Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Alpejskie sezonówki letnie i zimowe


przemo_narciarz

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, cyniczny napisał:

Nie jestem pewien, czy ma to związek z brakiem śniegu, bo trasy na sam dół są otwarte, a zamknięte są te trasy przy nieczynnym krześle Cimaross - raczej stawiałbym na wiatr, ewentualnie awarię.

To nie ten ośrodek - patrzysz na Grossglockner Resort , czyli Kals - Matrei , a na Sunny Card jest Heiligenblut z drugiej strony Grossglocknera - notabene świetny , wysoko położony ośrodek z super terenami do freeride.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa opcja - nieznacznie droższa od Sunny Card (w opcji rodzinnej, zakup do 08.12) - to https://www.topskipass.at/saisonkarte/

W pakiecie jest Moltaler, Nassfeld, Katchberg-Aineck, Turracher, Bad Kleinkirchheim, Grossglockner itp.  W sam raz na ferie i parę wyjazdów na całą zimę...

Większość w miarę blisko, raczej z pewnymi warunkami (w przeciwieństwie do kilku ośrodków Sunny Card)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

700 dla mnie bez sensu. Tmr dobrze zainwestował gwarantują od października do połowy maja za śmieszne pieniądze. 

Porównanie oferty TMR z Salzburgerland SuperSkiCard, to chyba tylko w kategoriach dowcipu można traktować.

Jak ktoś dużo jeździ i go stać, to szkoda się nawet zastanawiać. Koszt karnetu to tylko jedna ze składowych. Różnica typu 8k zł sezon vs 10kzł sezon już nie wygląda na tak wielką.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SuperSkiCard zaczyna się opłacać, gdy kończysz 3 tydzień jazdy w AT.

Czyli trzeba jeździć, plus jakieś zagazowane auto, gdzie na czterech dojazd wychodzi po 150 złotych od głowy. Do tego tanie noclegi itp. Tanie, to jedno, ale znalezienie w sezonie budżetowego spania  na 3-4 dni to kolejna sztuka.

Jako kontra do sezonówki TMR - możliwa, ale trzeba się mocno nagimnastykować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Spiochu napisał:

Mnie na to nie stać, ale licząc łączne koszty to wychodzi ok.25% drożej za kompletnie nieporównywalne warunki do jazdy.

Jeśli ktoś może sobie pozwolić na taki wydatek, to zdecydowanie warto dołożyć.

W moim przypadku to 20 darmowych dni na moltku. Dlatego założyłem temat.

W tym sezonie będę miał co najmniej 40 do maja. 

Więc taki karnety to średnia alternatywa dla tmr, przynajmniej dla mnie. 

Po 22 dniach stwierdzam że anko z moltkiem idealnie się uzupełniają. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Spiochu napisał:

Np. 2 weekendy + tydzień w środku

Dlatego rozważam przyszły rok - w układzie "rodzinnym" (a nie czterech, dorosłych gości). Tydzień w środku jest obligatoryjny.  Przy dwóch weekendach (samochodowo daje radę, mogę wyjechać w czwartek wieczorem, z powrotem w niedzielę po nartach) - Salzburgera nie odrobię. SkiAmade już tak (przy stawkach dziecko/junior). A co ponadto - to prezencik ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Spiochu napisał:

Też jeżdżę w TMR bo jest za darmo i na Alpy mnie nie stać. Nie mniej jednak to nie to samo, nawet włącznie z Molkiem

Akurat moltal świeci przykładem, zawsze jest perfekcyjnie przygotowany. 

 

11 minut temu, Spiochu napisał:

Też jeżdżę w TMR bo jest za darmo i na Alpy mnie nie stać. Nie mniej jednak to nie to samo, nawet włącznie z Molkiem

Byłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Molku nie byłem, ale na 10 innych lodowcach owszem. W co najmniej kilku, alpejskich ośrodkach nie lodowcowych również.

Jeden mały lodowiec to na prawdę nie wiele. Do tego zarządzany przez TMR, czyli bardziej zatłoczony i/lub oszczędnie zarządzany (patrz co się działo jesienią - znam z relacji znajomych). W tym roku trafiłeś też pogodę "lodowcową", bo jest prawie cały czas lampa. Bywało że w styczniu, lutym wysoko jest -30 i wygwizdów, albo nic nie widać. Oczywiście bywa też odwrotnie, gdy na dole zielono, a na lodowcu super warunki. Dlatego najlepiej mieć alternatywę w postaci wielu mniejszych i większych, wyżej i niżej położonych ośrodków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Sariensis napisał:

Przecież jest opcja np. 11 dni, wówczas już całkiem fajnie to wyglada.

Tyle czasami w miesiąc robię.

 

Wracając do tematu jest znalazłem jeszcze coś takiego :

https://www.ankogel-ski.at/preise/saisonkarten/#.XkEZuWhKhPY

550e za karnet zimowy i letni roczny 01.09-31.08

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, przemo_narciarz napisał:

A jak działają te małe ośrodki, blisko Polski? 6h jest kuszace.

Hulają od grudnia do końca marca , Hochkar nawet w kwietniu, potem masz wysoko położony genialny  Heiligenblut , a na majówkę Maso Corto - jest gdzie się wyjeździć , a dla rodzin opcja darmowych karnetów dla wszystkich dzieci do 15 lat jest nie do pobicia.

  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...