Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Ocena jazdy, progres


szevczi

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Mitek napisał:

Cześć

Pasja to jest podstawa. Nie da się robić wszystkiego na raz. Jeżeli Waszą pasją jest jakakolwiek odmiana motosportu to podziwiam i jednocześnie współczuję (mam nadzieję, że dobrze odbierzesz przekaz). Chodzi mi o to, że nakłady jakie trzeba w tego typu działalności ponosić są horrendalne. Zajęcie na 28 z 24 h jak nic.

Pozdrowienia

Amen.

51 minut temu, Spiochu napisał:

W temacie PRO demonstratorów.

Tutaj fajnie pokazują, jak radzić sobie z kamieniami i lodem.

"Prawie" jak w Szczyrku ;)

 

A takich ambicji to absolutnie nie mam 🤣 I po raz kolejny rodzi się pytanie czy laik taki jak ja i wielu, wielu innych choćby filmem się "podjara" ? Wątpię, choć akurat mnie to fascynuje ... Bo to po pierwsze po prostu na pewno bardzo duże koszty, na które niewielu stać, a po drugie jeśli jakieś hobby nie jest tym jedynym to "szczyty" widzi się gdzie indziej i tam lokuje cele czyli targety tzn. pieniądze bo bez nich niemal ani rusz  ... @mitek nieźle to opisał w tym wątku: (zapewne przez totalny przypadek jak znam Jego wypowiedzi chociaż w tym sezonie mnie zaskakuje bardzo pozytywnie  😀) I tak w skrócie: Gdybym nie był instruktorem to posłałbym dzieci do klubu, ale ... czy wytrzymałbym to finansowo ... ?

Edytowane przez Sławek Nikt
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 hours ago, waldek~ said:

No właśnie jak? Dużo tutaj dyskutujecie o stylu, o tym jak się dobrze, poprawnie jeździ. Mój syn jeździ w każdych warunkach, muldy nie stanowią dla niego problemu, zjedzie na każdej trasie.

Ja się nie znam, jestem amatorem, ale wizualnie to wygląda tak jakbyś manekina postawił na nartach i kazał jechać. Nie zrozum mnie źle - cała masa ludzi tak zjeżdża (celowo nie nazywam tego jazdą tylko zjeżdżaniem) - jeśli taka forma narciarstwa komuś odpowiada to spoko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minutes ago, Jeeb said:

jeździłeś lepiej w wieku 10 lat ?

W ogóle nie jeździłem, ale to zupełnie nie ma znaczenia.

30 minutes ago, Jeeb said:

przecież to dopiero dziecko, które się uczy,

Albo się uczy albo się nie uczy, tylko jedzie jak narty niosą. Dla mnie dziecko które chce się uczyć powinno jeździć z instruktorem, przynajmniej do czasu gdy osiągnie poziom swobodnej i płynnej jazdy w skręcie. Wiadomo że niektórym to przychodzi trudniej a innym łatwiej, ale podstawa to chęć uczenia się pod okiem specjalisty. Inaczej to zawsze będzie ześlizgiwanie się bądź zjeżdżanie z górki a nie świadoma jazda. I wiek w tym przypadku nie ma absolutnie żadnego znaczenia. Zobacz jak jeżdżą 10-latkowie którzy chcą się uczyć w wątku Szkolenie maluchów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MichalR napisał:

Ja się nie znam, jestem amatorem, ale wizualnie to wygląda tak jakbyś manekina postawił na nartach i kazał jechać. Nie zrozum mnie źle - cała masa ludzi tak zjeżdża (celowo nie nazywam tego jazdą tylko zjeżdżaniem) - jeśli taka forma narciarstwa komuś odpowiada to spoko. 

Cześć

A gdzie można zobaczyć tego "manekina"?

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minutes ago, Mitek said:

A gdzie można zobaczyć tego "manekina"?

Poniżej dwa linki, tylko jedno ciekawe spostrzeżenie: na filmie z 2019 roku widzę w sumie fajnie radzącego sobie chłopaka (wcześniej tego filmu nie obejrzałem, skupiłem się tylko na najnowszym), natomiast na filmie z 2020 to chyba nie ten sam chłopak zjeżdża, bo wizualnie to jakby się cofnął w rozwoju narciarskim o jakieś dwie długości. Nie kumam tego.

Dla porównania film z tamtego sezonu na nartach 120

https://youtu.be/k2n3PTNbVHM

A to z wczoraj (niestety jakość nie najlepsza, niepotrzebnie robiłem zbliżenia przy tak złej pogodzie)

https://youtu.be/FLMKOOHCTB0

Edytowane przez MichalR
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, MichalR napisał:

Poniżej dwa linki, tylko jedno ciekawe spostrzeżenie: na filmie z 2019 roku widzę w sumie fajnie radzącego sobie chłopaka (wcześniej tego filmu nie obejrzałem, skupiłem się tylko na najnowszym), natomiast na filmie z 2020 to chyba nie ten sam chłopak zjeżdża, bo wizualnie to jakby się cofnął w rozwoju narciarskim o jakieś dwie długości. Nie kumam tego.

Dla porównania film z tamtego sezonu na nartach 120

https://youtu.be/k2n3PTNbVHM

A to z wczoraj (niestety jakość nie najlepsza, niepotrzebnie robiłem zbliżenia przy tak złej pogodzie)

https://youtu.be/FLMKOOHCTB0

Cześć

Jak to się mówi: No questions.

