Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Dobór nart. Które wybrać?


niki364

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, będąc w Szczyrku jeździliśmy na nartach Fischer Progressor F17 i F18. Bardzo spodobały nam się te narty. Dodatkowo w wypożyczalni Fischera odbył się cykl Fischer On Tour. Tam zwróciliśmy uwagę na narty RC One 74.

Zastanawiamy się nad zakupem. Wybrać Progressor czy RC One 74? Mam pytanie jaka różnica jest w nartach RC One 74, 74S i 74X ? 
W wypożyczalni mi i mężowi dobrali narty o długości 160 cm, mój wzrost to 178 cm, waga 74 kg, mąż wzrost 180 cm, waga ponad 90 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy na tych nartach, ale w odpowiedniej długości, Wasze odczucia byłyby takie same. 
Dobieranie za krótkich nart, to zmora polskich wypożyczalni i sklepów... Nie wiem czy to uraz do ciężkich, długich nart sprzed kilkudziesięciu lat, czy też jest to pozostałość szalonego okresu, gdy narty taliowane pojawiły się na rynku, ale jak się spojrzy na stoku, to większość Polaków jeździ na za krótkich nartach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, laryzbyszko napisał:

Nie wiem czy to uraz do ciężkich, długich nart sprzed kilkudziesięciu lat, czy też jest to pozostałość szalonego okresu, gdy narty taliowane pojawiły się na rynku, ale jak się spojrzy na stoku, to większość Polaków jeździ na za krótkich nartach. 

Najbardziej to widać w kolejce do gondoli, gdy wszyscy mają odpięte narty. Zdecydowanie większość ma narty do brody albo niższe. Taki trend ciągle jeszcze panuje, nieważne jaki typ narty, ma być do brody 

Edytowane przez ppown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, WojtekM napisał:

Wybrali Wam za krótkie narty. Dla Was narty to >170cm. No i modelu niższego od F18 nie warto kupować. 

Dokładnie. Nie bierz za krótkich. Kupiłem F19 córce 177 i fajna, dość łatwa narta. Z tymi RC ONE to jest namieszane - czytaj opisy producenta. Sam sie zastanawiałem  nad 78 GT.

Edytowane przez mifilim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, niki364 napisał:

Mam pytanie jaka różnica jest w nartach RC One 74, 74S i 74X

Z Fischera wybierasz z tych:

https://www.fischersports.com/pl_pl/alpine/narty/na-trase?p=1&o=8&n=24&f=1309|1310|1610&productFinderHeight=180

Literki S, czy X mogą oznaczać jakieś wersje dla sieci. Na stronie jest tylko RC One 74 ALLRIDE.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, laryzbyszko napisał:

Dobieranie za krótkich nart, to zmora polskich wypożyczalni i sklepów...

raczej błogosławieństwo, oni już wiedzą co robią, jak obserwuję kamerki z najpopularniejszych polskich stoków i czytam Wasze relacje to gdybym jechał w najbliższym czasie do Białki albo Szczyrku  na narty to zabrał bym najkrótsze jakie mam w piwnicy czyli 156 cm

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, wojgoc napisał:

Ile córka ma wzrostu?

F19 łatwa narta?? To jaka jest wg Ciebie trudna narta?

Córka ma 181 cm wzrostu 😜. Trudnych nart są  setki ale na pewno nią nie jest F19. Oczywiste jest, że to zależy od umiejętności. Właśnie kupiłem łatwą gigantkę masters. Dla wielu jest ona za łatwa, dla mnie w sam raz, dla innych za trudna itd. 

 

F19.jpg.54959bd66f1508a34e8035f8701e7964.jpg

3 godziny temu, WojtekM napisał:

Z Fischera wybierasz z tych:

https://www.fischersports.com/pl_pl/alpine/narty/na-trase?p=1&o=8&n=24&f=1309|1310|1610&productFinderHeight=180

Literki S, czy X mogą oznaczać jakieś wersje dla sieci. Na stronie jest tylko RC One 74 ALLRIDE.

no nie do końca

https://www.fischersports.com/pl_pl/rc-one-74-s-1315

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już teraz się trochę pogubiłam z tą długością nart. Nie wiem jakie będą odpowiednie.
 

