Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Prośba o ocenę jazdy - czy powinienem zmienić narty na łatwiejsze?


wolcjusz

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, wolcjusz napisał:

Zaczynała jeszcze w czasach przedcarvingowych, stąd te kije i wąski ślad.

Jak jeździsz z taką osobą, to poproś ją by cię poprowadziła, to znaczy żebyś mógł jechać za nią jej śladem, starając się naśladować jej ruchy, szczególnie przy przejściu z zakrętu do zakrętu. (NW)  Oglądnąłem twoje wcześniejsze filmiki, ona nie robi takich błędów, a ty jesteś zbyt sztywny.  Co do tych kijków to ich używanie dzisiaj może już nie jest takie potrzebne, ale ich wbijanie czy tylko samo markowanie tego wbijania,  pozwala na rozluźnienie górnej części ciała, bo wykonuje się akurat pracę i rotację, która jest przydatna dla inicjacji i późniejszego dobrego kątowania w zakręcie.  A przy twojej sztywności, tobie by się to przydało, bo ręce trzymasz z przodu jakby nie wiedziały po co tam są i co mają robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, lucky_luke napisał:

Ręce - raczej myślałem o "wyżej i szerzej" niż o machaniu. Jednocześnie zaznaczam, że instruktorem nie jestem i odnoszę się do swoich wyobrażeń. 

. Dla porównania jak to robi Marcel Hirscher w swobodnej jeździe bez tyczek.

Trzeba pamiętać, że na zawodach w slalomie kijki służą też do boksowania się z tyczkami.

Przedstawiam także film z jazdy mistrza giganta Teda, on też używa kijków, ale inaczej, tylko do inicjacji skrętu i przy tym taką w swoim stylu kołyskę robi. Cała jego jazda, to tak, jakby dziecko kołysał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Maroray napisał:

. Dla porównania jak to robi Marcel Hirscher w swobodnej jeździe bez tyczek.

Trzeba pamiętać, że na zawodach w slalomie kijki służą też do boksowania się z tyczkami.

Przedstawiam także film z jazdy mistrza giganta Teda, on też używa kijków, ale inaczej, tylko do inicjacji skrętu i przy tym taką w swoim stylu kołyskę robi. Cała jego jazda, to tak, jakby dziecko kołysał.

 

Nie rozumiem kontekstu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, szwagierka jeździ miękko, uczyła się dawno temu i jest objeżdżona, nie walczy ze stokiem, czuje się pewnie. Jest takie powiedzenie: czym skorupka za młodu nasiąknie ....

Cóż, jak ktoś się uczy jako dorosły, to albo musi mieć talent, albo duuuuużo samozaparcia i praktyki. Jak czytałam Twoje wpisy, to też mi się kojarzyło moje odczucie o własnej jeździe parę lat temu póki mnie nie nagrał znajomy na kamerce 🤣 ale małymi krokami do przodu 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Maroray napisał:

. Dla porównania jak to robi Marcel Hirscher w swobodnej jeździe bez tyczek.

Trzeba pamiętać, że na zawodach w slalomie kijki służą też do boksowania się z tyczkami.

Przedstawiam także film z jazdy mistrza giganta Teda, on też używa kijków, ale inaczej, tylko do inicjacji skrętu i przy tym taką w swoim stylu kołyskę robi. Cała jego jazda, to tak, jakby dziecko kołysał.

 

Świadomy narciarz wejdzie w taki rytm sam. Na pewnym etapie, przy wyższych prędkościach, ten wymach cała ręką do przodu jest jak by naturalny, bo wynika z rozłożenia sił odśrodkowych na ciele i inaczej było by bardzo pokracznie czy nawet biło się z poprawnym rytmem. 

Wraz z wzrostem prędkości odchodzimy od wyraźnego zabijania czy markowania kijkiem. 

