Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Dolina Gastein i okolice


tanova

Rekomendowane odpowiedzi

Blisko, coraz bliżej ...

Pojutrze, w sobotę rano ruszamy na narty w stronę Zimy (Ziemi:D) Salzburskiej. W tym roku na pełny tydzień - siedem dni jazdy w dolinie Gastein i okolicach. Wreszcie :x!

Gastein odwiedzamy po raz drugi, ale pierwszy raz na nartach. W lecie 2013 roku spędziliśmy tam wakacyjny tydzień wędrując po górach i zwiedzając okolicę. A było wtedy tak:

Elegancko-nostalgiczne Bad Gastein - tam mieszkaliśmy:

DSC09705.thumb.JPG.2c7df5e9d597c71b00fc94f0fdab7b8d.JPG

DSC09711.thumb.JPG.083b973a7c152f28fb79b47816e314e6.JPG

DSC09712.thumb.JPG.470c5d3fdebc154d2baf85a73e3010cf.JPG

Stubnerkogel:

DSC09715.thumb.JPG.cfacb183140ab0949c81980a1f418f7e.JPG

DSC09723.thumb.JPG.f80b3cf5eaa0d36bec2c1b8b5873b2df.JPG

Großglocknerstraße i trochę zimy latem w tle:

DSC09732.thumb.JPG.7b5c446aa48ce30eb2e17f2e83b17621.JPG

Proszę Państwa, oto miś:

DSC09763.thumb.JPG.a810ec5c34f5ec096ab0de61a5569845.JPG

Salzburg:

DSC09800.thumb.JPG.7e2a17ea90a1e8747be8f32cd451c4d6.JPG

DSC09826.thumb.JPG.b8f7cff348f0ff97ccce20e5c4502b74.JPG

Szlakiem ze szczytu Fulseck przez Schuhflicker do Dorfgastein:

DSC09702.thumb.JPG.d8ccb52078b6f7d247322bf3c9d78a07.JPG

DSC09848.thumb.JPG.57bf40e09ce31795a4cc9c50beb4ad1c.JPG

Darek poszedł szlakiem granią (po lewej), a ja z córką dołem, nad Schuhflickersee.

Widok znad jeziora - ten mały punkcik na siodle po prawej to Darek - pomimo odległości akustyka była tak świetna, że bez trudu mogliśmy ze sobą rozmawiać normalną siłą głosu:

DSC09853.thumb.JPG.bc6c02a9cfc7fdf949684b2564df0fcf.JPG

Trochę flory ...

DSC09858.thumb.JPG.83971aaa63795be2de1896035e578c66.JPG

I fotka z rodzinnego albumu ...

DSC09865.thumb.JPG.47912d413f7a96fdac9765e107b9dc93.JPG

A teraz odwiedzimy te miejsca w zimowej scenerii! :)

  • Like 15
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Mitek napisał:

No to trzymaj się i fajnej jazdy. Będziemy w sumie niedaleko.

Mitku, znam Twój stosunek do fotografii na stoku 😉 ale czekam od Ciebie na krótkie raporty z Karyntii, to dla mnie ważne, bo też tam, zaraz po Tobie ruszam 👍

Pozdrawionka 🙂

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Annaa napisał:

 Byliśmy na nartach w tych okolicach(mieszkaliśmy w Dorfgastein), kiedy miałam aparat na kliszę:x Mój pierwszy raz z Alpami. Bawcie się cudownie i czekam na relację:)

@Annaa pierwszy raz w Alpach zawsze wyjątkowo się wspomina i zawsze jest to chyba 

wielkie wrażenie. A tak w ogóle - co u Ciebie i @marionen ? Brakuje Was na forum 😄

2 godziny temu, marboru napisał:

@tanova relacji narciarskich na forum coraz mniej, zimy coraz mniej 😕 i nareszcie coś, po @pasazer85 i Val Di Sole będzie można poczytać i pooglądać. Dla mnie i Pauli, Twoja relacja będzie jeszcze ciepłym wspomnieniem sprzed miesiąca.

Czekamy 👍

Nie ukrywam, że Wasze niedawne relacje bardzo mnie nakręciły 😉. Postaram się godnie wywiązać że zmiany warty na blogu i oby czas do Waszego wyjazdu szybko Wam zleciał.

@Mitek przyłączam się do sugestii @marboru w sprawie zdjęć z Villach 😊.

29 minut temu, Jeeb napisał:

powodzenia i czekamy na obszerne relacje z minimum 7 ośrodków

@Jeeb - dzięki również., @marboru i @Paula strasznie wysoko postawili poprzeczkę w kwestii ilości kilometrów i odwiedzonych ośrodków. Myślę, że my jeździmy jednak nieco bardziej ekstensywnie. Ale na pewno mamy w  planach zajrzeć do kilku miejsc. 

