Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Fischer Vacuum fit - formować od razu po zakupie, czy po jeżdżeniu?


kubel

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, (pytanie do osób, które formowały Fischery rc4)

Kupiłem  buty Fischer rc4 z sezonu 13/14. 

Mają one możliwość formowania vacuum fit. 

W sklepie radzą mi, żebym najpierw pojeździł i ułożył wewnętrzny but oraz zidentyfikował ewentualne punkty ucisku.

W butach jeszcze nie jeździłem. Bez formowania z oryginalną wkładką but jest już bardzo dobrze dopasowany. (odczuwam jedynie niewielki ucisk z boku w prawej kostce )

Formowaliście od razu, czy po jeżdżeniu?

 

Dzięki za pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kubel napisał:

 

Formowaliście od razu, czy po jeżdżeniu?

 

Dzięki za pomoc

 

Jak wsiadasz do nowego auta - to fotel ustawiasz pod siebie przed jazdą czy dopiero po iluś kilometrach ??? :)

Oczywiście że formować na dzień dobry, a po pierwszych dniach do poprawki - jeżeli będzie trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do Fishera i odpisali , że "It is definitely better to do some skiing first, and if there are any "problem zones" only to change them and nothing else."

tłum. własne :) Zdecydowanie lepiej trochę pojeździć i jeśli są jakieś "niewygodne miejsca" to zmieniać tylko te miejsca, nic poza tym.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tak, że vacuum fit teoretycznie daje najlepsze przyleganie. Ale... Kapeć ubija się i luzuje but wewnątrz. Ewentualne formowanie dociskające będzie skuteczniejsze na ubitym kapciu a nie na nowym. Dodatkowo wystarczy zrobić to wtedy tylko raz. Jeśli jednak ucisk jest mocny od razu w nowym bucie to nie ma co czekać i trzeba formować tuż po zakupie.

W mojej ocenie jeśli but można używać, to pierwsza metoda da na koniec lepiej przylegający but po jednym formowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem :)

Ja w ostatnich 3 latach przerabiałem 2 pary nowych butów. Pierwsze dwa lata temu Atomic hawax 130, wkładka wygrzana, dopasowana, w sklepie ok, potem ,kilka dni  cierpienia na stoku zanim się ułożyły. Niestety rozbiłem je z własnej winy poza trasą :/ W tym roku Lange RS 130  w sklepie najlepiej leżały (choć poszedłem po rc4 podium 130, niestety okazały się mega niewygodne już na starcie ), langi wygrzane plus wkładka  superfeet carbon , w sklepie ok, na stoku znowu kilka dni cierpienia, ale już jest ok. Jak dla mnie to te całe wygrzewanie bootka to pic na wodę i  marketing i nic więcej :/  W sklepie na wygodnej pufie jest ok,a na stoku w czasie wysiłku stopa puchnie i w tym momencie całe termoformowanie szlag trafił :P  Jak wkładka się ułoży po kilku intensywnych dniach na stoku i dalej coś uwiera to trzeba się zastanowić nad formowaniem skorupy.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...