Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Poszukuję stoku, który wreszcie będzie odpowiedni dla nas


Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, czesio napisał:
17 godzin temu, AGnk napisał:

To jak w końcu z tym Zieleńcem? Chyba trzeba po prostu sprawdzić, gorzej niż w Karpaczu i Harrachovie nie będzie. 

 

Dobry wybór dla was, 21 wyciągów, wszystkie trasy właściwie do garnięcia dla początkujących.

Zieleniec jest super jak się nocuje w Zieleńcu. Dojazd nawet z Dusznik (Duszników?) moim zdaniem zbyt upierdliwy. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, tresor napisał:

No i niech ktoś zarzuci, że na tym forum nie ma pomocnych ludzi:). W ciągu kilku godzin od założenia wątku masz już niemal pełny przegląd ośrodków z łatwymi trasami w Polsce i okolicach. 

Jeżeli zachęcono Cię do Białki to weź poprawkę, że jest to chyba najbardziej zatłoczony ON w Polsce. Może nie być tak różowo:). A jak już będziesz na miejscu, to katuj trasę wzdłuż niebieskiego krzesła Pasieka Express. Nic lepszego dla początkującego w tamtych rejonach chyba nie ma. Trasa długa, płaska i przez to mało zdegradowana nawet do godzin popołudniowych. Do tego szybka kanapa, która grzeje w tyłek. Brakuje tylko hostessy z drinkami przy wejściu na krzesło;)

Dorzuciłbym jeszcze coś w okolicach mojej ulubionej Krynicy ale to już za daleko z Poznania. Choć Słotwinka na Słotwiny Arena, to też cudo dla początkującego, a Master Ski w Tyliczu, nic nie przebije w rodzinnym nartowaniu.

Jurgów jako stacja dla początkujących 🤣. Tam nawet niebieska trasa ocieka krwią. O pozostałych nie wspominam. 

Aha. Jak Białka się znudzi to na wspólnym karnecie jest Rusin Ski w Bukowinie. Również spełnia wszystkie warunki. Jedź na Podhale. Jak słusznie napisał @WojtekM możesz jeszcze przy okazji, umordowane ciało w termach pomoczyć.

17 godzin temu, AGnk napisał:

 

@Mitek nie musisz mi pisać takich rzeczy, zdaję sobie z tego sprawę, jednak trasy w miarę możliwości sa przygotowywane.

Nie obraź się, ale nie zdajesz sobie sprawy 🙂 Bo niby skąd po tak krótkim doświadczeniu możesz sobie zdawać z tego sprawę? 🙂

Ale jeśli tu jesteś, to dobrze, bo jednak próbujesz, i to warto cenić.

Pozwolę sobie tutaj dorzucić swoje trzy grosze....

Właśnie wróciłem z miejsca gdzie rok temu z dziką radością śmigałem rano na wyratrakowanych trasach średniej wielkości ośrodka narciarskiego, a po południu kiedy dzikie zbocza ukraińskiej połoniny Borżawy "odpuściły" od promieni słońca i zrobił się boski firn. To było niesamowite. Jeden z najlepszych warunków w moim życiu, i nie wiem ile lat mi przyjdzie czekać na taki.....

Teraz, nie dało się zjechać z połonin, a na trasach pomimo ich przygotowania można było się zakatować. Mokry śnieg, na wskutek nietypowej pogody powodował nawet na stromym zboczu tak silny opór, że odechciewało się czegokolwiek.

Tak samo będziesz miała, gdziekolwiek indziej. Podaje Ci przykład, do którego sam bardzo długo dochodziłem.

Trasy w wielu nawet dobrych ośrodkach nie będą ratrakowane przy pewnej temperaturze, i wtedy musisz umieć sobie poradzić, albo ocenić że to nie jest dzień na jazdę. W każdym razie - musisz być tego świadomy że nie zawsze się da przygotować tak, żeby było fajnie.

18 godzin temu, Mitek napisał:

Narciarstwo to sport przestrzeni, który realizujemy w górach. Zauważ, że ti trasy nieprzygotowane są tak naprawdę normalne a przygotowane/ratrakowane trasy to jest sytuacja w Polsce powszechna od jakichś 15 max 20 lat. A góry to góry i nawet niskie mogą Cie zaskoczyć.

(...)

Musisz to brać pod uwagę zawsze jak jedziesz na narty.

@Mitek napisał to w punkt. Tak naprawdę uczysz się czegoś o wiele łatwiejszego niż jazda w "normalnym" terenie, gdzie śniegi bywają tak różne, że trzeba się uczyć ich latami. A pomimo tego i tak nie da się perfekcyjnie przygotować trasy. Zawsze z tym będzie różnie, jak sama widzisz.

