Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Paznaun - Kappl, Ischgl, See 3-6.02.2020


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Nareszcie w samolocie, nareszcie słuszny kierunek - narty.

Kolejny raz  w tym sezonie w Alpy udaje się samolotem. Lecę z Krakowa do Monachium. Miał być Innsbruck, ale z różnych względów moim lotniskiem docelowym będzie stolica Bawarii.

4F60430E-A6A1-4554-A372-8C2F67100BD7.jpeg

Nowością dla mnie, tym razem,  jest godzina wylotu. Pierwszy raz nie muszę wyjeżdżać z domu w środku nocy. Mój Airbus A320 startuje z Balic po godz. 13. Był czas ogarnąć córkę, odpowiedzieć na emailem, sprawdzić zawartość walizki i spokojne dojechać na lotnisko. Przy okazji - zacząłem korzystać z aplikacji umożliwiającej przejazd przez bramki bez konieczności zatrzymania się. Bardzo dobre rozwiązanie, brak kolejek, a i z portfela znika o 30% mniej gotówki. Polecam.

19921B34-5D95-4911-A400-D3A36BC1FD0F.jpeg

Na lotnisko dotarłem godzinę przed boardingiem. W chack-in znowu była informacja, że powinienem dopłacić za narty. Pan przyjmujący mój bagaż poradził sobie z „systemem” i nie ścigał mnie po lotnisku, jak to miało miejsce w listopadzie.

486F93A4-F271-4A92-9618-017FF9961B98.jpeg

Zmieniono miejsce oddawania bagażu nadwymiarowego. Teraz jest po drugiej stronie hali, co wiedziałem z poprzednich lotów. Tym razem była nowość, bo przygotowano do tego stanowisko nr 19.

Co z tego, jak z drugiej strony nikogo nie ma, a bagaż , tak jak poprzednio trzeba nadać samemu. Nadawanie polega na położeniu skrzynki na taśmie, na skrzynce należy położyć narty i nacisnąć magiczny przycisk. Po chwile pokrowiec z nartami znika w czeluściach lotniska przy akompaniamencie drażniącej uszy sygnału wzmocnionego migającym czerwonym światłem.

0EC339B2-5B5A-4A96-B0BB-A3BB25F3DD57.jpeg

Następnie kontrola, która przeszła dość sprawnie, choć sporo osób było chętnych pokazać zawartość torebek j kieszeni. Przejście przez chmurę perfum i już stałem pod magiczną siódemka wskazująca mój gate. Lufthansa od kilku miesięcy wprowadziła nowy system wchodzenia na pokład. Teraz w zależności o miejsc w samolocie, przydzielony zostaje nam numer grupy. 1 i 2 grupa to klasa business. Od 3 grupy zaczyna się reszta świata. Przyznam, że bardzo usprawnia to wsiadanie.

C2923C91-C979-47DD-9B4E-13E553C9BE2E.jpeg

Z lekkim poślizgiem, przebijając się przez gęste chmury,  samolot opuścił Balice kierując się na zachód. Pisząc te słowa jestem w chmurach, w okolicach Pragi. Samolot zaczyna obniżać lot, a to znak, że za około 20 min. będziemy ładować w Monachium. Za oknem słońce walczy z kłębami chmur próbując przebić się w głąb samolotu. Tym razem gęsta zasłona wygrywa, narty na 10 tys. metrów. Z widoków alpejskich szczytów nici :(.

 

5173B3EF-579D-4BEF-8B5B-8CAF7F79092F.jpeg

76C0160C-0C8B-48CB-BBFF-B43DBBA30969.jpeg

E01EB960-4C1A-416D-9BEC-B9E2EDCFA1F3.jpeg

6C0CCC85-C52C-44C9-9F96-5D1363B3A8C4.jpeg

AF0997F8-40F4-4585-B049-AAC5101D8F98.jpeg

69571014-5E91-48DB-8A37-355661BB3138.jpeg

  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JC - fajnie, to czekamy z niecierpliwością na relację :D. Ja bym nie miała nic przeciwko takiej na forum, z wrażeniami na gorąco 9_9.

Oby podróż tym razem przebiegła sprawnie i bez przygód. Chyba zapowiada się szusowania w puchu, od jutra mocny opad śniegu. Miłego nartowania! Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, JC napisał:

Lecę z Krakowa do Monachium.

O której wyjechałeś z domu i o której byłeś w hotelu ? Często się zastanawiam jaka jest różnica ? I w którą stronę. Oczywiście wszystko zależy od odległości do lotniska i i hotelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, hupon napisał:

O której wyjechałeś z domu i o której byłeś w hotelu ? Często się zastanawiam jaka jest różnica ? I w którą stronę. Oczywiście wszystko zależy od odległości do lotniska i i hotelu.

Wyjechałem z Bielska o 10:40, o 13:30 mój samolot chował podwozie. O 15:02 wyszedłem z samolotu, aby o 15:24 stać przed wyjściem z lotniska z moimi bagażami. Ok 15:45 wsiadałem do taxi, a o 19:04 wszedłem do hotelu w Ischgl. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lika napisał:

hmmm, 1.5h przewagi nad samochodem... Biorąc pod uwagę koszty, nie każdy by się skusił...

Wygoda nieporównywalna i mowię to jako osoba lubiąca prowadzić.  A co do kosztow, to przy locie jednej osoby i jeździe w pojedynkę nie musi wyjsć drożej. W kilka osób samochód kosztowo oczywiście wygrywa. 
 

Z KRK jest kilka fajnych kierunków narciarskich - lufa do Monachium; swiss do zurychu; Ryanair do treviso; wizzair do Turynu i ewentualnie loty do bergamo ryanem lub easyJetem na malpense.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Cosworth240 napisał:

Wygoda nieporównywalna i mowię to jako osoba lubiąca prowadzić.  A co do kosztow, to przy locie jednej osoby i jeździe w pojedynkę nie musi wyjsć drożej. W kilka osób samochód kosztowo oczywiście wygrywa. 
 

Z KRK jest kilka fajnych kierunków narciarskich - lufa do Monachium; swiss do zurychu; Ryanair do treviso; wizzair do Turynu i ewentualnie loty do bergamo ryanem lub easyJetem na malpense.

Wybacz mą krótkowzroczność, ale już taki zafiksowany jestem że każdy mój wypad to minimum 3 osoby z rodzinki. A i rotacja w ekipie spora:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

😂

54 minuty temu, idealist napisał:

Ischgl dzisiaj zamknięte :(

zaraz zacznie się hejt sezonówkowiczów

 

9 godzin temu, Cosworth240 napisał:

Wygoda nieporównywalna

osobiście nie widzę zysku ani na wygodzie ani na kosztach nawet jak jadę sam na narty te 900km

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...