Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

"Narciarstwo bez granic" Kazimierz J. Szczęsny


SB

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś widział ten "znakomity film szkoleniowy" niezła tandetka za jedyne niecałe 40 pln i co o tym myślicie.

Już wiem dlaczego takie autorytety narciarstwa carvingowego jak Marek Ogorzałek do tej pory nie zdecydowały się na realizację filmu szkoleniowego który to można by ludzią sprzedać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Narciarstwo bez granic" Kazimierz J. Szczęsny

O zmarłych źle się nie mówi, dlatego nic tu nie powiem....ale swego czasu na tym forum (2002?)była żywa dyskusja dotycząca rzeczonego "misia"(czyli śp.Kazimierza S.), a dokładnie filmów narciarskich z jego udziałem...ciekawe ilu ją pamęta?

Pozdro4All

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Narciarstwo bez granic" Kazimierz J. Szczęsny

Niestety nie wiedziałem że nie żyje)))))przepraszam.

I już wiem dlaczego takie autorytety jak Marek Ogorzałek jak do tej pory nie zdecydowały się na realizację szkoleniowego filmu komercyjnego, bo to poprostu nie jest takie proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Narciarstwo bez granic" Kazimierz J. Szczęsny

Ja również doskonale pamiętam te burzliwe dyskusje. Panu Szczęsnemu niech ziemia lekką będzie. Jestem jednak zdania, że aby robić filmy i pisać książki, to trzeba być człowiekiem znającym się doskonale na rzeczy i pokornym, a nie wymądrzającym się na wszystkich frontach. Jeśli ktoś nie ma kompetencji, to nie zrobi nic poza lipą, a za taką włąśnie uważam ten film i książkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Narciarstwo bez granic" K.J.Szczęsny / filmowanie

A co do kwestii, którą poruszył SB, to film to ciężka sprawa. Z naszego 40-godzinnego materiału nadawało się 20min. Nastąpiły pewne komplikacje i film się nie ukazał. To miała być raczej komercha, niż konkretnie przemyślany i zrealizowany materiał. Ale i tak brakowało nam dobrej organizacji i porządnego scenariusza. W zasadzie to i dyscypliny też brakowało.

Uważam jednak, że sprawa jest do zrealizowania. W przeciwieństwie do polityków, mamy "kompetentnych" narciarzy w naszej ojczyźnie, ludzi z pomysłem i energią, którzy nie boją się działać. Niech to będzie chociażby działające prężnie od 3-4 lat i bardzo dynamicznie rozwijające się środowisko freeskierów. Efekty ich pracy można podejżeć na ski2die.pl, gdzie można pobrać trailery filmików. A pełne werscje na meptv.net/. Może nie są szkoleniowe, ale widowiskowe i z pomysłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Narciarstwo bez granic" K.J.Szczęsny / filmowanie

Nie chciałbym uprawiać autoreklamy (wybacz Jacku, ale muszę wypełnić tę "pustkę" filmową :) ale filmów szkoleniowych powstało przy naszym (Fischer Demo Team Poland) udziale pare: Szkółka Narciarska TVN Meteo rok. 2004/05, Pora na narty TVN Meteo 2005/06 (nawiasem mówiąc bardzo dynamiczny i całościowo obejmujący temat film) - te dwa projekty były emitowane poprzedniej jesieni i dwa lata wcześniej. Filmik reklamowy z tego drugiego projektu można zobaczyć na naszej www.fischerdemoteam.pl

Pozatym filmy szkoleniowe z Programu Nauczania PZN 2000 i 2005.

Pozdrawiam

Piter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Narciarstwo bez granic" Kazimierz J. Szczęsny

A wiecie kto występuje w tym filmie????.... pewnie wiecie)))))

Mie najbardziej ubodło nie sposób przekazania wiedzy przez autora bo to nawet najlepiej jeżdżąca osoba może niepotrafić, lecz takie sceny które w filmie jak by nie było edukacyjnym nie powinny się znaleść np: jeden z narciarzy przed rozpoczęciem zjazdu splówa- przecierz taką scenę można wyciąć, albo pokazane jest jak ekipa u stup lodowca TUX (in Hintertux) zarzywa w ogródku przykawiarnianym aperski a jeden z biesiadników pali papierosa, ciekawe czy wiecie kto......?????(konkurs z nagrodą do odebrania przed świętami na terenie BB).

pozdrawiam sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Narciarstwo bez granic" Kazimierz J. Szczęsny

fajki - faktycznie lepiej nie palić ( ja nie fajczę od 1998 ) ale , że se gościu splunął - no Sławek -czepiasz się :)

z narciarskim pozdrowieniem

czuwaj

Ps

swoją drogą nie oglądałem filmu K.J.Szczęsnego ale po tej dyskusji mam coraz wiekszą chęć obejrzenia tego "dzieła "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Narciarstwo bez granic" Kazimierz J. Szczęsny

...nie chodzi mi o to że se gość splunoł(aczkolwiek uwarzam to za nieeleganckie przyzwyczajenie) tylko że monter z flimu tego nie wycioł, a ja oczywiście że się czepiam już taki poprostu jestem upierdliwy. Film oczywiście że warto zobaczyć, jest na nim kilka ośrodków narciarskich, lodowców, krajobrazowo pokazane piękne alpy, kotrast doliny Zilertal, konkretnie miejscowaść Hintertux w środku lata gdzie na gastchofach kwitną pelargonie a za 30 minut jesteśmy w iście zimowym krajobrazie na lodowcu TUX 3250 npm.

Pozdrawiam sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...