Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Proszę o pomoc w doborze nart


Lena12

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Szukam "uniwersalnych" nart dla osoby dobrze jeżdżącej, o wzroście ponad 190 cm. Na jaką długość nart patrzeć? Mam pewien dylemat związany z tym, że osoba ta jest bardzo chuda i ma długie nogi. Na obecnych nartach jedzie zbyt zgięta w tułowiu, i mam wrażenie, że jest to nawyk, który ma na celu dociążyć nartę. Czy to może być kwestia nart czy tylko nieprawidłowy nawyk? Byłabym wdzięczna za jakąś podpowiedź.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Lena12 napisał:

Dzień dobry,

Szukam "uniwersalnych" nart dla osoby dobrze jeżdżącej, o wzroście ponad 190 cm. Na jaką długość nart patrzeć? Mam pewien dylemat związany z tym, że osoba ta jest bardzo chuda i ma długie nogi. Na obecnych nartach jedzie zbyt zgięta w tułowiu, i mam wrażenie, że jest to nawyk, który ma na celu dociążyć nartę. Czy to może być kwestia nart czy tylko nieprawidłowy nawyk? Byłabym wdzięczna za jakąś podpowiedź.

Pozdrawiam

 

Skąd wiesz, że jest zbyt zgięta? Bardziej zgięta od wszystkich, od ciebie czy od kogo? Nawet nie wiemy czy np. ma wadę postawy stojąc będąc bardzo szczupłą, wysoką osobą.

Narty nie mają żadnego wpływu na postawę na nartach, buty jakąś, ale od kolan w górę to tylko technika.

p.s. na stojąco to się stoi w kolejce ;)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... zgięcie w tułowiu to była dodatkowa sprawa w moim pytaniu (i chodzilo mi o zgięcie w przód, więc nie do końca rozumiem jak ma na nie wpływać wada postawy np. skolioza?). Może określenie 'zbyt zgięta' nie było trafione. Niemniej jednak sylwetka ta nie jest prawidłowa.
Jednak pomijając już tę kwestię, to ponawiam prośbę o doradzenie długości nart. Wzrost 194 cm, waga 66 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Zastanawiam się obecnie nad:

Rossignol React R8 HP  177cm 

Rossignol Hero Elite MT CA 183cm

Atomic Vantage X 80 cti 180cm

Head Supershape iSpeed 184cm

Blizzard Quattro 7.4 Ti 180cm

Zdaję sobie sprawę, że to nadal duży wybór i spore rozbieżności między modelami. Najbardziej chyba skłaniałabym się ku tym drugim Rossignolom lub Blizzardom. Użytkowane będą w 90% do jazdy po przygotowanych trasach. Umiejętności wg skali: 6-7. Które radzicie wybrać?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli naprawdę 6-7 to skłaniałbym się ku HEAD. Rozumiem że masz między 180 a 190 wzrostu i oczekujesz dynamicznej narty do średnio-szybkiej jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kubis napisał:

Jeśli naprawdę 6-7 to skłaniałbym się ku HEAD. Rozumiem że masz między 180 a 190 wzrostu i oczekujesz dynamicznej narty do średnio-szybkiej jazdy.

Autor wątku jest płci pięknej a nart szuka dla osobnika płci „brzydkiej”😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałam powyżej, nie szukam nart dla siebie, tylko dla znajomego. Ponad 190cm, 66kg wagi. Wiem, że z opisu można inaczej sobie wyobrażać, ale umiejętności ma na 6 na 100%.  I może poniekąd stąd te rozbieżności, że obawiam się, że do takiej masy nie można wziąć za twardej narty. 

Chyba mimo wszystko skończy się w tym roku na testach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Lena12 napisał:

Pisałam powyżej, nie szukam nart dla siebie, tylko dla znajomego. Ponad 190cm, 66kg wagi. Wiem, że z opisu można inaczej sobie wyobrażać, ale umiejętności ma na 6 na 100%.  I może poniekąd stąd te rozbieżności, że obawiam się, że do takiej masy nie można wziąć za twardej narty. 

Chyba mimo wszystko skończy się w tym roku na testach :)

W takim razie nie sądzę aby przy tej wadze i wzroście mężczyzna/chłopak miał siłę żeby dłużej cisnąć twarda nartę typu head. Lepsze będzie coś średniego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...