Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Nosal, inspekcja ośrodka dla Skionline😉


Rekomendowane odpowiedzi

Mała relacja z legendarnego stoku jakim jest Nosal. Obecne zamknięty, a  wywiad z lokalesami dał mi info iż główna blokadą aby przywrócić stok do życia jest Park. Są też podobno zawiści które nie chcą pozwolić aby konkurencja zaczęła ponownie działać.

 

Syn jest w szkółce pod nosalem, więc nie mogłem przegapić takiej okazji. Miałem dwie godziny na tą wyprawę więc trzeba było się uwijać. Ze specjalną dedykacją dla naszego forumowego experta @leitner 😀

Powinienem był zabrać ze sobą nart bo warunki pozwalają na zjechanie do samego dolu.

Cdn.

 

DSC_0167.JPG

DSC_0118.JPG

DSC_0120.JPG

DSC_0123.JPG

DSC_0126.JPG

DSC_0127.JPG

Edytowane przez artix
  • Like 23
  • Thanks 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Dzięki Artix. Warto przypominać  takie miejsca, tym bardziej, ze niektórzy mieli przyjemność/nieprzyjemność spędzić trochę czasu na tym stoku.

Swoją drogą to, ze nie zabrałeś nart (pewnie sam bym się ocknął na górze) to spore niedopatrzenie.

Pozdrowienia serdeczne

  • Like 4
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem jeszcze okazję korzystać z tego wyciągu i zrobić trochę zjazdów z tej legendarnej góry. Pamiętam też Puchar Świata(trochę jak przez mgłę)....., ale człowiek już jest stary.

Dzięki za poruszenie tematu, gdzieś czytałem, że ktoś pracuje nad reaktywacją tego stoku.

Edytowane przez rafalc
  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rafalc napisał:

Pamiętam też Puchar Świata(trochę jak przez mgłę)....., ale człowiek już jest stary,

Jestem od Ciebie trochę starszy, więc lepiej pamiętam B| - oglądałem ten slalom w telewizji. To były czasy Andrzeja i Jana Bachledów, Gustavo Thoeniego i Piero Grosa, który chyba wtedy wygrał, ale nie jestem pewien.

Ale w przeciwieństwie do Ciebie nigdy stamtąd nie zjechałem, czego do dziś żałuję. Najpierw byłem za słaby, a jak już poczułem się na siłach, stok został zamknięty.:(

Pozdrawiam.     

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, San28 said:

Jestem od Ciebie trochę starszy, więc lepiej pamiętam B| - oglądałem ten slalom w telewizji. To były czasy Andrzeja i Jana Bachledów, Gustavo Thoeniego i Piero Grosa, który chyba wtedy wygrał, ale nie jestem pewien.

Ale w przeciwieństwie do Ciebie nigdy stamtąd nie zjechałem, czego do dziś żałuję. Najpierw byłem za słaby, a jak już poczułem się na siłach, stok został zamknięty.:(

Pozdrawiam.     

Ja też tylko z telewizji i dokładnie te nazwiska..... Testowałem się na tym lodzie na górze gdzieś chyba 2003-2004  lub podobnie. Ale fajna walka tam była 😉

Wyniki:. 7 marca 1974 Zakopane slalom  1.Francisco Fernández Ochoa 2.  Gustav Thöni 3. Hans Hinterseer

I taka jeszcze historyjka: https://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,22921076,historia-sprzed-lat-puchar-swiata-z-oskarzeniami-w-tle.html

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, artix said:

Nie miałeś na myśli nic złego więc luz, dzięki za przypomnienie.

Dzięki za wyrozumiałość, chciałem pokazać tylko, jak to wyglądało w tamtych czasach, nieco od zaplecza. Pozdro

Edytowane przez rafalc
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Nosalu rozwaliłem swoje pierwsze narty (ołówki). Człowiek młody był i bez krzty rozsądku. Nie dość, że sam pakowałem się krzesełkiem na szczyt nie umiejąc prawie nic, to jeszcze syna zabierałem (wiek wtedy jakieś 8 lat, jego drugi sezon kontaktu z nartami). Zjeżdżaniem trudno to było nazwać, ale obaj wyszliśmy cało.  

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.02.2020 o 19:15, MAIKEL 1977 napisał:

To i ja się pochwalę że dane mi było też zjechać kilkanaście razy z tej zacnej górki⛷️:P z połówki ale lepszy rydz......

Też jeździłem na tym talerzyku do połowy. Zawsze wieczorem, na dorżnięcie się przed snem :D

Pamięta ktoś, kiedy go zlikwidowano?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Gerald napisał:

Też jeździłem na tym talerzyku do połowy. Zawsze wieczorem, na dorżnięcie się przed snem :D

Pamięta ktoś, kiedy go zlikwidowano?

Krzesełko działało do końca sezonu 2010/11, orczyk chyba jeszcze 3 sezony dłużej. Później był wystawiony na sprzedaż (już rozmontowany, za 80 tysięcy) długość chyba 450 m. Tatrapoma z lat 90, z remontowanym silnikiem jeśli dobrze pamiętam.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
W dniu 21.02.2020 o 17:33, surfing napisał:

Wyniki:. 7 marca 1974 Zakopane slalom  1.Francisco Fernández Ochoa 2.  Gustav Thöni 3. Hans Hinterseer

..co ja bym wtedy dal zęby ktoś pozwolił mi z Nosala zjechać .. każdy z chłopaków wtedy chciał kręcić jak "Teni"  a bilet z tej imprezy mam gdzieś do tej pory 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...