Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Koronawirus - czy jechać na narty?


Karolciamalymis

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, kiki napisał:

no-jedno i drugie

Polemizowałbym, nosicielami i chorymi mogą być dzieci w takim samym stopniu jak dorośli. Gorzej, jeśli mają kontakt z osobami starszymi i wtedy z niewinnie wyglądającego przebiegu u dziecka może wyniknąć nieciekawa historia. Nie widziałem statystyk zachorowań tylko te dot. zgonów, więc nie mam niczego na poparcie swojej tezy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Good morning Mr. Marcin, 
right now there are no restrictions for arriving in our area Trentino, we have other clients from Poland and they have confirmed ski holiday in Madonna di Campiglio for the next days.
I'm sorry I can't return the deposit you've paid.
 
Taką dostałem odpowiedź od właściciela apartamentu, chyba straciliśmy nasze pieniądze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja odnośnie apartamentów w Marilleva

 

Dear Piotr,
at the moment we have a normal situation in our region, in Val di Sole and in Marilleva; all ski slopes and lifts are open; we don’t have any information from our outhorities about any danger for our clients.
If the cancellation of the departure is determined by an authority measure, the reservation can be refunded without cancellation penalties; otherwise, if you decide to cancel your stay for your greater safety and precaution, you have no right for any refund of the advance or deposit already paid. It is, in fact, a personal choice even if justified by the situation.
If in the next few days we will receive different directives or information by the competent authorities you will certainly be contacted and advised.
We remain at your disposal,
best regards,
Anne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zachłanni makaroniarze-czują,że im się pali pod tyłkiem i robią problemy na ile mogą

już prawie 2 miliony samych włochów odwołało wyjazdy (w tym włoskie)

https://www.repubblica.it/economia/rapporti/osserva-italia/stili-di-vita/2020/02/24/news/coronavirus_1_830_000_italiani_hanno_annullato_i_viaggi_anche_in_italia-249443083/

Edytowane przez kiki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, kiki napisał:

ja mam FPP3 i co mi zrobisz? :D poza tym mam dostęp do jednego z nowych  materiałów gdzie zalecenie jest N99 i N100 a N95 jako nie skuteczna

Nic. Jeśli ktoś ma za dużo pieniędzy i lubi chodzić w rzeczach skrajnie niekomfortowych to jego sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fredek321 napisał:

Jeśli ktoś ma za dużo pieniędzy i lubi chodzić w rzeczach skrajnie niekomfortowych to jego sprawa.

kurcze jeżdzę też w kasku i goglach zamiast okularach przeciwsłonecznych-głupi ja  :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Marcin1981 napisał:
Good morning Mr. Marcin, 
right now there are no restrictions for arriving in our area Trentino, we have other clients from Poland and they have confirmed ski holiday in Madonna di Campiglio for the next days.
I'm sorry I can't return the deposit you've paid.
 
Taką dostałem odpowiedź od właściciela apartamentu, chyba straciliśmy nasze pieniądze.

A rezerwowałeś bezpośrednio u nich? Czy przez booking.com lub coś podobnego?

Region o którym napisałeś jest listowany:

https://en.wikipedia.org/wiki/2020_coronavirus_outbreak_in_Italy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, JK92 napisał:

Informacja odnośnie apartamentów w Marilleva

 

Dear Piotr,
at the moment we have a normal situation in our region, in Val di Sole and in Marilleva; all ski slopes and lifts are open; we don’t have any information from our outhorities about any danger for our clients.
If the cancellation of the departure is determined by an authority measure, the reservation can be refunded without cancellation penalties; otherwise, if you decide to cancel your stay for your greater safety and precaution, you have no right for any refund of the advance or deposit already paid. It is, in fact, a personal choice even if justified by the situation.
If in the next few days we will receive different directives or information by the competent authorities you will certainly be contacted and advised.
We remain at your disposal,
best regards,
Anne

To najlepiej obrazuje różnice pomiędzy komunistycznymi Chinami a swawolnymi i frywolnymi Włochami. Włosi nie poradzą sobie z epidemią, bo maja do wszystkiego zbyt luźne podejście, zaczynają działać dopiero gdy sie wali i pali, taka nacja, tyle że wóczas może być już zdecydowanie za późno na jakiekolwiek działanie.

