Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Już postanowione, już wszystko pewne. Jedziemy do Karyntii w najbliższą niedzielę 16 lutego - pobyt do piątku 21. Na nartach 5, bądź 6 dni...cały czas się zastanawiam, czy to dobry pomysł bez snu, po przyjeździe jechać od razu na narty? Z całą pewnością na powrocie będzie taki wariant.

Będziemy nocować niedaleko Villach, Hotel Ibis nad pięknym jeziorem Worthersee w miejscowości Saag, tuż przy autostradzie. Spytacie dlaczego tu? Mamy tutaj 5 noclegów ze śniadaniem można napisać - gratis.

Jaki mamy plan narciarski? Cały czas się zastanawiam, które ośrodki do naszego SkiSafari wybrać.

Karnet, który kupimy, to TopSkipass (cała Karyntia) - z tego co patrzyłem, najbardziej opłacalny (może jest tańsza opcja? napiszcie!). Cena za 5 dni 221 EUR od osoby.

Co mamy na celowniku?

1. Gerlitzen - jeden dzień. Tu mamy najbliżej autem.

gerlitzen.jpg.a174ab8d728ad414299850cc4ad402bf.jpg

2. Nasffeld - jeden lub dwa dni? - zastanawiamy się. Tutaj mamy najwięcej tras i dobrych wyciągów.

nasffeld.jpg.02ee60c11ee70abb3f6c52ba7d1c3d69.jpg

3. Heiligenblut - jeden dzień (tu mamy najdalej).

heiligenblut.jpg.64b6e7b2650eafa86904fa2cb7596791.jpg

4. Goldeck - jeden dzień...ale zastanawiamy się mocno nad tą stacją?

Goldeck.jpg.fb29b51e816d2fee39fedb0c1bf56a5a.jpg

5. Ankogel - jeden dzień, zastanawiamy się? Potrójne gondole, w których trzeba pewnie stać... kilka tras. Trochę czarnych wariantów mnie skłania...

Ankogel.thumb.jpg.9c3ea189818dfeaf8648df72fade9b24.jpg

6. Innterkrems - jeden dzień, ale również się zastanawiamy. Poza dwoma krzesłami same orczyki...pytanie jakie trasy?

innterkrems.thumb.jpg.ed961507f5c4bf5cc9f22f72ab8a3099.jpg

Będę razem z Paulą wdzięczny za wszelkie rady, polecenia itd.

Nadmienię, że do ośrodków, w których już w Karyntii byliśmy nie pojedziemy drugi raz. Czyli odpadają: Bad Kleinkirchheim, Katschberg - Aineck, Moltek, Turracher Hohe.

Jak Wam się podoba plan naszego wyjazdu? Co byście wybrali, zmienili?

Pozdro.

marboru

Edytowane przez marboru
  • Like 7
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Innerkrems możesz zrobić z Goldeckiem jednego dnia - nieduże stacje , ale mają swój klimat , Ankogel bym odpuścił - to 1 1/2 trasy, Heiligenblut koniecznie , Nassfeld oczywiście też , Gerlitzen nie lubię , poza 1 fajną czerwoną trasą przy krzesełkach. Karnet jedyny słuszny to TOPSKIPASS - innego zresztą nie ma.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co bym zmieniła? Skład osobowy!  Ech, zamiast wracać do pracy, chętnie bym się dołączyła, zaraz po zakończeniu ski safari po Ziemi Salzburskiej :D.

Oby Wam pogoda dopisała, a trasy twarde, długie i szerokie były! B|

Chcecie wracać po nartach, czy jechać na noc i prosto na stok? - bo nie do końca zrozumiałam.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Piotr_67 napisał:

Mariusz a byłeś w Grosseck-Speiereck, to koło Katschberg-u. Jest bliżej o 1/3 od Heiligenblut.

Bardzo fajny ośrodek (chyba w środy mają jakieś duże zniżki na karnety całodzienne).

@Piotr_67 chyba dobrze prawi. @marboru moje odczucia odnośnie innych ośrodków już znasz. ;) Chciałem jechać do Innerkrems ale nie chodziło dużo wyciągów. Trochę dyskusji o róznych opcjach było też w tych wątkach

 

 

 

 

Edytowane przez mifilim
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, tanova napisał:

Chcecie wracać po nartach, czy jechać na noc i prosto na stok? - bo nie do końca zrozumiałam.

Ja to tak rozumiem tak - wyjazd na noc by rano być w wybranym ON.

