Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Koronawirus - czy jechać na narty?


Karolciamalymis

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, tanova napisał:

Nie chcę siać czarnowidztwa, ale po tym jak odwołano mecze piłkarskie i nabożeństwa w regionie, należy się - choćby teoretycznie - liczyć z ewentualnością, że władze mogą również zarządzić czasowe zamknięcie ośrodków narciarskich - w końcu to też skupiska ludzi.  Oby nie, nie życzę Wam - zwłaszcza po pechowych przygodach z ubiegłego sezonu.

W marcu w VdS maja sie odbyć kolejne Polish Days ..., czarno to widzę, to jest autentyczna polska impreza masowa w górach z koncertami w Folgarida i innymi masowymi imprezami towarzyszącymi, czy Włochy wpuszcza taka masę Polaków pod koniec marca? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, janek57 napisał:

Burmistrz Mediolanu myśli racjonalnie . Niestety większość ulega nieuzasadnionej panice i histerii. Na powikłania pogrypowe umiera codziennie kilkakrotnie  więcej osób niż na tego ,,koronowirusa'' ,czy jak mu tam. Mam wykupione dwa miejsca na termin 20-29.03.2020 i mam zamiar pojechać nawet na własne ryzyko. Miejsce to region Lombardia gdzie histeria uderzyła ludziom do głowy, konkretnie Santa Caterina,niedaleko Bormio .To ma być małżeński wyjazd turystyczno- narciarski (zona nie jest narciarką) i zrobię wszystko aby doszedł do skutku, nawet jak liczba ofiar we Włoszech wzrośnie o wiele. Ile ludzi dziennie ginie w wypadkach samochodowych? Może zrezygnujmy w ogóle z podróży ,a najlepiej nie wychodzić z domu. Nie dajmy się zwariować!

Zabierz mocna whisky, podobno po podgrzaniu zabija coronawirusa, ja jednak rezygnuję z obu wyjazdów do Włoch zarówno marcowego narciarskiego jak i majowego na południe, przy czym decydujący jest fakt, ze miała z nami podróżować moja Tynka, a jej zdrowia ryzykować absolutnie nie mogę. Udanego wyjazdu Janku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, janek57 napisał:

Może zrezygnujmy w ogóle z podróży ,a najlepiej nie wychodzić z domu.

To racjonalne myślenie. Chińczycy tak zrobili, a do opanowania epidemii i tak daleko.

 

https://fakty.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/aktualnosci/news-austria-czasowo-wstrzymano-pociagi-z-wloch,nId,4344717

Edytowane przez fredek321
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Sariensis napisał:

Udanego wyjazdu Janku.

Jeżeli tylko Biuro nie odwoła wyjazdu to jesteśmy oboje zdecydowani ,nawet jeżeli trzeba będzie podpisać jakieś zobowiązanie np. leczenia na własny koszt koronawirusa. Nic takiego nam na 100 procent nie grozi!Dalej twierdzę ,że jest to histeria ,w części rozdmuchana przez środowisko lekarskie .Nie wszyscy lekarze poddają się panice co widać po niektórych ich wypowiedziach w mediach. Zaraz spadną gromy, ,,Biorę to na klatę''. 

  • Like 3
  • Thanks 1
  • Haha 1
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, janek57 napisał:

Jeżeli tylko Biuro nie odwoła wyjazdu to jesteśmy oboje zdecydowani ,nawet jeżeli trzeba będzie podpisać jakieś zobowiązanie np. leczenia na własny koszt koronawirusa. Nic takiego nam na 100 procent nie grozi!Dalej twierdzę ,że jest to histeria ,w części rozdmuchana przez środowisko lekarskie .Nie wszyscy lekarze poddają się panice co widać po niektórych ich wypowiedziach w mediach. Zaraz spadną gromy, ,,Biorę to na klatę''. 

