łatwe.

Wczoraj na małej górce wypożyczyłem sobie Fischer Progressor F18 174 i byłem zachwycony, jeździło mi się na nich najlepiej do tej pory, pewnie też nie bez znaczenia są tu nowe buty. Czy takie narty to będzie dobry wybór pod moje gabaryty czy jednak te 174 to jest za mało? Wyszukałem, że dłuższe są F19 ale czy to już nie za wysokie progi? ;-)

1. Płeć - mężczyzna

2. Wiek - 33

3. Waga - 80-88 kg

4. Wzrost - 188 cm

5. Na nartach jeżdżę od 5 sezonów, (0-3 dni w sezonie, ale zamierzam jeździć, w tym roku wyjeździłem więcej niz przez ostatnie 4 lata)

6. Moje umiejętności określam na 4

(wg skali forumowej http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=11328)

7. Moje buty to - Nordica SpeedMachine 110

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - przypadkowe z wypożyczalni

9. Preferuję styl jazdy (długim/krótkim skrętem, rekreacyjną, sportową, po przygotowanych stokach, poza trasami, jestem początkujący) - długim skrętem, rekreacyjną po przygotowanych stokach ale też dobrze by jakoś te narty sobie radziły w gorszych popołudniowych warunkach, chcę się rozwijać w kierunku szybszej sportowej jazdy - wiem, że pewnie to wszystko nawzajem się wyklucza dlatego raczej szukam rozsądnego kompromisu

10. Upatrzyłem sobie narty - Fischer Progressor F18 174

11. Mój budżet na narty to około - 1500 zł

Edytowane przez arturzx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W budżecie 1500 zł znajdziesz może jeszcze nawet  na wyprzedaży model F19 (serii Progressor nie produkują od ubiegłego roku, więc trzeba liczyć na stare zapasy magazynowe).

F19 miały tę zaletę, że były w długościach 177cm oraz 182cm - czyli optymalnych dla Ciebie. Poszukaj, może jeszcze znajdziesz wyprzedawany F19 w tych długościach.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, tak się składa, że posiadam F19 - jest to świetna narta allmountain dla doświadczonych narciarzy, jest bardzo lekka, dobrze trzyma przy długim skręcie a również nieco bardziej "objeżdzony"narciarz bez problemu wykręcić na niej krótkie, agresywne skręty, przy Twoim wzroście szukałbym nart na długość wzrostu lub kilka cm mniej, dlaczego? Otóż dlatego, że te narty mają rocker i mają mniejszą długość kontaktu ze śniegiem.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, WojtekM napisał:

To nie jest tak, że F18 to zła narta. To bardzo dobra narta. Przy wzroście 188cm można jednak pokusić się na dłuższego allrounda niż 174cm (szczególnie, jeżeli budżet pozwala).

Gdyby @arturzx miał 180cm to możnaby polemizować czy f18 czy f19, przy 188cm wzrostu nie ma dyskusji😁.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzięki @wojgoc @WojtekM @Kamil_Ski95 niestety na ostatnim wypadzie nie udało mi się nigdzie znaleźć F18 ani tymbardziej F19 żeby je objeździc. Miałem okazję objeździć Volkl DEACON 74 i też jeździło mi się na nich wyśmienicie niestety euforia nie trwała długo jak zobaczyłem po powrocie ile kosztują ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, arturzx napisał:

Dzięki @wojgoc @WojtekM @Kamil_Ski95 niestety na ostatnim wypadzie nie udało mi się nigdzie znaleźć F18 ani tymbardziej F19 żeby je objeździc. Miałem okazję objeździć Volkl DEACON 74 i też jeździło mi się na nich wyśmienicie niestety euforia nie trwała długo jak zobaczyłem po powrocie ile kosztują 😉

Jeśli jeździło Ci się dobrze na Voelkl DEACON 74 18/19 to F19 też ogarniesz. Bierz F19 182 cm póki są 😁 i są w Twoim budżecie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, kbe said:

cześć, używam f18 o długości 174 od kilku sezonów. W moim subiektywnym odczuciu uważam, że są bardzo posłuszne. Mam 186cm waga 94

pozdrawiam

Dokładnie takie było moje pierwsze odczucie - przy moich umiejętnościach narty jechały tam gdzie chciałem ale to też było na małej górce więc ciężko się wypowiadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...