Ostatni dzień to jazda do zamknięcia ON i powrót do domu w późnychh godzinach nocnych.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, JurekByd napisał:

Innerkrems możesz zrobić z Goldeckiem jednego dnia - nieduże stacje , ale mają swój klimat , Ankogel bym odpuścił - to 1 1/2 trasy, Heiligenblut koniecznie , Nassfeld oczywiście też , Gerlitzen nie lubię , poza 1 fajną czerwoną trasą przy krzesełkach. Karnet jedyny słuszny to TOPSKIPASS - innego zresztą nie ma.

Można...tylko szkoda czasu na przejazd autem.

Dzięki @JurekByd - Ankogel zatem odpuszczam - ufam Ci w 100%.

3 godziny temu, Micheł napisał:

Tylko pozazdrościć. Czekam na więcej wrażeń z nowych desek no i oczywiście na relację :)

Będzie online - tak jak zawsze :) 

Godzinę temu, tanova napisał:

Co bym zmieniła? Skład osobowy!  Ech, zamiast wracać do pracy, chętnie bym się dołączyła, zaraz po zakończeniu ski safari po Ziemi Salzburskiej :D

Chcecie wracać po nartach, czy jechać na noc i prosto na stok? - bo nie do końca zrozumiałam.

Wystarczy się kilka kilometrów na południe przemieścić... ;) Zapraszamy!

Poniżej @wojgoc wyjaśnia :) ale chyba odpuszczę dzień przyjazdu... Lubię być wyspany i wypoczęty na nartach.

49 minut temu, Piotr_67 napisał:

Mariusz a byłeś w Grosseck-Speiereck, to koło Katschberg-u. Jest bliżej o 1/3 od Heiligenblut.

Bardzo fajny ośrodek (chyba w środy mają jakieś duże zniżki na karnety całodzienne).

Udanego wyjazdu i wyjeżdżenia ;)

Wiem, że bliżej ale nie chodzi na TopSkipassie... odpada. Kiedyś przy innej okazji zrobimy :) 

27 minut temu, mifilim napisał:

@Piotr_67 chyba dobrze prawi. @marboru moje odczucia odnośnie innych ośrodków już znasz. ;) Chciałem jechać do Innerkrems ale nie chodziło dużo wyciągów. Trochę dyskusji o różnych opcjach było też w tych wątkach...

Dzięki Michał - wszystkie Twoje relacje dzisiaj jeszcze raz przejrzałem. Ten Innerkrems kusi...mało go na forum było...

Ciekawe gdzie @JC planuje jechać? W Karyntii będzie po mnie.

25 minut temu, wojgoc napisał:

Ja to tak rozumiem tak - wyjazd na noc by rano być w wybranym ON.

Ostatni dzień to jazda do zamknięcia ON i powrót do domu w późnychh godzinach nocnych.

Bingo! :) 

Dzięki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak lubisz szerokie, twarde trasy , na których można pocisnąć na gs-ach to nigdzie nie znajdziesz takich jak na północnej stronie Innerkrems - południowa część z kolei diametralnie inna , teraz można też stamtąd zjechać do pięknej widokowo doliny z mini ośrodkiem Schönfeld - poczujesz się tam , jakbyś trafił do innego świata i czasoprzestrzeni - warto , jak lubicie zwiedzanie. 

Ja ostatnio coraz bardziej doceniam zalety mniejszych ośrodków - mniejszy tłum i brak muld przez cały dzień -  w sobotę byliśmy w Kitzbuehel,  a po niedzielnych nartach w małym Sillian zapytałem wszystkich , gdzie im się bardziej podobało narciarsko - odpowiedź była jednomyślna...

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, JurekByd napisał:

Ja ostatnio coraz bardziej doceniam zalety mniejszych ośrodków - mniejszy tłum i brak muld przez cały dzień -  w sobotę byliśmy w Kitzbuehel,  a po niedzielnych nartach w małym Sillian zapytałem wszystkich , gdzie im się bardziej podobało narciarsko - odpowiedź była jednomyślna...

To chyba każdy tak ma, kto pojedzie do Sillian, tam przez większość dnia jest tak, jak na zdjęciach. Nie wiem czy tak jest zawsze, ale byłem tam 2 razy i za każdym razem pustki.

IMG_0486.JPG

IMG_0487.JPG

IMG_0494.JPG

  • Like 12
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, JurekByd napisał:

Ja ostatnio coraz bardziej doceniam zalety mniejszych ośrodków - mniejszy tłum i brak muld przez cały dzień -  w sobotę byliśmy w Kitzbuehel,  a po niedzielnych nartach w małym Sillian zapytałem wszystkich , gdzie im się bardziej podobało narciarsko - odpowiedź była jednomyślna...

