Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Poszukuję stoku, który wreszcie będzie odpowiedni dla nas


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, AGnk napisał:

Białka mnie przekonuje, tym bardziej, ze tam raczej śnieg będzie (nie jak w Szklarskiej w tym roku). 

Jeszcze słowem o tej niebieskiej w Harrachovie, może nie była by taka straszna, gdyby nie była pierwsza trasą po roku, do tego momentami waską, gdzie tylko byl strach, że ktoś we mnie wjedzie, nie była jeszcze przechylona na bok i ze skarpami, z ktorych bałam się spaść, no i gdyby była przygotowana (na niej był sam lód, gdzieniegdzie prześwity ziemi, zero dośnieżania, nawet szkółki jeździły po czerwonej, na niebieską nie jechały,  bo warunki do bani). Od razu po niebieskiej, musiałam wsiąść na wyciąg i jechać ma czerwoną, żeby wrócić do miejsca pozostawienia samochodu i wydawała mi się całkiem łatwa (bo szeroka, bo bez skarp, bo bez pochyłu w bok i nieoblodzona) i może bym na niej jeździła, gdybym w końcu nie rąbnęła i nie zjechała kawałek głową w dół - "zblokowałam się" i stwierdziłam, że nie ma co kusić losu.

 

Pisząc o niebieskiej trasie masz na myśli tę?

20190422_114601.thumb.jpg.ff76ac7d917349906ef181e502ec5d4e.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, AGnk napisał:

Białka mnie przekonuje, tym bardziej, ze tam raczej śnieg będzie (nie jak w Szklarskiej w tym roku). 

Jeszcze słowem o tej niebieskiej w Harrachovie, może nie była by taka straszna, gdyby nie była pierwsza trasą po roku, do tego momentami waską, gdzie tylko byl strach, że ktoś we mnie wjedzie, nie była jeszcze przechylona na bok i ze skarpami, z ktorych bałam się spaść, no i gdyby była przygotowana (na niej był sam lód, gdzieniegdzie prześwity ziemi, zero dośnieżania, nawet szkółki jeździły po czerwonej, na niebieską nie jechały,  bo warunki do bani). Od razu po niebieskiej, musiałam wsiąść na wyciąg i jechać ma czerwoną, żeby wrócić do miejsca pozostawienia samochodu i wydawała mi się całkiem łatwa (bo szeroka, bo bez skarp, bo bez pochyłu w bok i nieoblodzona) i może bym na niej jeździła, gdybym w końcu nie rąbnęła i nie zjechała kawałek głową w dół - "zblokowałam się" i stwierdziłam, że nie ma co kusić losu.

Cześć

Pozwól, że jeszcze parę słów ogólnych...

Narciarstwo to sport przestrzeni, który realizujemy w górach. Zauważ, że ti trasy nieprzygotowane są tak naprawdę normalne a przygotowane/ratrakowane trasy to jest sytuacja w Polsce powszechna od jakichś 15 max 20 lat. A góry to góry i nawet niskie mogą Cie zaskoczyć. Gwałtowna zmiana pogody, warunków zdarza się w górach znacznie częściej niż na niżu. Możesz wierzyć lub nie ale nawet w Szczyrku czy w Białce mogą się trafić warunki, że ni tylko będzie nierówno a widoczność słaba. Może być nawet tak, że nie będziesz wiedziała czy jedziesz czy stoisz dopóki nie ruszysz nartą lekko na bok. I to jest normalne a na zmiany warunków, terenu itd musisz być przygotowana. Tak naprawdę każda trasa niezależnie od nachylenia jest łatwa ale nawet na najprostszą niebieską gwałtowny opad połączony z mgłą albo spadek temperatury mogą zmienić w bardzo trudny stok.

Musisz to brać pod uwagę zawsze jak jedziesz na narty.

Pozdrowienia

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, AGnk napisał:

 

To jak w końcu z tym Zieleńcem? Chyba trzeba po prostu sprawdzić, gorzej niż w Karpaczu i Harrachovie nie będzie. 

