Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Regulacja siły wypięcia wiązań


PawełM

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, PawełM napisał:

Ta wartość 3,5 to wynik ustawienia na maszynie czy wartość z kalkulatora ??  Każdy przypadek i każde kolano jest inne. Tak jak napisałem wcześniej po wywrotce w styczniu ( wiązanie ustawione na 7,3 tak około) narta się wypięła i jedyną szkodą jaką odniosłem była stłuczona rzepka, i stąd moje podejrzenie że może sprężyna już siadła i nie trzyma parametrów a tu proszę maszyna pokazała w drugą stronę. Trzeba chyba z dużą świadomością podchodzić do tych wyników jako że parametry zadane do maszyny na temat narciarza są bardzo ogólne i mam tu na myśli umiejętności gdzie z reguły są do określenia jako 1,2, lub3 według mnie to zbyt ogólne, no i nic nie mówi się o przygotowaniu fizycznym weź na przykład typowego kanapowca co jak zrobi przysiad to nie może wstać i drugi siłka 3 razy w tygodniu i wyciska w przysiadzie sztangę 100kg. i jak mają resztę parametrów podobną to i wiązania mają tak samo ustawione a jeszcze kanapowiec naogląda się transmisji z pucharu świata i myśli sobie ,,kurna przecież oni jeżdżą tak samo jak ja,, i często zawyża podany poziom umiejętność

Z niczego, tak mam ustawione - od zawsze. W normalnej jeździe nigdy się nie wypięły ale jak miały uchronić moje kolana - to i owszem. I pewnie te wartości są jeszcze mniejsze bo nie luzuję sprężyn na lato. Pewnie jak miałbym ustawione - bardziej ambitnie to wiązania by nie puściły a moje kolano byłoby w częściach. Sądzę że wielu przesada i stosuje wyższe nastawy niż wytrzymują ich kolana. W tym wątku wielokrotnie mówi się o dużych siłach - bo jeżdżę dynamicznie i oby się narta nie wypięła. A przecież główną rolą wiązań jest chronienie naszych kończyn. Na moją logikę, jak się jeździ czysto technicznie, to siły na wiązaniach w ogóle się nie pojawiają. Oczywiście uprawiający wyczynowe narciarstwo to jest już zupełnie inna bajka. 

Również wygląda to śmiesznie, jak serwis w wypożyczalni pyta się amatorkę narciarstwa o bardzo słusznej wadze ile waży i odpowiednio do jej masy kręci wkrętakiem. I teraz taki kanapowiec próbuje uczyć się  jeździć - z ustawieniami jak wyczynowiec. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...