Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

remus74

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy ktoś ma sprawdzoną miejscówkę w Austrii w miejscowości Waidring w Tyrolu. To miejscowość z której rusza gondola do małego, kameralnego ośrodka Steinplatte https://www.steinplatte.tirol/de/unser-winterbetrieb.html

Co myślicie o tym miejscu pod kątem nartowania ze średnio zaawansowanymi dziećmi.

Za wszelkie uwagi z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2014 roku byłem tydzień w Waidring z żoną i synem (miał wtedy 5,5 roku). Mieszkaliśmy tutaj https://www.booking.com/hotel/at/millinger.pl.html i bardzo polecam. Bardzo sympatyczna właścicielka Ingrid, praktycznie w centrum miasteczka i ze 200-300 metrów do kolejki (na piechotę chodziliśmy, a w dolnej stacji za jakieś groszowe kwoty wynajmowaliśmy szafkę, w której trzymaliśmy sprzęt). Lokalizacja o tyle super, że ja rano śmigałem sam, a oni dochodzili na piechotę później, zakładali buty i narty, które już tam mieli i na górę gondolą. Tak samo oni wracali, a ja jeszcze jeździłem i nie trzeba było przejmować się jakimiś dojazdami, odwożeniami, itp. 5 dni jeździliśmy w Steinplatte, a 1 dzień w Lofer. Plusem są szybkie, nowoczesne kanapy, szerokie niebieskie trasy, ale takie, że można się i rozpędzić i pokręcić, choć jest tez jedna słaba niebieska taka do zwiezienia się no i po niemieckiej stronie  ta długa niebieska też bardzo łagodna. Ale jest też kilka czerwonych tras, gdzie można fajnie pojeździć. Wszystko zależy czego szukacie. Wtedy to był nasz pierwszy wyjazd, syn dopiero co nauczył się trochę zjeżdżać, więc szukałem czegoś niedużego i łatwego dla niego i dla żony. Teraz, to pojechałbym tam ew. na jeden dzień. Sprawdź, bo na karnecie możesz mieć też St. Johann in Tirol, Pilersee, coś tam jeszcze, wtedy było też Fiberbrunn. Tak, że trochę do jeżdżenia jest. Dużo Holendrów przyjeżdża tam w ich ferie, tak że wtedy bywa tłoczno. Tutaj jest moja relacja na Skionline, ale już bez zdjęć 

, a tu na bardzo starym moim blogu są zdjęcia z tamtego wyjazdu. http://www.marcinkowalczyk.com/blog/?p=11698

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że teraz ten najtańszy skipass obejmuje m.in. Waidring-Steinplatte, Lofer, St. Johann in Tirol, co daje już ponad 100km tras i jak na jazdę z dziećmi to spokojnie wystarczy. W większym wariancie macie też SkiWelt, Saalbach, Kitzbuchel i wiele innych dużych ośrodków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, remus74 napisał:

No właśnie, małopolska ma w przyszłe ferie ten sam termin co Holendrzy :( Jest ich tylu że robi się tłoczno?

W okresie ferii małopolskich 2021 już nie ma sensownych miejsc zarówno w Waidring, Lofer, St. Johann in Tirol oraz najbliższej okolicy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, remus74 napisał:

No właśnie, małopolska ma w przyszłe ferie ten sam termin co Holendrzy :( Jest ich tylu że robi się tłoczno?

To zależy która cześć Holandii. Najgirzej jest kiedy w 1 terminie ma Dania, 1/2 Holandii, Belgia, Lux i bogate landy Niemiec - tak jest w tym roku kiedy ferie wypadają 22.02 - 29.02☹️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jeszcze nie masz zaklepanego noclegu , to zmień miejscówkę na inną - to jeden z najgorszych i najnudniejszych ośrodków w Alpach , w jakim byłem - nadaje się jedynie dla baaardzo początkujących , jest strasznie zatłoczony w feryjnym okresie.

Jeśli luty to polecam Osttirol lub mniejsze karynckie stacje- nigdzie nie będzie tak luźno na stokach jak tu i wyjeździsz się na maxa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, JurekByd napisał:

Jak jeszcze nie masz zaklepanego noclegu , to zmień miejscówkę na inną - to jeden z najgorszych i najnudniejszych ośrodków w Alpach , w jakim byłem - nadaje się jedynie dla baaardzo początkujących , jest strasznie zatłoczony w feryjnym okresie.