Zmiana nart obnażyła braki techniczne. Pełna zgoda.

Na obronę młodszego kolegi i częściowo wyjaśniając sytuację kojarzę, ze on ma nartę SL +5 cm do wzrostu czyli o jakieś 15 cm za długą. Wyobraźmy sobie teraz, że dostaję na nogi sztywnego SL o długości ( w moim wypadku uwzględniając proporcje jakieś 185-190 cm). Słabo by się skręcało, nie? W ogóle słabo by się jeździło. SL to zupełnie inna narta niż GS jednak.

Pozdrowienia

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Poniżej dwa linki, tylko jedno ciekawe spostrzeżenie: na filmie z 2019 roku widzę w sumie fajnie radzącego sobie chłopaka (wcześniej tego filmu nie obejrzałem, skupiłem się tylko na najnowszym), natomiast na filmie z 2020 to chyba nie ten sam chłopak zjeżdża, bo wizualnie to jakby się cofnął w rozwoju narciarskim o jakieś dwie długości. Nie kumam tego.

Dla porównania film z tamtego sezonu na nartach 120

https://youtu.be/k2n3PTNbVHM

A to z wczoraj (niestety jakość nie najlepsza, niepotrzebnie robiłem zbliżenia przy tak złej pogodzie)

https://youtu.be/FLMKOOHCTB0

W obu przypadkach bardzo pewnie stoi na nartach jak i leci na krechę bez żadnej techniki.

Co do rozwoju, to trzeba też brać pod uwagę, że dzieci rosną. Po nagłym skoku, często pojawiają się problemy z koordynacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, Spiochu said:

W obu przypadkach bardzo pewnie stoi na nartach jak i leci na krechę bez żadnej techniki.

Nie zgodzę się, na filmie z 2019 jednak leci w skręcie, nawet dość rytmicznym lewo-prawo. Natomiast na 2020 to faktycznie na krechę, ale ponoć mówił że te SLki lepiej skręcają. To wszystko się kupy nie trzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, MichalR napisał:

To jeszcze dziecko, jak poczuje że mu się ten temat podoba to szybko nadrobi.

Podoba mu się i to nawet bardzo. Wiem że dziecko, ale na Stubai był już trzy lata temu, jeździ coś tam co rok i lejce tylko zachamowaly jego rozwój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minutes ago, Mitek said:

ze on ma nartę SL +5 cm do wzrostu czyli o jakieś 15 cm za długą.

Moim zdaniem to jest w ogóle po kiju dawać dzieciakowi narty slalomowe dłuższe niż wzrost, no ale jak widać są rożne szkoły. Z drugiej strony mój młody mając do tej pory narty powiedzmy all mountain (bo w sumie nie wiem już jaką charakterystykę maja Atomiki Race 10, bo ani to narta wyścigowa w pełnym tego słowa znaczeniu ani do końca nie AM), przesiadł się ostatnio na GSy zawodnicze +15cm do wzrostu i pojechał na nich jak na tych swoich krótszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie zgodzę się, na filmie z 2019 jednak leci w skręcie, nawet dość rytmicznym lewo-prawo. Natomiast na 2020 to faktycznie na krechę, ale ponoć mówił że te SLki lepiej skręcają. To wszystko się kupy nie trzyma.

To takie pseudo skręty, jak dla mnie bez różnicy. Nie ma w ogóle jazdy po łuku, tylko leci na krechę i obraca narty na prawo i lewo. (podobnie zresztą jak większość ludzi na stoku)

Co do narty to ma marginalne znaczenie. Za długie SL, po prostu będą działać jak GS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minutes ago, Spiochu said:

Co do narty to ma marginalne znaczenie. Za długie SL, po prostu będą działać jak GS.

Trochę się to kłóci z poniższym wywodem @Mitek:

Wyobraźmy sobie teraz, że dostaję na nogi sztywnego SL o długości ( w moim wypadku uwzględniając proporcje jakieś 185-190 cm). Słabo by się skręcało, nie? W ogóle słabo by się jeździło. SL to zupełnie inna narta niż GS jednak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest tak że mój syn krawędzi nie używa, bo w tłoku na stoku pewnie omija wszystkich ludzi. Problem jest taki że mój syn lubi prędkość, ma tak od małego i ciężko go zmusić do wolnej jazdy. Według gps jeździ nawet 80km/h. Dlaczego zbyt długa SL to już tłumaczyłem, mamy inne priorytety a narty nie są tanie więc nie chciałbym być zmuszony do zakupu nowych za dwa lata. Ciężko mi ocenić jego jazdę na nowych nartach, ponieważ był to jego pierwszy dzień w sezonie i na filmie tego nie widać, ale warunki były tragiczne. Śnieg był mokry, hamował, tor jazdy był wymuszony jakością stoku, w innych miejscach można było uszkodzić narty. Ale zauważyłem (nie wiem jak będzie w normalnych warunkach) że widać braki w technice. Myślę że to bardzo dobrze bo te narty zmuszą go nauki, podnoszenia umiejętności. Ani ja, ani mój syn nie chcemy zostać mistrzami świata, chcemy w miarę poprawnie jeździć i bawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...