Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Redster S9 - pierwsza slalomka, jaka długość?


Tatita

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć moi drodzy!
Nie za często postuję na forum, ale bardzo aktywnie śledzę i tym razem to ja potrzebuję pomocy.

Mam możliwość zdobycia nowych Redsterów S9 na fajnych warunkach i chciałem Was poprosić o pomoc w doborze długości. Ponieważ nigdy nie miałem żadnej slalomki, od kilku sezonów wypożyczam narty i przeważnie wybieram gigantki lub cross turny, to nie do końca wiem jak wybrać długość slalomki. Generalnie przeważnie jeździłem na długich nartach i nie mam problemu z jazdą na gigantkach 190cm np. Wiadomo, że slalomka rządzi się kompletnie innymi prawami, ale ja kompletnie nie mam doświadczenia z nartami do krótkich skrętów więc nie wiem jaka będzie różnica między 165cm, a 171cm. Będę wdzięczny za pomoc!

1. Płeć - M

2. Wiek - 24

3. Waga - 75kg

4. Wzrost - 183

5. Na nartach jeżdżę od 20 (no takich miałem rodziców) sezonów, ( 6-12 dni w sezonie)

6. Moje umiejętności określam na 6,5

(wg skali forumowej http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=11328)

7. Moje buty to - Dalbello DS 120

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - no tak jak wspominałem, od kilku lat wypożyczałem narty, w ostatnim sezonie nowe Stockli WRT 172cm, które sprawowały mi się znakomicie - ku mojemy zaskoczeniu bo raczej przeważnie jeździłem na dłuższych nartach.

9. Preferuję styl jazdy skrętem ciętym na przygotowanych trasach - co logiczne przy slalomce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Tatita napisał:

...Redsterów S9 na fajnych warunkach 

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - no tak jak wspominałem, od kilku lat wypożyczałem narty, w ostatnim sezonie nowe Stockli WRT 172cm, które sprawowały mi się znakomicie - ku mojemy zaskoczeniu bo raczej przeważnie jeździłem na dłuższych nartach.

Sam osobiście Atomów nie chciałbym nawet za 1/10 ceny...chyba, że do dalszej sprzedaży ;) 

No ale ocena nart, to strasznie subiektywna sprawa. Mi w testach nigdy produkty tego producenta nie pasowały.

Jeździłeś na Stocklach...będzie Ci trudno się przekonać, do desek innego producenta. To moje zdanie.

Gdybyś chciał poczytać, co sądzę o szwajcarskiej SL, to zapraszam do wpisu na moim blogu: 

Niestety Stockli, to bardzo droga impreza :( 

Godzinę temu, fredek321 napisał:

171

Przy wzroście Kolegi @Tatita również celowałbym w SL minimum 170 cm.

14 minut temu, pasazer85 napisał:

165cm 

Sam mając 175 cm wzrostu...i jeżdżąc na SL 165 cm czasami czuję, że brakuje mi długości. Na długich, alpejskich trasach zdecydowanie lepiej mi się jeździ jednak na GS :)

Mając 182 cm wzrostu, 165 będą za krótkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, marboru napisał:

GSam mając 175 cm wzrostu...i jeżdżąc na SL 165 cm czasami czuję, że brakuje mi długości. Na długich, alpejskich trasach zdecydowanie lepiej mi się jeździ jednak na GS :)

Mając 182 cm wzrostu, 165 będą za krótkie.

Mam 185cm i nie mam absolutnie żadnego problemu z salomką 165cm, tym bardziej,że zdarza mi się jeździć na tyczkach.Chcąc jeździć dłuższym skrętem biorę  G9 183cm R24 albo the curve 178cm R18m i nigdy nawet nie pomyślałem nad dłuższą SL.

PS Mam to szczęście,że moja SL nie występuje w długości większej niż 165cm ;)  

Edytowane przez pasazer85
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, pasazer85 napisał:

Mam 185cm i nie mam absolutnie żadnego problemu z salomką 165cm.