Jeśli luty to polecam Osttirol lub mniejsze karynckie stacje- nigdzie nie będzie tak luźno na stokach jak tu i wyjeździsz się na maxa .

Chodzi o to że nie chcę jechać gdzieś daleko a w dodatku moja młodsza córka po złamaniu ręki 2 sezony temu potrzebuje bezpiecznych, niebieskich tras aby się mogła po prostu rozjeździć.

Biorę pod uwagę również rejon Grosseck-Speiereck choć tam niebieskich tras jest mniej.

Może jeszcze jakieś w miarę łatwe ośrodki w odległości 700-800 km z małopolski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Greg napisał:

Byłem w zeszłym roku w połowie lutego. Pełen luz.. Nawet w Obertauern.

Holendrzy bardziej lubią północną Austrię.

Na fotce trasa z Aineck - wcale nie o 8.30 ;)

A te czerwone trasy z Aineck są ostre czy dzieci początkujące/średniozaawansowane dają radę. Jak z szerokością tras.

Niestety Lungau z porównaniem z Steinplatte ma dużo mniej niebieskich tras.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasy są super, zarąbiście szerokie, często niezdegradowane do końca dnia. Mój ośmiolatek na wszystkich cisnął bez problemu. Natomiast nie są to typowe, niebieskie łąki. Tamtejsza niebieska to np. bardziej leśna nartostrada.  Katchberg ma też fajne, ale dość nachylone stoki.

Raczej nie jest to ośrodek pierwszego wyboru pod względem nauki.  Tak, jak radził @JurekByd na początek dobry jest Fanningberg.

Mając karnet Lungo z Obertauern - warto je też zwiedzić.  Jest trochę szerokich, niebieskich tras, a zawsze można sobie "podozować" trudności. Widokowo również jest kapitalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, remus74 napisał:

jak z ludźmi w Obertauern. Czy opłaca się dopłacić do ski pass na ten ośrodek.

Jeździłem tam równo rok temu (15-16 luty), przy pełnej lampie.  Tylko przy jednej, zdaje się ośmioosobowej kanapie było parę minut stania. Cała reszta na bieżąco. Na trasach też bez ścisku, na parkingach bez problemu itp.

Co do dopłaty - moim zdaniem warto. Zwłaszcza, jak się gdzieś w miarę blisko mieszka. W samym Obertauern noclegi są bardzo drogie. Raz, że kurort się kreuje na taki z wyższej półki (i faktycznie mu to wychodzi), a dwa - praktycznie każdy pensjonat, czy hotel jest "na stoku".

Będąc w Lungau rozszerzenie o Ober ma sens - w przeciwieństwie np. do SkiAmade. Na karnecie SkiAmade jest tyle opcji, że dopłacanie do Obertauern robi się niecelowe - bo w podobnej odległości (mieszkając np. w Radstadt) jest kilka super ośrodków. 

Pewną atrakcją jest "karuzela" - można objechać ośrodek dookoła w jedną i drugą stronę - taka mała Sellaronda.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, remus74 napisał:

Dzięki wszystkim za informacje.

Mam jeszcze pytanie jak z ludźmi w Obertauern. Czy opłaca się dopłacić do ski pass na ten ośrodek.

Narciarsko nie warto - Lungau dużo lepsze , jedynie dla widoków , albo dla odhaczenia kolejnego ośrodka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze parę fotek z Obertauern - żeby potwierdzić, że dla widoków warto 😎

Biorę pod uwagę, że kolega @remus74 organizuje  rodzinny wyjazd z dziećmi, a nie męski - wyścigowy. W Oberku trasy na miarę A1 nie ma, ale dzień, czy dwa - powinny być OK.

I jeszcze jedno - infrastruktura wyciągowa jest na full wypasie 😉

DSC_1479.JPG

DSC_1490.JPG

DSC_1512.JPG

DSC_1549.JPG

DSC_1606.JPG

DSC_1624.JPG

DSC_1688.JPG

DSC_1719.JPG

DSC_1773.JPG

DSC_1806.JPG

DSC_1849.JPG

 

DSC_1885.JPG

DSC_1901.JPG

DSC_1991.JPG

DSC_2030.JPG

Edytowane przez Greg
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...