4 godziny temu, WojtekM napisał:

Z Fischera wybierasz z tych:

https://www.fischersports.com/pl_pl/alpine/narty/na-trase?p=1&o=8&n=24&f=1309|1310|1610&productFinderHeight=180

Literki S, czy X mogą oznaczać jakieś wersje dla sieci. Na stronie jest tylko RC One 74 ALLRIDE.

Chodzi mi o te 3 modele

Fischer RC ONE 74 allride + RS10 GW 2020
https://mcksport.pl/produkt/fischer-rc-one-74-allride-rs10-gw-2020/

Fischer RC ONE 74 S twin powerrail + RS10 GW 2020
https://mcksport.pl/produkt/fischer-rc-one-74-s-twin-powerrail-rs10-gw-2020/

Fischer RC ONE 74 X twin powerrail + RS10 GW 2020
https://mcksport.pl/produkt/fischer-rc-one-74-x-twin-powerrail-rs10-gw-2020/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mifilim - gratuluje wysportowanej córki bo narty 177cm do lekkich nie należą.

@niki364 - przy Waszych zbliżonych do siebie parametrach wzrost/waga brałbym narty o dług 168(Ty) i 174(mąż). Narty w zależności od tego czy jazda rekreacyjna czy nastawienie na dalszy rozwój f18 lub f19 - osobiście kupiłbym jedne f18 i jedne f19 i wymieniał sie ze współmałżonkiem😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, wojgoc napisał:

@mifilim - gratuluje wysportowanej córki bo narty 177cm do lekkich nie należą.

@niki364 - przy Waszych zbliżonych do siebie parametrach wzrost/waga brałbym narty o dług 168(Ty) i 174(mąż). Narty w zależności od tego czy jazda rekreacyjna czy nastawienie na dalszy rozwój f18 lub f19 - osobiście kupiłbym jedne f18 i jedne f19 i wymieniał sie ze współmałżonkiem😁

To samo z wymianą mieliśmy na myśli :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Jeeb napisał:

raczej błogosławieństwo, oni już wiedzą co robią, jak obserwuję kamerki z najpopularniejszych polskich stoków i czytam Wasze relacje to gdybym jechał w najbliższym czasie do Białki albo Szczyrku  na narty to zabrał bym najkrótsze jakie mam w piwnicy czyli 156 cm

Powtórzysz to pogrubioną kursywą?

 

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, mifilim napisał:

no nie do końca

Rzeczywiście - masz rację. Te narty wyskakują jeżeli nie zawęzi się w wyszukiwarce modeli wg poziomu zaawansowania. Ja zawęziłem do advanced i expert - dlatego się nie pojawiły.

13 godzin temu, niki364 napisał:

To już teraz się trochę pogubiłam z tą długością nart. Nie wiem jakie będą odpowiednie.

Zobacz jakie długości rekomenduje dla Was producent w nartach na trasę:

https://www.fischersports.com/pl_pl/alpine/narty/na-trase?p=1&o=8&n=24

U góry wybierasz poziom - ski level (nie warto zaznaczać beginner, więc zaznaczasz oczywiście advanced i/lub expert). A w personal data wybierasz płeć i wzrost. Poniżej wyskakują narty w sugerowanych długościach. Tam gdzie wyskoczą relatywnie krótkie - zapewne oznaczać będzie to, że producent w danym modelu nie ma dłuższych. Dla kobiet producent (w tym przypadku Fischer) oczywiście częściej "dopuszcza" narty krótsze niż dla mężczyzn o tym samym wzroście.

