Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Koronawirus - czy jechać na narty?


Karolciamalymis

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, fredek321 napisał:

Nigdy nie było epidemii przy takiej mobilności ludzi. Uczymy się jej dopiero.

Jednocześnie przy takich możliwościach funkcjonowania bez konieczności kontaktu z wirusem ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, przemo_narciarz napisał:

Niech jadą mam nadzieję że ich nie wpuszczą z powrotem, ewentualnie namiot 14dni kwarantanny na granicy i zapraszamy rodaków.

ja stawiam że pojeżdżą 1-2 dni i ośrodek im zamkną,

albo nawet zaraz będą musieli wrócić, zanim się jeszcze rozpakują,

w poniedziałek typowałem że ośrodki w Austrii zamkną za 1-2 tygodnie

 

Edytowane przez MarioJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jeeb napisał:

we Francji ośrodki działają to dlaczego mieli by nie jechać ?

Mogą przestać działać nim dojadą. Włochy, Szwajcaria, Austria i Francja mają stosunkowo dużo przypadków na milion mieszkańców. Podejrzewam że Francja też zamknie ON.

obraz.png.d89421e99935a76c40a10da751536034.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Červenohorské sedlo pod wpływem nacisku z zewnątrz jednak się zamyka.

Informuję bo wcześniej było info że działa nadal.

"Drodzy fani sportu na świeżym powietrzu
Ponieważ codziennie setki tysięcy ludzi przechodzą przez centra handlowe i nikt nie ma nic przeciwko, byliśmy zmuszeni zamknąć się pod groźbą zbrodni i ogromnych grzywien, ponieważ te kilkaset osób na świeżym powietrzu zagroziłoby ..... i każdy myśli o nich
Niemniej jednak dziękujemy wszystkim mooooc za wasz patronat i nie możemy się już doczekać w przyszłości ... ..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Białka kończy sezon.

15 Marca 2020 (niedziela) będzie ostatnim dniem sezonu narciarskiego 2019/2020 u stóp Kotelnicy. W związku z rosnącym zagrożeniem wirusem COVID-19 podjęliśmy decyzje o wcześniejszym zakończeniu sezonu.

Mimo iż warunki narciarskie pozwalały jeszcze na funkcjonowanie ośrodka ,w ślad za najwiekszymi ośrodkami w Europie jak również w Polsce została podjęta decyzja o zakończeniu sezonu narciarskiego

W imieniu gospodarzy Ośrodka Narciarskiego Kotelnica Białczańska pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy obdarzyli nas zaufaniem i skorzystali z zimowej ofert naszej stacji.

https://bialkatatrzanska.pl/aktualnosci/koniec-sezonu-narciarskiego-na-kotelnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych, którzy boją się powikłań po koronawirusie lub nawet śmierci wśród kogoś z rodziny jest mała nadzieja: https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/nauka/1946046,1,jest-przelom-chinscy-badacze-informuja-o-skutecznym-leku-na-covid-19.read

Lek ten stosowany będzie na początek we Wrocławiu dla chętnych https://gazetawroclawska.pl/wroclaw-pacjenci-z-koronwirusem-beda-leczeni-tak-jak-chinczycy/ar/c14-14855069

Testowane są również inne leki zmniejszające stan zapalny płuc, ale to potrwa. Wygląda na to, że im później się ktoś zarazi tym lepiej bo z czasem przybędzie metod leczenia lepszych niż tylko leczenie objawowe.

Jest też inny: http://www.rynekaptek.pl/farmakologia/lek-na-rzs-okaze-sie-skuteczny-w-leczeniu-koronawirusa,36600.html ale na razie o wiele za mało prób przeprowadzono, aby można było go rekomendować.

Edytowane przez Ziemowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BSA - koniec sezonu.

Szanowni Państwo!

W związku z licznymi przypadkami kolejnych zakażeń COVID -19 na terenie naszego kraju, podjęliśmy decyzje o zakończeniu sezonu zimowego.

Nie była to łatwa decyzja ale Wasze i Nasze zdrowie jest dla nas najważniejsze.‼️
Kończymy dzisiaj po jeździe wieczornej.

Dziękujemy za to że byliście z nami mimo kapryśnej zimy!