Edytowane przez artix
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Państwo

Podawanie takich przykładów jako wzorów - chyba bez sensu, nawet swobodna jazda to dla nawet dobrego amatora czy nawet byłego przeciętnego zawodnika nieosiągalne na takim poziomie. Ci Panowie są z innej galaktyki, jeżdżąc niechlujnie i tak robią to 100x lepiej niż całe forum do kupy wzięte.

ps.

@Marxx74 miałem okazję dzisiaj na Masterze jechać z Twoją podopieczną na krześle - tą od telemarku, gratuluję zawodniczki, wie czego chce, troszkę mi przybliżyła zasady rywalizacji sportowej w krótkiej rozmowie, gratuluję licencji, o ile zrozumiałem jedna z pierwszych w Polsce.

pozdrawiam

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marekbtl napisał:

Szanowni Państwo

Podawanie takich przykładów jako wzorów - chyba bez sensu, nawet swobodna jazda to dla nawet dobrego amatora czy nawet byłego przeciętnego zawodnika nieosiągalne na takim poziomie. Ci Panowie są z innej galaktyki, jeżdżąc niechlujnie i tak robią to 100x lepiej niż całe forum do kupy wzięte.

ps.

@Marxx74 miałem okazję dzisiaj na Masterze jechać z Twoją podopieczną na krześle - tą od telemarku, gratuluję zawodniczki, wie czego chce, troszkę mi przybliżyła zasady rywalizacji sportowej w krótkiej rozmowie, gratuluję licencji, o ile zrozumiałem jedna z pierwszych w Polsce.

pozdrawiam

To curex ;) .. Dziś dostaliśmy info, że po raz pierwszy pojawił się FIS Code dla Polski w Telemarku - teraz tylko rubryczkę Results musimy wypełnić ;). Alpejsko demonstrator SITN, dzieciaki ogarnia a w telemark plan na sezon to U16 Mistrzostwa Francji na początku kwietnia. Jak się uda to jeszcze Mistrzostwa Czech (na rolkach ma już złotko w kombinacji) i obowiązkowo Białka z SNPTT. Szkoda że nie podjechałeś, kwitłem na starcie :)

M.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.12.2021 o 14:10, wolcjusz napisał:

Dobra, to posta może odtworzę w wolnej chwili, bo dzisiaj już mi się nie chce tyle klepać po raz drugi. Tymczasem w ramach ciekawostki wrzucam jazdę mojej szwagierki. Ciekaw jestem waszych opinii. Nie jeździła nigdy nawet godziny z instruktorem. Jak ją zapytałem jak się uczyła, to stwierdziła "zbierałam tipy od różnych ludzi".

 

Udało się jej  trafić na dobre wskazówki. To rzadkość.  Ja nie wierzę w przypadki. Przyduś szwagierkę, dla własnego dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marxx74 napisał:

To curex ;) .. Dziś dostaliśmy info, że po raz pierwszy pojawił się FIS Code dla Polski w Telemarku - teraz tylko rubryczkę Results musimy wypełnić ;). Alpejsko demonstrator SITN, dzieciaki ogarnia a w telemark plan na sezon to U16 Mistrzostwa Francji na początku kwietnia. Jak się uda to jeszcze Mistrzostwa Czech (na rolkach ma już złotko w kombinacji) i obowiązkowo Białka z SNPTT. Szkoda że nie podjechałeś, kwitłem na starcie :)

M.

Cze

Tyle was było na stoku, zielono i te postacie niczym Don Pedro w płaszczach, jak Cię miałem poznać :).

ps. Ta knajpa to chyba dostępna tylko dla Was.

Jestem do 2-giego - to pojadę jak będziecie na stoku - tylko nie bij - wytłumacz - my nie na tyczki tylko pogadać ;)

pozdrawiam

i do Siego Roku - Wszystkim życzę - jadę na Master się dobić po dzisiejszym dniu. 8.00-15.00 w tych warunkach - nawet membrana 30 000 nie dała rady :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...