Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Narty dla nastolatki.


mirat

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry

Proszę o poradę w dobrze nart dla mojej córki. narty juniorskie juz za krótkie i poszukujemy czegoś co pozwoli jej czerpać frajdę z jazdy. Córka jeździ na nartach ponad siedem lat , zaczynała od 0 w szkółce narciarskiej i przeszła wszystkie etapy aż do zaawansowanej grupy. co roku jeździmy do Włoch na 7 dni jazdy. Nie wiemy na co się zdecydować. Córka jest bardzo wysportowana i w bardzo dobrej kondycji fizycznej. Poszukujemy i nart i butów. Poniżej ankieta:

1. Płeć -
Kobieta
2. Wiek -
13 lat
3. Waga -
60 kg
4. Wzrost -
166 cm
5. Na nartach jeżdżę od .... sezonów, ( ..... dni w sezonie)
7 sezonów na nartach. trzy lata w szkol e narciarskiej  od listopada do marca co tydzień w weekendy (sobota niedziela). Co roku wyjazd do Włoch na 7 dni. 
6. Moje umiejętności określam na ....
 Umiejętności na 7 w skali forumowej. Jeździła na tyczkach w szkółce z powodzeniem ale jej to nie kręci.

(wg skali forumowej http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=11328)

7. Moje buty to –
Ostatnie buty do Fischer RC4 JR 60

8. Teraz jeżdżę na nartach/model -
Ostatni dwa sezony to Fischer RC4 Superior JR 140 cm
9. Preferuję styl jazdy (długim/krótkim skrętem, rekreacyjną, sportową, po przygotowanych stokach, poza trasami, jestem początkujący) -
Preferuje jazdę w każdym stylu zarówno krótkim jak i długim skrętem, dobrze radzi sobie w każdych warunkach, lekkie zjazdy poza trasę ale narty średnio do tego się nadawały. Chce czerpać przyjemność z jazdy bez zacięcia do jazdy na tyczkach.
10. Upatrzyłem sobie narty -
Tu jest problem bo nie wiemy na jakie narty i buty powinna się przesiąść.
11. Mój budżet na narty to około -
??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty sportowe 110 w górę

Narty z góry katalogu bez limitu pierwsza max druga gigantka lub slalomka w zależności od tego co lubi robić na trasie. Jeśli chce się bawić w coś poza trasą to sama musi powiedzieć.

Nie muszą być nowe oczywiście...

Są też (będą na przyszły sezon) narty typu Fisher RC4 CT które mają topową konstrukcję ale są pomiędzy sl i Gs. Tylko że @JC jeszcze ich nie przetestował ;)

No i... Dobrze że jeszcze nie ująłeś sztywnego budżetu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka długość nart. zakładam że jeszcze z 3-5 cm urośnie..... 

23 minuty temu, Kubis napisał:

 

 

Są też (będą na przyszły sezon) narty typu Fisher RC4 CT które mają topową konstrukcję ale są pomiędzy sl i Gs. Tylko że @JC jeszcze ich nie przetestował ;)

 

I czy sa one już dostępne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, mirat napisał:

A jaka długość nart. zakładam że jeszcze z 3-5 cm urośnie..... 

I czy sa one już dostępne?

Oficjalnie akurat tych prawie nikt nie widział ;) ale nie tylko takie są / będą na rynku.

Bardziej chodzi o to jak ona chce jeździć, wtedy możemy zacząć rozmowę o długościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, mirat napisał:

Oddam jej głos:  " Oj tato, szybko, długim i srednim skrętem prawie leząc. wjechac na hopke , skoczyć." i tyle się dowiedziałem....

 

To nie slalomki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, mirat napisał:

Proszę doradźcie parę modeli i właściwa długość. Sam jeżdze na RTM 81 182 a mam 184 cm wzrostu i wziąłbym dłuższa gdyby była w katalogu. nie za bardzo wiem jak dobrać długość dla niej.

Dziewczyna jest silna i umiejętna, więc np. jakaś gigantka w okolice wzrostu nie krótsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżanka mojej córki poleciła jej te narty:

https://www.skionline.pl/sprzet/narty,17-18,head,wc-rebels-i-shape-pro,9905.html

i ją rozważa ale nie wie czy to nie typowa slalomówka dodatkowo po przeczytaniu iluś tam opini odnośnie nart wybrała:

https://www.skionline.pl/sprzet/narty,19-20,fischer,my-curv-allride,11734.html

https://www.skionline.pl/sprzet/narty,19-20,head,super-joy,12180.html

https://www.skionline.pl/sprzet/narty,19-20,atomic,cloud-11-ft-10-gw,11661.html

 

co sądzicie o tych wyborach? i jaka długość by była rozsądna dla jej wzrostu 166.

But flex 90-100.

Edytowane przez mirat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...