Do zobaczenia w następnym sezonie👋

źródło ich FB 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jacekma napisał:

czy ty naprawde myslisz ze negatywna reakcja na Twoje przechwalki wynikala z tego ze ktos stracil na gieldzie?

czy jestes durniem?

Kupiłeś wraz mydłem krem na ból ... :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Sariensis napisał:

w końcu reagujecie jak należy, liczyłem na te minusy już wcześniej :) , mogli byście się bardziej postarać a nie tylko 4 ;) , a teraz wio na GPW odkupić ode mnie swoje akcje ..., oj straciło się? hahahaha

odrazu widac ze nie masz pojecia o gieldzie. Lepiej to zostaw bo szkoda zebys tracil kase.

Zaden szanujacy sie inwestor nie kupuje na dolku w takich okolicznosciach, bo to co najwyzej dead cat bounce.

Takze nie osmieszaj sie, bo chciales zablysnac a wyszedles na ignoranta.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karpacz (Facebook): "Na Kopie wciąż zimowo. Dziś silny wiatr zatrzymał kolej linową "Zbyszek" i wyciągi narciarskie. Na razie nie planujemy przerw z innych koronapowodów:) W czasie najbliższego weekendu stacja pracuje normalnie. Pod warunkiem, że nie będzie mocniej wiało."

Szrenica działa, Czarna Góra działa, Zieleniec działa, czyli Sudety hulają w 100%.

Bliższe austriackie ośrodki też - niektóre już na głównej stronie oznajmiają, że są stale czynne, np. www.loser.at (240cm śniegu).

Jak to mawiał w skeczu Bohdan Smoleń z Laskowikiem - "Przestań(cie) siać defektyzm".

Przed nami piękny, słoneczny, marcowy weekend.

 

Edytowane przez koliber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Sariensis napisał:

Kupiłeś wraz mydłem krem na ból ... :) ?

Dajcie jeszcze pare minusików, Od wczorajszej rzezi na GPW bardzo mi się spodobał kolor lejącej się krwi, a te minusy tam mnie martwią, że chłopaki dajcie spokój, jak żyć bez lajków, jak? Wpadnę przez was w depresję :) :) :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od jakiegoś czasu przestałem tu pisać, czytam też już rzadko, ale ten wątek śledzę. 

i zastanawiam się, Quo Vadis domine? 
Zamkniemy się w domach i wirus tak jak sobie przyszedł, odejdzie?
piszecie, że nie możemy wszyscy zachorować w jednej chwili, bo system nie udźwignie tego? Tak, ciekawe...

Słowacja niby od dziś zamknęła granice(a Polska od kilku dni ma kontrole). Wybrałem się więc dziś na Słowacje, na małe zakupy - nikt niczego nie kontroluje przy wjeździe, żywej duszy. 
Powrót do Polski ? 15, może 20 osób w żółtych kamizelkach i 3 samochody. Policja, Staż Graniczna i Pożarna. Kontrola? Kiwnięcie ręką, proszę jechać. 
jak my mamy to udźwignąć, po co ta bezcelowa kontrola.

Nie wychodźmy z domów, żeby nie zarażac, ale w sklepach i marketach zakupowy szał, nakręcany z dnia na dzień. W tej całej epidemii, trzeba kierować się rozsądkiem. Do Włoch, ani Wuhan nie pojadę, ale Pilska, gdzie jeździ 50, w porywach 100 osób sobie nie odmówie, bo szansa zarażenia się tam jest mniejsza niż na niedzielnym nabożeństwie.

Jeśli chodzi o narty, na Pilsku ruch symboliczny, od Szczytu do Szczawin, warunki dobre i bardzo dobre, śnieg wiosenny, ale niestety od poniedziłku pewnie kończymy sezon.

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, gregor_g4 napisał:

Słowacja niby od dziś zamknęła granice(a Polska od kilku dni ma kontrole). Wybrałem się więc dziś na Słowacje, na małe zakupy - nikt niczego nie kontroluje przy wjeździe, żywej duszy. 

Granicę polsko-słowacką można przekraczać w obu kierunkach, poddając się ewentualnej kontroli sanitarnej.

- Głównie kontrolowane są autobusy i busy - informuje Elżbieta Pikor.

Starajmy się być ściśli w podawanych informacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...