. @Piotr_67 - też dziękuję za miłe życzenia, oby się pogoda udała. Pozdrawiam 😃

Edytowane przez tanova
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tanova czekamy na obszerną relację, w końcu ktoś musi dalej pchać ten wózek, w sobotę również wybieram narty a nie rower, ale relacji nie będzie ;) chociaż zapowiada się zjawiskowy mroźny dzień z pełną lampą :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marboru napisał:

@tanova relacji narciarskich na forum coraz mniej, zimy coraz mniej 😕 

zima w Alpach trwa w tym sezonie już od października, relacji coraz mniej chyba nie z powodu braku zimy w Polsce, bo przecież nie o takie relacje głównie chodzi ..., ale to temat na zupełnie inną dyskusję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marboru napisał:

Mitku, znam Twój stosunek do fotografii na stoku 😉 ale czekam od Ciebie na krótkie raporty z Karyntii, to dla mnie ważne, bo też tam, zaraz po Tobie ruszam 👍

Pozdrawionka 🙂

Cześć

Informacje będziesz miał aczkolwiek wiesz jak to w górach bywa.

Tanova w Villach z pewnością nie będę (chyba, że myślisz o rejonie narciarskim to co innego) natomiast o zdjęcia ciężko będzie bo nie mam/nie wożę żadnego aparatu ale Kacper jeździ często z kamerką więc coś tam nagra chyba.
Pozdrowienia

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, MichalR napisał:

Wg Bergfexa w dolinie ma wiać w tygodniu dość mocno, najlepsze warunki wiatrowe będą w Hochkonig. W tej Austrii to zawsze coś w lutym wypada - jak nie śnieżyce to huragany.

W Polsce też będzie mocno wiało za kilka dni ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MichalR napisał:

Ja ruszam w sobotę do Doliny, pogoda nawet się niezła zapowiada :) Do monitorowania pogody i warunków polecam aplikacje Bergfex, plus Skiline żeby się pooglądać na trasach z pomiarami :)

To dobrej podróży bez korków i może do zobaczenia 😊! Pogoda w prognozach niby trochę w kratkę, ale chyba tragedii nie będzie. A kiedy ma tak wiać, bo nie widzę? Taki raczej umiarkowany 10-20 km/h, w poniedziałek w porywach do 28 km/h. Oby nie było gorzej. Korzystam z obydwu aplikacji, jest też fajna apka ski amade z ciekawymi mapkami 3D.

32 minuty temu, Mitek napisał:

Cześć

Informacje będziesz miał aczkolwiek wiesz jak to w górach bywa.

Tanova w Villach z pewnością nie będę (chyba, że myślisz o rejonie narciarskim to co innego) natomiast o zdjęcia ciężko będzie bo nie mam/nie wożę żadnego aparatu ale Kacper jeździ często z kamerką więc coś tam nagra chyba
Pozdrowienia

 

@Mitek ja też nie wożę aparatu, wszystkie moje zdjęcia są ze smartfonu.

@Sariensis Ty się nie leń, tylko pisz relację po nartach, jak się wybierasz. 😊

@wojgoc dzięki! Jedziesz w tym roku do Bregenzerwald?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, MichalR napisał:

Wg Bergfexa w dolinie ma wiać w tygodniu dość mocno, najlepsze warunki wiatrowe będą w Hochkonig. W tej Austrii to zawsze coś w lutym wypada - jak nie śnieżyce to huragany.

Patrzyłam wczoraj i przedwczoraj. Dorfgastein i Sportgastein stały, w Bad Hofgastein chodziły tylko dolne wyciągi a Hochkönig i Alpendorf działały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, tanova napisał:

A kiedy ma tak wiać, bo nie widzę? Taki raczej umiarkowany 10-20 km/h, w poniedziałek w porywach do 28 km/h. Oby nie było gorzej. Korzystam z obydwu aplikacji, jest też fajna apka ski amade z ciekawymi mapkami 3D.

wpisz nazwę szczytu tutaj:

https://www.mountain-forecast.com zobaczysz siłę wiatru o konkretnej godzinie :) np. https://www.mountain-forecast.com/peaks/Grossglockner/forecasts/3798

 

Cytat

@Sariensis Ty się nie leń, tylko pisz relację po nartach, jak się wybierasz. 😊

 

to nie lenistwo tylko ...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, tanova napisał:

Może się to jeszcze zmieni. Oby nie na gorsze.

za to całe VdS dzisiaj już jeździ ... @pasazer85 jesteś tam jeszcze?

 

Poniedziałek wygląda najgorzej, ale od 2000 m.n.p.m. powinno coś tam jeździć:

https://www.mountain-forecast.com/peaks/Gamskogel/forecasts/2813

 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany są bardzo dynamiczne, codzień jest inna prognoza, czyli warunki będą niestabilne a to niestety źle wróży. Z doświadczenia ostatnich kilku lat spędzanych w lutym w Austrii mogę powiedzieć ze to klasyczna zimowa przeplatanka austriacka. Co finalnie będzie się działo na miejscu okaże się jak dojedziemy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...