Problemu mieć nie będziesz. Ale lepiej miałbyś na 170 moim zdaniem... (to tylko moje zdanie - po testach masy nart w swoim życiu, wiem że dobór nart, to strasznie indywidualna sprawa). Choć @pasazer85 patrząc na Twoje zdjęcia z Włoch, to chyba niedużo ważysz...no, a waga ma tu też istotne znaczenie. Przy mniejszej wadze, narta krótsza jest łatwiejsza. Ile ważysz?

Generalnie, po moim dzisiejszym dniu testów nowego nabytku, odnoszę wrażenie, że to co pisze producent o promieniu skrętu ma się nijak do rzeczywistej chęci skrętu desek... Moim zdaniem im narta jest węższa pod butem, tym bardziej jest dynamiczna i "chętna" :) 

Laser SL R13,6...a jedzie agresywnie jak Elan R11... to moje pierwsze odczucia na małych prędkościach, na płaskim stoku.

Będę miał dużo fanu z nowego nabytku :) 

Edytowane przez marboru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, marboru napisał:

Jeździłeś na Stocklach...będzie Ci trudno się przekonać, do desek innego producenta. To moje zdanie.

O to się boję, zwłaszcza że już dobre 4 - 5 sezonów wypożyczam zawsze Stockli. Temat jest taki, że ja te narty mogę mieć praktycznie za darmo. Oglądałem trochę testów, filmów etc. I wiele osób mówi, że od zeszłego roku S9 jest sztosem, a niby w World Ski Teście nawet wygrały nawet z niebieskimi Laserami, z tego co mi się wydaje to @JC miał okazje na nich jeździć podczas swojej serii z Południowego Tyrolu. Gdybym ja sobie kupował narty za ich pełnowartość to nawet bym nie patrzył na nic oprócz Stockli.

21 minut temu, pasazer85 napisał:

Mam 185cm i nie mam absolutnie żadnego problemu z salomką 165cm, tym bardziej,że zdarza mi się jeździć na tyczkach.Chcąc jeździć dłuższym skrętem biorę  G9 183cm R24 albo the curve 178cm R18m i nigdy nawet nie pomyślałem nad dłuższą SL.

PS Mam to szczęście,że moja SL nie występuje w długości większej niż 165cm ;)  

Ja na tyczkach nie jeżdżę w ogóle, stąd cały ból głowy bo o ile wiem że slalomka jest mocno ograniczona, to mimo to chciałbym jak najwięcej uniwersalności z niej wyciągnąć.

Sam skłaniam się do 171 tak jak sugeruje @marboru ale dobrze tak poczytać Wasze wypowiedzi, może jeszcze zmienię zdanie całkowicie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, pasazer85 napisał:

87kg

Czyli ważysz prawie tyle, ile ja ważyłem w zeszłym sezonie (86 kg), a jesteś 10 cm wyższy.

W chwili obecnej mam 81 kg, ale zdecydowanie więcej siły w nogach (dobry sezon rowerowy) i do końca nie jestem przekonany, czy nie za krótka ta moja SL... Choć może to takie wypaczenie, po częstszej jeździe na GS...

Właśnie się zastanawiam ;) 

17 minut temu, Tatita napisał:

O to się boję, zwłaszcza że już dobre 4 - 5 sezonów wypożyczam zawsze Stockli. Temat jest taki, że ja te narty mogę mieć praktycznie za darmo. Oglądałem trochę testów, filmów etc. I wiele osób mówi, że od zeszłego roku S9 jest sztosem, a niby w World Ski Teście nawet wygrały nawet z niebieskimi Laserami, z tego co mi się wydaje to @JC miał okazje na nich jeździć podczas swojej serii z Południowego Tyrolu. Gdybym ja sobie kupował narty za ich pełnowartość to nawet bym nie patrzył na nic oprócz Stockli.

Ja na tyczkach nie jeżdżę w ogóle, stąd cały ból głowy bo o ile wiem że slalomka jest mocno ograniczona, to mimo to chciałbym jak najwięcej uniwersalności z niej wyciągnąć.

