Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Mam zamiar zakupić narty zjazdowe. Moje umiejętności to średnio zaawansowany. 186cm wzrost, 105 kg waga. Stoki przygotowane będą przeważać .  Posiadam buty HEAD VECTOR 110S RS black/anthracite-red. Myślałem o zakupie   ATOMICNARTY REDSTER G9 + X 12 TL GW AASS020561 ATOMIC. Podpowiecie coś? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G9 to narta do szybkiej jazdy długimi łukami. Jeżeli chcesz się uczyć takiej jazdy to będzie jak najbardziej OK, długość min. 177cm, najlepiej 183cm. Jeśli jednak nie lubisz większej prędkości (mówię tu obrazowo o takiej prędkości, przy której wyprzedzasz 80-90% ludzi na stoku jadąc skrętami - nie na krechę, i pomijam tu osoby stojące na stoku) i nie planujesz przyłożyć się do jazdy na krawędziach, to takie narty nie mają sensu - wyrzucisz pieniądze. Wtedy kup coś tańszego ze średniej półki, być może z mniejszym promieniem skrętu. Modelu nie doradzę bo są ich setki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz się rozwijać ale w stosownym dla siebie tempie, to celowałbym w dobrą nartę, ale nie taką jak G9 (ani z takim promieniem, ani twardścią itp). Być może nawet trochę szerszą pod butem niż te 68mm.

Jeśli chcesz szybciej, to np. G7 w długości 175cm (ale to nadal szybka narta) https://www.skionline.pl/sprzet/narty,19-20,atomic,redster-g7-ft-12-gw,11620.html

Jeśli średnio i częściej po kopnym, rozjeżdżonym śniegu to np. X7  https://www.skionline.pl/sprzet/narty,19-20,atomic,redster-x7-wb-ft-12-gw,11625.html

Potem masz całą linię szerszych i bardziej miękkich nart z linii Vantage, którą (jeśli chcesz się aktywnie uczyć i rozwijać do poziomu zaawansowanego) jednak bym sobie odpuścił.

Generalnie doradzać w ciemno (tak jak w tym przypadku) jest baaardzo trudno, bo ja nie wiem co potrafisz (zgaduję, domyślam się), a Ty jeszcze nie potrafisz opisać swoich oczekiwań.

Ale z obydwu powyższych powodów raczej odwodziłbym Cie od wspomnianej na początku G9ki. Pamiętaj, topowa narta jeździ topowo wtedy, kiedy kierowca wie jak ją wykorzystać. Inaczej może być dla niego mordęgą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubis, dzięki wielkie za tak rozwinięte informacje. Dałeś dużo do myślenia i myśle, ze faktycznie zrezygnuje z G9 bo moje umiejętności sobie z nią Noe poradzą na dzień dzisiejszy. Średnio zaawansowany przy średnich prędkościach slalomowych, pomyśle nad G7 i X7. Napewno będą jezdzily na dość dobrze przygotowanych, długich stokach najczęściej w Austri, ale zdarzać się będą wyjazdy do naszych Tatr. Najlepiej byłoby zrobić test, lecz nie mam takich możliwości. Jeszcze raz dziękuje za pomoc. Jak coś kupię to tu się pochwale. Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...