Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Komplet sprzętu


Kolorowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nadszedł czas by zainwestować w swój sprzęt. Chciałbym zakupić Buty,Narty,Kijki. Niedaleko od siebie mam dostęp do profesjonalnego sklepu narciarskiego i tam chciałbym się zaopatrzyć. Napewno w buty które wezmę odlewane do stopy inwidualnej. 
Jak jeżdżę ? Niby proste ale ciężko na nie odpowiedzieć. 
Śmialo mogę powiedzieć ze jeżdżę dobrze,  potrafię już dobrze krawędziować nartę, robić 360 na nartach, rekord 4 ciągle powtórzenia. :) Lubie pośmigać poza trasami ale generalnie interesuje mnie duża prędkość z fajnym krawędziowaniem, według aplikacji rozwijam do 80km/h w szczytowych momentach.
Gdzie jeżdżę ? We większości są to stoki w Polsce generalnie Czarna Góra (blisko) zdąży się wyjechać we Francuskie Alpy i w Czechy 

Kolega zachwala buty Head EDGE LYT 100 i myśle ze mógłbym uderzyć w ta stronę, a jeździmy tym samym stylem jazdy.

 

Narty: Ostatnio brałem narty Atomic(po

prawej stronie żółte wiązania), 160 następnym razem dostalem ten sam model co na zdjęciu niżej lecz 165 cm. Dłuższe lecz nie było problemu i myśle ze skusiłbym się nawet na 170cm. Zawsze zwiększam sobie poprzeczkę w jeździe. I czuje ze to sa moje narty do mojej jazdy 

Kijki - często dostawałem jakieś najtańsze szajsy, brak pojęcia 



Trochę więcej informacji na mój temat  Wzrost 183 waga 75 kilo 
 

Cena jaka chce przeznaczyć na sprzęt to 2500-3000 złotych. Możecie coś polecić, doradzić ? 

Dzieki wielkie !!! :)

 

68DF3E95-CA1C-4D2A-B4F9-8B0175E9B959.png

 

Edytowane przez Kolorowy
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 183 cm narta 160??? Czy jeździsz jak rasowy SL krótkimi dynamicznymi skrętami? Ja mając 165 cm jeżdżę na 160 i rozważam dłuższe i właśnie preferuję takie średnie/długie skręty gigantowe. Skoro interesuje Cię duża prędkość z "fajnym krawędziowaniem" :)  to co, dłuższe skręty i chyba trzeba jakąś gigantkę pod swój wzrost kupić? A może popatrz na atomic X9, w długości 181 ma promień skrętu 16.2. Osobiście nie jeździłam, ale słyszałam bardzo dobre opinie. A nie telepie Ci się ta narta przy prędkości 80 kmh? :D Toż to w pucharze świata średnia slalomowa prędkość właśnie na takich króciutkich nartach to ok 50-60 kmh.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi stwierdzić jak dokładnie jeżdżę, jakim stylem. Bynajmniej na stoku radzę sobie dobrze. 
Czy mi narta telepie ? Normalne ze przy wyższej prędkości narta lata na prawo i lewo ale jakoś potrafię to opanować. Niżej załączę screeny z aplikacji ze statystkami.

Myśle ze w moim przypadku najlepsza opcja będzie jak pojadę do sklepu i tam po dłuższej rozmowie dojdziemy co warto wybrać dla mnie :) Sklep jaki chce odwiedzić to Ski Sport Jamro „Raczyce”. Myśle ze chłopaki znają się na robocie i dobiorą odpowiedni sprzęt a pochwale się nim na początku marca 🙂 

75458935-B653-4B23-AACC-BBC6B57944B7.jpeg

EECB4D64-315A-4834-8E0D-DA930D76EAFB.jpeg

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle ze tak zrobię, sklep oferuje wypożyczenie nowych nart oczywiście za wyższa cenę a potem można je wykupić i tak raczej zrobię. 
Sklep w którym chce kupić narty ma w opcji ze można dać narty w rozliczeniu jeśli by coś nie pasowało i tez jest to dużym plusem, lecz myśle ze dobiorą mi wmiare spoko narty i na 2-3 sezony będę śmigał na nich 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego to, że robisz 360 nie oznacza, że jesteś dobrym technicznie narciarzem. Żadne 160 czy 165 narty, spróbuj x7, x9 atomica możesz na prawdę być zadowolony lub head Supershape magnum . Kijki każdej firmy która ma coś wspólnego z narciarstwem będą dobre. Jak masz kasę to możesz zaszaleć i wybrać leki. 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest faktycznie taki dedykowany narciarstwu sprzęt (a nie typu intersport), to możesz trafić na specjalistów, ale nie ufaj też wszystkiemu co powiedzą. A weź sobie zobacz testy nart, na yt są polskie testy bodajże atomic, salomon? Niech ci zaproponują kilka modeli i poczytaj sobie o nich, albo wtedy przyjdź tu i może jakieś spece sprzętowe się wypowiedzą :D A może jak lubisz też poza trasą, to trzeba się takimi nartami bardziej zainteresować, są takie, w któych pojedziesz i on i off piste

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Micheł napisał:

Kolego to, że robisz 360 nie oznacza, że jesteś dobrym technicznie narciarzem. Żadne 160 czy 165 narty, spróbuj x7, x9 atomica możesz na prawdę być zadowolony lub head Supershape magnum . Kijki każdej firmy która ma coś wspólnego z narciarstwem będą dobre. Jak masz kasę to możesz zaszaleć i wybrać leki. 

Pozdrawiam

Leki dla szpanu koniecznie bierz :D A weź sobie z gardami machnij odrazu karbonowe i będzie +5 do skilla 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie jeszcze ochraniacze na golenie i szczękę ;-> 

"Buty odlewane do stopy indywidualnie, obrót 360, 80km/h, duża prędkość z fajnym krawędziowaniem"

Myślę, że jeszcze długa droga przed Tobą, zanim zupełnie uczciwie będziesz mógł napisać, że już dobrze jeździsz.

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj chłopie... Na początek trochę pokory. Zjedź na krawędzi np. z Harakiri czy jakiejś innej czarnej, wtedy będziesz dobry. 

Ja właśnie wracam z wyjazdu, max prędkość jaką osiągnąłem to 87,5 kmh, no ale co z tego? Co to jest za wyznacznik? Nawet ktoś kto jest pierwszy raz w życiu na nartach może tyle pojechać ;)

Ale jeżeli faktycznie dobrze jeździsz, to Atomic x9 175cm jest dobrym wyborem. Każdy chwali swoje, hehe, ja mam i polecam, krótki, długi skręt, nie telepie przy dużych prędkościach. Atomic G7 też jest super, myślę że nawet lepszy dla Ciebie, łatwiej się jeździ niż na x9 a tak samo efektywnie. 

Buty z flexem 100 będą ok. Tylko dopasuj, wygrzej.

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dziś dokonałem myśle że rozsądnego zakupu :)

ATOMIC REDSTER MARCEL HIRSCHER 164

ATOMIC HAWX 100 PRIME

KOMPERDELL SHADOW 120

 

Myśle ze znalazłem swój sprzęt na najbliższy czas :) 

Za jakiś czas postaram się opisać sprzęt, a zbliża się weekend wiec czas pośmigać ze dwa trzy dni :)


 

8A54654B-CBC7-43EE-B8B3-87848D730B3A.jpeg

D0342895-D0CD-4813-A8B8-5978FD59A925.jpeg

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...