18 godzin temu, Mitek napisał:

Gwałtowna zmiana pogody, warunków zdarza się w górach znacznie częściej niż na niżu. Możesz wierzyć lub nie ale nawet w Szczyrku czy w Białce mogą się trafić warunki, że ni tylko będzie nierówno a widoczność słaba. Może być nawet tak, że nie będziesz wiedziała czy jedziesz czy stoisz dopóki nie ruszysz nartą lekko na bok. I to jest normalne a na zmiany warunków, terenu itd musisz być przygotowana. Tak naprawdę każda trasa niezależnie od nachylenia jest łatwa ale nawet na najprostszą niebieską gwałtowny opad połączony z mgłą albo spadek temperatury mogą zmienić w bardzo trudny stok.

Kolega napisał dobrze, i może to demonizowanie, ale po latach sama ocenisz. Jeśli mu nie wierzysz, to Mitek wspomniał coś, o co Józef Oppencheim (drugi naczelnik TOPR w historii, wybitny polski narciarz) sformułował w swoich książkach.

20 godzin temu, tresor napisał:

Jeżeli zachęcono Cię do Białki to weź poprawkę, że jest to chyba najbardziej zatłoczony ON w Polsce. Może nie być tak różowo:).

Dorzuciłbym jeszcze coś w okolicach mojej ulubionej Krynicy ale to już za daleko z Poznania. Choć Słotwinka na Słotwiny Arena, to też cudo dla początkującego, a Master Ski w Tyliczu, nic nie przebije w rodzinnym nartowaniu.

(..)

Aha. Jak Białka się znudzi to na wspólnym karnecie jest Rusin Ski w Bukowinie. Również spełnia wszystkie warunki. Jedź na Podhale. Jak słusznie napisał @WojtekM możesz jeszcze przy okazji, umordowane ciało w termach pomoczyć.

 

Nie znam Cię @AGnk, ale nie polecam Ci Białki. Chyba że lubisz supermarket, czyli miejsce gdzie jest tłum ludzi. To tak będzie w Białce jak piszą przedmówcy.

Jednak Podhale to w miarę dobre miejsce do doskonalenia umiejętności. Oprócz tego, w niewielkiej odległości jest też parę mało popularnych ośrodków narciarskich, rzadziej gdziekolwiek wspominanych -  z łatwymi trasami które odwiedza nieco mniej ludzi - i można tam często spokojnie pojeździć. Nie są to tak popularne miejsca, a śpiąc gdziekolwiek na Podhalu można tam w niewielkim czasie dojechać. Podam Ci kilka miejsc.

1) Nowy Targ, w dzielnicy Kowaniec ulokowane są dwa małe ON: Zadział i Długa Polana. 

Znalezione obrazy dla zapytania: Zadział ski mapa

Znalezione obrazy dla zapytania: Długa polana ski

2) We wsi Zdiar -  Strachan i Strednica. (w obu są już teraz wyciągi krzesełkowe)

Znalezione obrazy dla zapytania: zdiar ski

Znalezione obrazy dla zapytania: zdiar ski

3) Obok zaraz jest Tatranska Javorina, gdzie ponoć zawsze jest pustawo. http://skitaja.sk/

Znalezione obrazy dla zapytania: Tatranska Javorina ski

 

To tylko kilka przykładów. 🙂

 

Edytowane przez Gerald
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za bardzo wyczerpujący post. Na narty zawsze jeździmy poza feriami, więc liczyłam, że jednak w tej Białce tłoku nie będzie. Te osroki, które podałeś mogą być dobra alternatywą, tylko nie wiem jak ze szkólkami dla dzieci. Troche zaczynam sie gubić w ilości tych ON, wstyd się przyznać, ale do niedawna myslałam, se w Polsce są 4 stoki narciarskie 😣 

Jeśli chodzi o moją narciarską świadomość - nigdy wcześniej nie miałam z nimi do czynienia, stok zobaczýłam pierwszy raz na oczy w zeszlym roku :) nie wiem prawie nic(chpciaz powoli zaczynam mysleć, ze to jednak nie dla mnie sport, mam jednak powody by próbowac dalej i liczę na wyrozumiałość ) ale wiem czy mi sie podobalo albo czy coś mi odpowiada czy nie. Harrachov dla mnie na nie, może piekną zimą jest super ( chociaż nie jestem jedyną osobą, która tego ośrodka nie lubi i żałuję, że nie pytałam znajomych wcześniej) , ale jest tak duzo ON, że nie muszę tam wracac i poszukac czegoś lepszego. I dlatego pytałam o łatwiejsze stoki w tym poście. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harrachov to bardzo fajny ośrodek, ale nie dla początkujących osób. W moim odczuciu niebieska trasa jest najmniej ciekawa że wszystkich. Daj sobie czas na oswojenie się z nartami i naukę, weź dobrego instruktora i ciesz się z postępów własnych i córek. Masz teraz spory wybór sprawdzonych miejscówek, więc tylko korzystać. Powodzenia!