Ja o tym przekonałem się już wiele lat temu, gdy po tygodniu spędzonym w Ischgl, trafiłem do Kappl na ostatnie pół dnia przed powrotem do Polski, choć niespecjalnie mi się wtedy chciało (nie wiedząc, co mnie czeka). Różnica jest we wszystkim - w jakości śniegu, cenach, widoku dziewiczych stoków dookoła, klimacie knajpek, pustek na trasach... dlatego tegoroczne "safari" tyrolskie zaplanowałem z udziałem 3 stacji małych i tylko 2 dużych. W tych dużych też nie zamierzam jeździć obleganymi trasami. Np w Solden od razu wyruszam na polecaną przez wielu, czarną 25-kę i jej okolice, które większość tylko mija w drodze na lodowiec. Wracając do tematu, to zaletą Sillian jest też względna bliskość "królowej Dolomitów", czyli Cortiny.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, JurekByd napisał:

Ja ostatnio coraz bardziej doceniam zalety mniejszych ośrodków - mniejszy tłum i brak muld przez cały dzień -  w sobotę byliśmy w Kitzbuehel,  a po niedzielnych nartach w małym Sillian zapytałem wszystkich , gdzie im się bardziej podobało narciarsko - odpowiedź była jednomyślna...

Mnie jeszcze bardziej zaszokowała ta gdy po dniu w 4Berge ekipa jednomyślnie wskazała na Planeralm (jako lepszy).

Dla mnie oczywiście Planeralm jako ośrodek o gigantycznym potencjale skiturowo-freeridowym jest o klasę lepszy od pierwszego (dlatego nawet tam nie zajrzałem) ale ilość tras z tych trzech wyciągów, ich stan oraz mniejsza ilość ludków jak widać przekonała też normalnych narciarzy.

W

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, marboru napisał:

Muszę sobie coś zostawić, bo 21 marca wyjazd w stronę Tyrolu i dalej... 

Będę montował ekipę w tym terminie,też w planach Tyrol.Może się uda gdzieś spotkać,jak będziesz miał już jakiś grafik na cały tydzień to się postaram z ekipą podłączyć:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, tomi33 napisał:

Będę montował ekipę w tym terminie,też w planach Tyrol.Może się uda gdzieś spotkać,jak będziesz miał już jakiś grafik na cały tydzień to się postaram z ekipą podłączyć:)

Wstępny zarys już mam. Napiszę więcej z komputera, z telefonu trudno się rozwinąć 😉

9 godzin temu, JurekByd napisał:

Ja będę 21-24.03 w okolicach Pitztala , Hochzeigera , Ischgl i SFL 

Paula mocno ciśnie na lodowce, na których nie była. Niewykluczone, że będzie Pitztal oraz Stubai. Ten drugi mam też do ogarnięcia. 

Przyznam, że patrzę też trochę na inne stacje. Napiszę wieczorem. 

Spotkanie nie wykluczone 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomi33 @JurekByd w marcu planuję wstępnie: Hochzeiger, Stubai...i większa eksploracja Zughspitz Arena. Będę też kilka dni Silvretta Montafon. Plan jest szeroki i ambitny :) 

Wracając do mojego jutrzejszego wyjazdu, nie wiem, czy nie zmienię trochę planów ze względu na pogodę...i kto wie, czy nie będę musiał uciekać do ośrodków, które są wysoko...?

Ehhh ta zima, w tym roku jest słaba :( 

Edytowane przez marboru
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, marboru napisał:

@tomi33 @JurekByd w marcu planuję wstępnie: Hochzeiger, Stubai...i większa eksploracja Zughspitz Arena. Będę też kilka dni Silvretta Montafon. Plan jest szeroki i ambitny :) 

Wracając do mojego jutrzejszego wyjazdu, nie wiem, czy nie zmienię trochę planów ze względu na pogodę...i kto wie, czy nie będę musiał uciekać do ośrodków, które są wysoko...?

Ehhh ta zima, w tym roku jest słaba :( 

Początek tygodnia ma być ciepły i z opadem,wyżej lepsze temperatury ale jak to bywa na wysokości gdzie nie ma drzew słaby kontrast i kiepsko z jazdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tomi33 napisał:

Początek tygodnia ma być ciepły i z opadem,wyżej lepsze temperatury ale jak to bywa na wysokości gdzie nie ma drzew słaby kontrast i kiepsko z jazdą.

Może nie będzie tak źle 😉

Opad jest zapowiadany, ale raczej w nocy i mały (pogoda godzinowa). Słonko też powinno wyjść z za chmurki. 

Liczę na większą poprawę pogody...w końcu jesteśmy urodzeni w alpejskim słońcu 🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC featured this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...