 

Dobry wybór dla was, 21 wyciągów, wszystkie trasy właściwie do garnięcia dla początkujących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Annaa napisał:

 

Nie, ta tu to niebieska część czerwonej, ten odcinek ma własny orczyk, tam z resztą większość czasu spędziliśmy.

@Mitek nie musisz mi pisać takich rzeczy, zdaję sobie z tego sprawę, jednak trasy w miarę możliwości sa przygotowywane. W Harrachovie tak była przygotowywana czerwona, niebieska za to żyła własnym życiem i nie zrobiono z nią nic przez 6 dni jak tam byłam i przez kolejny tydzien, jak moja córka wróciła w to samo miejsce na obóz narciarski. Nie chcę w przyszłym roku trafić na takie trasy, wolę miejsce łatwiejsze lub takie, które w miarę możliwości jest dobrze utrzymane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, AGnk napisał:

 

szukamy miejsca, gdzie będziemy mogli pojeździć, a nie wynudzić, jak ostatnio, na 400m orczyku (chodzi o to, żeby trasa niebieska była faktycznie  niebieska, bez psikusów jak w Harrachov). 

 

żeby trasa była faktycznie niebieska?o.Obez psikusów?( żleb drege"a)... żeby pojeździć i nie wynudzić się na płaskich stokach? ....Nie ma takich miejsc^_^ Proszę nauczyć się jeździć poprawnie na nartach,nie bać się nachylenia stoku. Pozdrawiam i życzę wam wytrwałości.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Annaa napisał:

Ryżoviste:) 

Ta ze zdjecia to nie jest Ryżowiste, to jest Cervena II obok skoczni, na wysokości wyciagu Doplik.

Nie napisałam nigdzie, że na płaskich stokach się nudzę. Nudziłam się przez 6 dni na jednym i tym samym orczyku, od którego bolały nogi. Nie mam nic do płaskich stoków .

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, AGnk napisał:

Ta ze zdjecia to nie jest Ryżowiste, to jest Cervena II obok skoczni, na wysokości wyciagu Doplik.

Nie napisałam nigdzie, że na płaskich stokach się nudzę. Nudziłam się przez 6 dni na jednym i tym samym orczyku, od którego bolały nogi. Nie mam nic do płaskich stoków .

Dlatego napisałam ,żebyś się przyłożyła do nauki jazdy na nartach i nie bała się czerwonych tras, innymi słowy,urozmaicenia terenu. Nie rozumiem, jedziecie na tydzień do Harrachova i tłuczecie się na jednym orczyku...o.O 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narty mam swoje, Volgle model 2019, serwisowane, buty też nowe dogrzewana skorupa do stopy. Dobierane przez profesjonalistów, wiec raczej nie sprzęt, tylko strach. 

@Annaa wiem, bez sensu to było,  ale pierwszego dnia kupiliśmy karnet rodzinny na 6 dni, więc nie było opcji zmiany ośrodka. Myślę, że też brakowało nam jakiegoś "autorytetu", chociażby kogoś znajomego, kto by nas zmobilizował żebyśmy sie ruszyli spod tego orczyka 😉

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, AGnk napisał:

Narty mam swoje, Volgle model 2019, serwisowane, buty też nowe dogrzewana skorupa do stopy. Dobierane przez profesjonalistów, wiec raczej nie sprzęt, tylko strach. 

@Annaa wiem, bez sensu to było,  ale pierwszego dnia kupiliśmy karnet rodzinny na 6 dni, więc nie było opcji zmiany ośrodka. Myślę, że też brakowało nam jakiegoś "autorytetu", chociażby kogoś znajomego, kto by nas zmobilizował żebyśmy sie ruszyli spod tego orczyka 😉

Napisałaś strach. Boisz się ? czego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, AGnk napisał:

Nie, ta tu to niebieska część czerwonej, ten odcinek ma własny orczyk, tam z resztą większość czasu spędziliśmy.