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, AGnk napisał:

Dziękuje za bardzo wyczerpujący post. Na narty zawsze jeździmy poza feriami, więc liczyłam, że jednak w tej Białce tłoku nie będzie. Te osroki, które podałeś mogą być dobra alternatywą, tylko nie wiem jak ze szkólkami dla dzieci. Troche zaczynam sie gubić w ilości tych ON, wstyd się przyznać, ale do niedawna myslałam, se w Polsce są 4 stoki narciarskie 😣

W Białce z reguły nawet poza feriami jest tłok. Z tego co słyszałem to Zadział ma dosyć dobrą szkołę. Ja tam trenowałem jak byłem dzieckiem, choć to już dawno było 🙂 Na pewno taki stok to kameralne miejsce. Warto po prostu podjechać gdzieś - zobaczyć. A jak się nie spodoba, to jechać w inne miejsce.

W Polsce, na szczęście jest więcej niż "4 stoki narciarskie", ale te małe upadają. Warto więc wybrać się na jakieś mniej popularne stoki, a nóż się spodoba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat :)

Chcemy z dziewczyną pojechać do Wisły ewentualnie coś w okolicy :)  ale nie mam pojęcia który stok będzie dla nas odpowiedni. W tamtym roku byliśmy w Małym Cichym które polecił mi znajomy i byliśmy zadowoleni. Dziewczyna uczyła się jeździć na małej górce z wyciągiem orczykowym - było ok jak na pierwsze dwa dni i  potkanie z nartami. Trzeciego dnia wybraliśmy się już na kanapę  i zjechaliśmy parę razy i nie było jeszcze carvingowania, zjeżdżaliśmy powoli i cieszyliśmy się każdym progresem z jej strony :P  Początek dość stromy było ciężko -  potem już lekki fajny łagodny stok. Niestety musieliśmy wracać do domu z przyczyn niezależnych od nas. 

Stąd moje pytanie - co w Wiśle bądź okolicy polecacie dla nas? Ja osoba która nie jest osobą początkującą ani zaawansowaną :D jakos sobie radzę. Oraz dziewczyna która w tamtym roku miała swój początek i w tym roku chcemy to kontynuować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, sikorsky napisał:

Stąd moje pytanie - co w Wiśle bądź okolicy polecacie dla nas? Ja osoba która nie jest osobą początkującą ani zaawansowaną :D jakos sobie radzę. Oraz dziewczyna która w tamtym roku miała swój początek i w tym roku chcemy to kontynuować.

W Wiśle do nauki i szlifowania techniki polecam Klepki 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, pasazer85 napisał:

W Wiśle do nauki i szlifowania techniki polecam Klepki 👍

Popieram ale zobacz na kamerce ile ludzi. Teraz ferie a Wisła jest popularna (jednak).
Jak może być kameralnie i bez krzesła to polecam wyciąg narciarski Na Polanie Extreme, mało popularne, trochę trącące myszką ;) ale fajne miejsce do nauki i doskonalenia.


Pozdrawiam

mirekn 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, mirekn napisał:

Popieram ale zobacz na kamerce ile ludzi. Teraz ferie a Wisła jest popularna (jednak).
Jak może być kameralnie i bez krzesła to polecam wyciąg narciarski Na Polanie Extreme, mało popularne, trochę trącące myszką ;) ale fajne miejsce do nauki i doskonalenia.


Pozdrawiam

mirekn 

Spojrzalem teraz Klepki w kamerce to masakra :D chcemy się wybrać w ostatni tydzień lutego - wtedy kończą się ferie - więc nie powinno chyba być tak źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, sikorsky napisał:

Spojrzalem teraz Klepki w kamerce to masakra :D chcemy się wybrać w ostatni tydzień lutego - wtedy kończą się ferie - więc nie powinno chyba być tak źle.

Wisła Klepki lub obok Istebna Złoty Groń. Dwie łąki z kanapami.

W Wiśle może być jeszcze Nowa Osada lub Cieńków - tylko Cieńków ma stromy początek na głównej trasie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.02.2020 o 19:51, AGnk napisał:

Tak, nie mam problemów z nadłożeniem drogi. Gdyby nie potrzeba polskiej szkółki, to i w Alpy mogłabym jechać, chociaż uważam, że na poziomie naszych umiejętności nie ma to sensu, bo z większości się nie skorzysta. Na oślej łączce można siedzieć w Polsce.

 

Alpy mają tę przewagę , iż mają naturalny śnieg (nie sztuczny), zdecydowanie mniejszy ruch na trasach (ich ilość jest nieporównywalnie większa), a przez to lepszą możlwiość poćwiczenia skrętów, jednoczeście większe poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Kiedyś pytałam znajomego o najbardziej niebezpieczny stok (jeździ po całym Tyrolu) odpowiedział że Kotelnica w sobotę o 12 :) - ze względu na ilość ludzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...