Edytowane przez WojtekM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Hej ;) Ponawiam temat, gdyż nie zakupiliśmy jeszcze nart. Okres pandemii, przybył nam jeden członek rodziny, dlatego oddaliliśmy decyzję zakupu nart. Teraz chcemy w końcu coś wybrać. W każdym sklepie internetowym doradzają nam coś innego, aż mamy mętlik w głowie co wybrać. Przede wszystkim jaką długość dobrać?
W sklepie Trojansport narty jakie polecają dla mnie to NARTY DAMSKIE FISCHER MY TURN 68 2020 + MY RS9 GW długość 165 cm  i NARTY FISCHER RC4 THE CURV TI 2020 + RC4 Z11 GW długość 164 cm. Dla męża polecają NARTY FISCHER RC ONE 73 2020 + RS11 GW długość 174 cm, NARTY FISCHER RC4 THE CURV TI 2020 + RC4 Z11 GW 171 cm i NARTY FISCHER F18 PROGRESSOR 2021 + RS11 GW 174 cm. 
Poprawiam nasze parametry, bo w pierwszym poście źle podałam wzrost męża i oczywiście waga uległa zmianie :P 
Mąż wzrost 183 cm, waga aktualnie 98 kg planuje schudnąć :) umiejętności na 5 w skali do 10, jazda rekreacyjna, uniwersalna krótki i długi łuk, trasy przygotowane.
Moja kolej, wzrost 178 cm, waga aktualnie 81 kg, też chudnę 😜 umiejętności itp. j.w.

Co nam doradzicie? Pozdrawiam 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do męża może jutro. Oferowanie tobie nart o różnych specyfikacjach w tym samym rozmiarze uważam delikatnie za nieporozumienie. My Turn 68 (następca wyśmienitych damskich nart sportowych Trinity) to narta o specyfice slalomowej i tutaj 160 jest akurat, natomiast RC4 mimo że umieszczona w grupie race to faktycznie wysokiej klasy AM więc 171 min było by w sam raz. A teraz proszę się nie gniewać - 5/10 oznacza bardziej 3/10 - wiec pozostajesz w technice klasycznej gdzie długość narty ma kluczowe znaczenie. Jeżeli stawiasz na komfort prowadzenia bez nacisku na szkolenia/samo szkolenia proponuję rc4 w rozmiarze 171

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Adam ..Duch napisał:

Co do męża może jutro. Oferowanie tobie nart o różnych specyfikacjach w tym samym rozmiarze uważam delikatnie za nieporozumienie. My Turn 68 (następca wyśmienitych damskich nart sportowych Trinity) to narta o specyfice slalomowej i tutaj 160 jest akurat, natomiast RC4 mimo że umieszczona w grupie race to faktycznie wysokiej klasy AM więc 171 min było by w sam raz. A teraz proszę się nie gniewać - 5/10 oznacza bardziej 3/10 - wiec pozostajesz w technice klasycznej gdzie długość narty ma kluczowe znaczenie. Jeżeli stawiasz na komfort prowadzenia bez nacisku na szkolenia/samo szkolenia proponuję rc4 w rozmiarze 171

Dzięki za odpowiedź. Zastanawiam się jeszcze nad NARTY FISCHER RC ONE 74 2021 lub FISCHER F18 PROGRESSOR 2021

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, niki364 napisał:

27

Niki na rynku obecnych jest kilku mocnych graczy oferujących w każdym sezonie co najmniej 5-6 nart spełniających twoje i męża kryteria. Biorąc pod uwagę iż dostępne są w sprzedaży narty z co najmniej dwóch sezonów daje to nam coś około setki nart dlatego też skakanie od narty do narty nie ma żadnego sensu zwłaszcza, iż w danym segmencie różnice pomiędzy producentami są dla amatora niewyczuwalne. Jeżeli masz zamiar się rozwijać zapomnij o nartach "szerokich" pod butem i tu mam na myśli iż wszystko co ma więcej niż 70 pod butem odpada. 

Z doświadczenia - Panie lubią narty slalomowe - więc proponuję 2 katalogową slalomkę czyli np Atomic S7 -155-160 cm - Dla męża proponuję narty crosowe - Atomic X9 175-180 z naciskiem na 180. Do tego zestawu 4h z instruktorem i będziecie zadowoleni.

Jeżeli ma być koniecznie Fischer to nie poradzę bo pod nogami miałem jedynie komórki. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...