 

Aczkolwiek ja z Bolonii mam tak:

 

Twoja rezerwacja została odwołana BEZPŁATNIE

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Sariensis napisał:

To najlepiej obrazuje różnice pomiędzy komunistycznymi Chinami a swawolnymi i frywolnymi Włochami. Włosi nie poradzą sobie z epidemią, bo maja do wszystkiego zbyt luźne podejście, zaczynają działać dopiero gdy sie wali i pali, taka nacja, tyle że wóczas może być już zdecydowanie za późno na jakiekolwiek działanie.

Niestety masz rację. Ognisko trafiło w fatalne miejsce. Gorzej jest tylko w Iranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, kiki napisał:

zachłanni makaroniarze-czują,że im się pali pod tyłkiem i robią problemy na ile mogą

Nie wiem, czemu się dziwicie ludziom, którzy żyją z wynajmu, opłacają czynsze, podatki, personel itp.

Spróbujcie coś odwołać w Białce na tydzień przed i liczcie na zrozumienie górali ;)  Pani odpisała @JK92 w możliwie delikatny sposób, jaka jest sytuacja.

W momencie, gdy pojawią się urzędowe decyzje będzie mogła zapewne ubiegać się o jakieś odszkodowania, czy też ubezpieczenia - stąd furtka do zwrotu kasy.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Ch4rvel napisał:

A rezerwowałeś bezpośrednio u nich? Czy przez booking.com lub coś podobnego?

Region o którym napisałeś jest listowany:

https://en.wikipedia.org/wiki/2020_coronavirus_outbreak_in_Italy

Bezpośredni u nich. W ich regionie chyba nie ma potwierdzonego przypadku dlatego się jeszcze bronią. Taki zmarnowany urlop, normalnie załamka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Marcin1981 napisał:

Bezpośredni u nich. W ich regionie chyba nie ma potwierdzonego przypadku dlatego się jeszcze bronią. Taki zmarnowany urlop, normalnie załamka.

włosi mogą na taką okazję wykupić ubezpieczenie za 10 euro

https://www.europassistance.it/assicurazioni/viaggi/viaggi-nostop-annullamento

w sumie to właściciel pensjonatu też powinien

 

Edytowane przez kiki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, kiki napisał:

używałem przez kilka godzin testowo-mam ich duży zapas, zamierzam zakładać gdy będzie taka potrzeba w miejscach publicznych.

Jedynymi zaletami używania maski są:

- ograniczona możliwość dotknięcia ust i nosa swoimi własnymi brudnymi rękami

- ograniczenie możliwości bycia "oplutym" przez osobę kichającą

- ograniczenie możliwości oplucia innych.

Jeśli jednak ktoś kichnie Ci w oczy, sorry Winnetou.

Rozsądnymi metodami są po prostu - unikanie miejsc w których występują zachorowania, unikanie miejsc z dużą ilością osób, mycie rąk, mycie rąk i mycie rąk.

Samo zdjęcie brudnej maski i dotknięcie potem ręką ust jest zagrożeniem. Potarcie oka - to samo. Skorzystanie z pisuaru - you know what.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kubis napisał:

Rozsądnymi metodami są po prostu - unikanie miejsc w których występują zachorowania, unikanie miejsc z dużą ilością osób, mycie rąk, mycie rąk i mycie rąk.

Samo zdjęcie brudnej maski i dotknięcie potem ręką ust jest zagrożeniem. Potarcie oka - to samo. Skorzystanie z pisuaru - you know what.

spoko, spoko to jest instrukcja użycia każdej maski-na moich też to jest napisane i to w kilku językach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, kiki napisał:

do  białki jeżdzę od ponad  25 lat jak jeszcze była zwykłą wsią bez bani i gastronomii, NIGDY nie płaciłem zaliczek i z anulowaiem kwatery problemu nie było

Jak jeżdzisz do cioci Zosi lub szwagra Janka to rzeczywiście nie ma najmniejszego problemu... Zrób rezerwację w jakimkolwiek hotelu lub kwaterze prywatnej, a wówczas przekonasz się jaką bzdurę napisałeś powyżej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Ch4rvel napisał:

Można z powyższych historii wyciągnąć wniosek, że bezpieczniej rezerwować jest przez pośredników typu booking.com, który przyjmuje rezygnacje i zwraca koszty.

 

Dokładnie to była kosztowna lekcja, ale następnym razem bedziemy tak wlasnie robic. My rezerwowalismy przez agencję w Polsce mysle ze to był 1 i ostatni raz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...