Mylisz się Janku, życzymy Ci udanego wyjazdu i dużo zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, janek57 napisał:

Jeżeli tylko Biuro nie odwoła wyjazdu to jesteśmy oboje zdecydowani ,nawet jeżeli trzeba będzie podpisać jakieś zobowiązanie np. leczenia na własny koszt koronawirusa. Nic takiego nam na 100 procent nie grozi!Dalej twierdzę ,że jest to histeria ,w części rozdmuchana przez środowisko lekarskie .Nie wszyscy lekarze poddają się panice co widać po niektórych ich wypowiedziach w mediach. Zaraz spadną gromy, ,,Biorę to na klatę''. 

Życzę Wam udanego wyjazdu. Czekam kiedy ta historia tak szybko zniknie jak się szybko pojawiła. W ostatnich latach już było trochę tych,, groźnych epidemii'' Znam trochę środowisko lekarskie i dla mnie większość to tylko wyszkoleni żołnierze firm farmaceutycznych. Niestety utrudnienia podczas wyjazdu mogą być, czego nikomu nie życzę.

  • Thanks 3
  • Downvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, marboru napisał:

Kurcze... Byłem nie tak dawno na granicy występowania wirusa... W hotelu dwa autokary Chińczyków. Paula przeziębiona... 

Chyba coś się dzieje 😱😉

Musisz jej zmierzyć temperaturę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, tanova napisał:

Nie chcę siać czarnowidztwa, ale po tym jak odwołano mecze piłkarskie i nabożeństwa w regionie, należy się - choćby teoretycznie - liczyć z ewentualnością, że władze mogą również zarządzić czasowe zamknięcie ośrodków narciarskich - w końcu to też skupiska ludzi.  Oby nie, nie życzę Wam - zwłaszcza po pechowych przygodach z ubiegłego sezonu.

Ciężka decyzja przed nami.

Z jednej strony jak pisze janek57 nie dajmy się zwariować i poprostu jechać i cieszyć się długo wyczekiwana wprawa narciarska, z drugiej  co chwila piszą, ze sprawa jest dość poważna.

Zastanawiam się tylko czy jak jednak nie pojadę bo sytuacja się zaostrzy do czy dostanę  zwrot za hotel.

Kurcze bardzo się cieszyłam na ten wyjazd, szczególnie, że bardzo lubię MdC 😭

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sariensis napisał:

Zabierz mocna whisky, podobno po podgrzaniu zabija coronawirusa, ja jednak rezygnuję z obu wyjazdów do Włoch zarówno marcowego narciarskiego jak i majowego na południe, przy czym decydujący jest fakt, ze miała z nami podróżować moja Tynka, a jej zdrowia ryzykować absolutnie nie mogę. Udanego wyjazdu Janku.

Być może nie opanują tego z początkiem Marca, ale zrezygnować z majowego? Ja bardzo liczę, że do tego czasu już dawno będzie po krzyku i wszystko opanowane. 😎

Edytowane przez Ziemowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, dawpol napisał:

U mnie dokładnie ta sama sytuacja: 29.02 - 07.03 pobyt w miejscowości Corvara i dylematy ogrmone :/

Ja w swojej sytuacji, tzn. nie mając rodziny na utrzymaniu o którą muszę się martwić jechałbym jak w dym. Zależy jaka sytuacja rodzinna.

Edytowane przez Ziemowit
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Ziemowit napisał:

Być może nie opanują tego z początkiem Marca, ale zrezygnować z majowego? Ja bardzo liczę, że do tego czasu już dawno będzie po krzyku i wszystko opanowane. 😎

Na wloska “skutecznosc” to bym nie liczyl, szczepionka moze byc dostepna oficjalnie I legalnie za okolo rok, takie sa przepisy dotyczace badan klinicznych. Nie bede ryzykowal zdrowia mojej corki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, waldemort napisał:

Na dzień dzisiejszy w prowincji Sudtirol nie ma przypadków wirusa ale trzeba monitorować.

No właśnie znajomy jest aktualnie w Bolzano i mówił, że tam względny spokój. Sytuacja jest dynamiczna więc trzeba obserwować. Na dzień dzisiejszy jedziemy - zobaczymy co się będzie działo do czwartku (jestem świadomy tego, że w czwartek może być ok. a w poniedziałek za tydzień już sytuacja obrócona o 180 stopni).