@Mitek nie musisz mi pisać takich rzeczy, zdaję sobie z tego sprawę, jednak trasy w miarę możliwości sa przygotowywane. W Harrachovie tak była przygotowywana czerwona, niebieska za to żyła własnym życiem i nie zrobiono z nią nic przez 6 dni jak tam byłam i przez kolejny tydzien, jak moja córka wróciła w to samo miejsce na obóz narciarski. Nie chcę w przyszłym roku trafić na takie trasy, wolę miejsce łatwiejsze lub takie, które w miarę możliwości jest dobrze utrzymane.

Cześć

Przykro mi ale nie zdajesz sobie sprawy i nawet nie próbujesz. Każdy kolejny post to potwierdza.

Niestety to teraz dość popularna postawa. Cóż probowałem.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, AGnk napisał:

niebieska za to żyła własnym życiem

Przy dodatniej temperaturze ciężko, aby stoki wytrzymały długo. Raczej degradują się szybko - chyba, że nie ma frekwencji. Im bardziej łagodny stok, tym dłużej ma szanse wytrzymać (temperatura i duża liczba ludzi "zabiją" jednak nawet płaski stok).

Jedź do Białki - to spora liczba płaskich  łączek połączonych wyciągami https://bialkatatrzanska.pl/plan-osrodka Tylko uważaj, żeby nie wpaść np. w odcinek 6/6a - bo tam płasko już nie jest. Mankament Białki to duża liczba ludzi - przy czym zazwyczaj najwięcej ich jest na Kotelnicy, więc można udać się dalej (na Jankulakowski, czy Kaniówkę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Annaa napisał:

Napisałaś strach. Boisz się ? czego?

Kontuzji :)

@Mitek zapewne, trudno, żebym wszystko wiedziała i zdawała sobie sprawę z wszystkiego, do zeszłego roku nie miałam pojęcia jak stok z bliska wygląda :)

To juz postanowione, za rok Bialka. Dziekuję wszystkim za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, WojtekM napisał:

Przy dodatniej temperaturze ciężko, aby stoki wytrzymały długo. Raczej degradują się szybko - chyba, że nie ma frekwencji. Im bardziej łagodny stok, tym dłużej ma szanse wytrzymać (temperatura i duża liczba ludzi "zabiją" jednak nawet płaski stok).

Jedź do Białki - to spora liczba płaskich  łączek połączonych wyciągami https://bialkatatrzanska.pl/plan-osrodka Tylko uważaj, żeby nie wpaść np. w odcinek 6/6a - bo tam płasko już nie jest. Mankament Białki to duża liczba ludzi - przy czym zazwyczaj najwięcej ich jest na Kotelnicy, więc można udać się dalej (na Jankulakowski, czy Kaniówkę).

Kaniówka jest niebieska ale nie jest stokiem całkiem łatwym. Jest tam jednak krótki stok zielony idealny do nauki początkowej. Generalnie w Białce i w Zieleńcu najpewniej ze śniegiem, zwłaszcza w lutym i marcu.

Dodatkową zaletą Białki jest to, że wszystko jest do nocy oświetlone.

Pogoda jednak robi swoje i jak rok temu pokrywa w Białce to było 80cm w górę, to teraz jest 40cm w górę w tym samym okresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wojgoc napisał:

@AGnk - Cerny Dul to ON w Czechach na wspólnym karnecie z Cerna Hora -Pec.

Zdecydowanie bliżej i mniej ludzi jak w Białce - 

https://www.skiresort.cz/pl/skiarealy/cerny-dul/

Blisko jest tez ON Mlade Buky z trasami dla takich narciarzy jak Ty - 

https://www.areal-mladebuky.cz/cs

Volgle??? - co to narty?

Volkl 🤣 pisałam nazwę z pamięci, pokręciłam :)

te 2 powyżej wskazane środki wyglądają ok 

Kkinovec jest czesko-niekiecki na jednym skipassie?

Edytowane przez AGnk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...