Jeśli taką nartę możesz mieć prawie za darmo - to się nie zastanawiaj nawet sekundy. Bierz, najwyżej sprzedasz :) 

Byłem razem z @JC na tych testach. I nie tylko na tych... Zawsze Atomy są wysoko... i zawsze zastanawiam się dlaczego? Mi kompletnie nie leżą, podobnie jak Nordiki i Vilki.

Generalnie (powtórzę) dobór narty to mega indywidualna sprawa. 

Edytowane przez marboru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, fredek321 napisał:

Jeśli możesz ją mieć prawie za darmo to się nie zastanawiaj. Pamiętaj jednak, że to tzw. SL. To bardzo dobra narta, ale bardzo jej daleko do wyczynowej.

Mi też daleko do wyczynowego narciarza - myślę, że przy moich umiejętnościach będzie okej, żeby się nie zajechać.

10 minut temu, pasazer85 napisał:

@Tatita najlepiej jak udało by Ci się wypożyczyć i przetestować obie długości na stoku 👍

No chciałbym, ale nie będzie jak, dlatego uderzyłem do Was :D

  

12 minut temu, marboru napisał:

Zawsze Atomy są wysoko... i zawsze zastanawiam się dlaczego? Mi kompletnie nie leżą, podobnie jak Nordiki i Vilki.

Może dobrze płacą... :P

Edytowane przez Tatita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Jeeb napisał:

niedawno miałem okazję przetestować w identycznych warunkach Atomic S9 i Stöckli Laser SL, obie bardzo dobre

Nie mam takich doświadczeń. Kilka lat temu mogłem porównać nowego Redstera z iSL Haeda (nowości tamtego roku) i odniosłem wrażenie, że Atomic bardziej łagodzi swoje cywilne tzw. SL-e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz to weź tę:

5 godzin temu, fredek321 napisał:

Stabilność, trzymanie, w porównaniu do cywilnej, bez porównania. 😁

A jak zdecydujesz się popełnić błąd i wybierzesz cywilną, to oczywiście 165 cm.

Lekki jesteś, na takich nartach chłopy po 100 kg jeżdżą.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, marboru napisał:

Sam osobiście Atomów nie chciałbym nawet za 1/10 ceny...chyba, że do dalszej sprzedaży ;) 

No ale ocena nart, to strasznie subiektywna sprawa. Mi w testach nigdy produkty tego producenta nie pasowały.

 

6 godzin temu, Jeeb napisał:

niedawno miałem okazję przetestować w identycznych warunkach Atomic S9 i Stöckli Laser SL, obie bardzo dobre, różnica tylko w cenie - za 2 Atomiki mogłem kupić 1 Stöckla.

Ja dziś jeździłem na swoich Atomic x9 oraz na Stoeckli SX - obie z tego sezonu (zielone), obie 175 cm. Wrażenia bardzo podobne, na Atomic lepiej ale pewnie dlatego, że własne i przyzwyczjony. Tak, tak, wiem, to nie slalomka, ale chodzi mi o to że... Nieważne co wybierzesz, będzie się jeździć super. Umiejętności się liczą, reszta to marketing. Roznice zaczynają się jak weźmiesz inną długość narty, jak ma inne taliowanie czy ogólnie typ narty. Generalnie jeśli to Twoja jedyna para nart to ja bym brał tą dłuższą, jeżeli masz też jakieś GS - krótszą. 

To jest moje zdanie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, mifilim napisał:

Chciałem tylko dodać, że SL to narta do krótkiego skrętu. Jak chcemy do długiego to kupujemy inne narty 😁

Tak, zdaję sobie sprawę - zaadresowałem to tutaj:
 

17 godzin temu, Tatita napisał:

o ile wiem że slalomka jest mocno ograniczona, to mimo to chciałbym jak najwięcej uniwersalności z niej wyciągnąć.

@kmarcin @yoss @mifilim Coraz więcej opinii, żeby jednak wybrać 165cm. W sumie może rzeczywiście, zamiast szukać uniwersalności to lepiej wybrać długość, która mi pozwoli najlepiej wykorzystać cechy tej narty. Haha, wiedziałem, że jak napiszę na forum to zamiast odpowiedzi dostanę jeszcze więcej pytań :P
Ale doceniam przeogromnie Waszą pomoc!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...