9 minut temu, Ziemowit napisał:

Ja w swojej sytuacji, tzn. nie mając rodziny na utrzymaniu o którą muszę się martwić jechałbym jak w dym. Zależy jaka sytuacja rodzinna.

Żona i ja - latorośli  jeszcze nie ma. Jakbym miał dzieci małe to pewnie bym się nie odważył...
 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Ziemowit napisał:

Być może nie opanują tego z początkiem Marca, ale zrezygnować z majowego? Ja bardzo liczę, że do tego czasu już dawno będzie po krzyku i wszystko opanowane. 😎

Dlaczego miałoby być opanowane? Nie spodziewaj się żadnej szczepionki wcześniej niż w 2021 roku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotychczasowe lokacje:

Current total cases in Italy:

- 114 cases in Lombardy (including 2 deaths):. The total includes: at least 76 in Codogno, 3 in Castiglione D'adda, 2 in Pieve Porto Morone, 1 in Casalpusterlengo, 1 in Pizzighettone, 1 in Sesto Cremonese, 1 in Santa Cristina e Bissone, 1 in Mediglia, 1 in Sesto San Giovanni, and 1 in Monza. Latest cases near Bergamo: 2 in Alzano Lombardo, 1 in Seriate, and 1 in Bergamo.

- 25 in Veneto (including 1 death): 19 in Vo' Euganeo, 3 in Dolo, 1 in Mira, and 2 in Venice..

-   9 in Emilia Romagna (all in Piacenza).
-   3 in Trentino Alto Adige (tourists from Lombardy)
-   3 in Piedmont (3 previously confirmed cases were later retracted).
-   3 in Rome (including 1 person who had been repatriated).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W całych Włoszech stwierdzono już prawie 200 przypadków zachorowań. W samej Lombardii zachorowało jak dotąd 165 osób. Media za służbami medycznymi podały, że czwarta ofiara śmiertelna to 84-letni mężczyzna z Bergamo na północy kraju.

(...) kwarantannie we Włoszech poddano 11 tys. osób

 

Trzeba zachować po prostu zdrowy rozsądek i ostrożność. Tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Ch4rvel napisał:

@fredek321

policz ile miesięcznie osób umiera na zwykłą grypę - gdzie masz dostępne szczepionki corocznie modyfikowane. Widzisz gdzieś tą panikę w mediach, że pandemia grypy na świecie? A przecież zabija więcej osób niz covid2019

@Kubis

Nie prawie, 215:

 

 

covid2019.png

Wiesz, moje źródło dało info kilka godzin wcześniej.

 

Co do zwykłej grypy, to w Polsce zanotowano ok 200 tysięcy zachorowań przy 2 zgonach (w pierwszym tygodniu lutego!), więc o czym my mówimy. Smiertelność przy Covid-19 jest nieporównywalnie wyższa i wynosi ponad 3%. Przy takiej śmiertelności w polsce na zwykłą grypę musiałoby umrzeć ok 6 tysięcy osób w tydzień.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic - ja mam zarezerwowany hotel w 3 Zinnen i samolot do Treviso na tą sobotę. Zobaczymy co nam zafunduje ten tydzień. Jestem raczej spokojny o to co zastanę w samym ośrodku, ale rzeczywiście perspektywa siedzenia w metalowej rurce z ponad 150 współpasażerami i perspektywa lotniska, jako takiego budzi podświadomie jakąś tam obawę. 

Na razie jest sporo paniki i dezinformacji - np. o pociągu nie wpuszczonym do Austrii. Z tego co rozumiem - pociąg został zatrzymany, ale ostatecznie wpuszczony. Ktoś tam się gorzej czuł, więc Ci pasażerowie nie zostali wpuszczeni, ale pociąg pojechał dalej.

Będę obserwował ostrzeżenia i się zastanawiał co robić. Jest alternatywa w postaci samochodu lub zrezygnowania z wyjazdu. Pożyjemy zobaczymy. 

 

Edytowane przez Cosworth240
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...