Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Koronawirus - czy jechać na narty?


Karolciamalymis

Rekomendowane odpowiedzi

mam z ekipą wykupioną wycieczkę do Folgaridy w terminie 7-14.03

Napisaliśmy @ do biura podróży że rezygnujemy z wycieczki, jako powód podaliśmy epidemię koronawirusa we Włoszech. Dostaliśmy odmowę zwrotu całej kwoty

Wygoda Travel podejmujemy obecnie wysiłki, których celem jest możliwość zwrócenia
Państwu, w przypadku decyzji o rezygnacji, jak największej części wpłaconych kwot.
Zasadniczą przeszkodą jest jednak brak jednoznacznych działań odpowiednich
instytucji państwowych, które umożliwiłyby nam zastosowanie nadzwyczajnych procedur
dotyczących zwrotów pieniędzy od kontrahentów. Pobyty w hotelach oraz przeloty są
przez nas przedpłacane lub opłacane w pełni z wpłaconych przez Państwa środków ze
znaczącym wyprzedzeniem tak więc możliwość ich zwrotu wynika bezpośrednio ze zwrotów
uzyskanych od naszych kontrahentów. Ponieważ ani rząd polski, ani włoski, ani
Światowa Organizacja Zdrowia nie ogłosiły stanu epidemii nie jest możliwe
wykorzystanie tutaj zapisów umów związanych z wystąpieniem siły wyższej. Co więcej,
zrzeszenie hoteli w Trentino wystosowało do swoich członków komunikat, aby wszystkie
anulacje rozpatrywać na warunkach kontraktowych, gdyż nie istnieją przesłanki do
podjęcia środków nadzwyczajnych: 
https://www.asat.it/w-documents/pf760860fce947e9f1d8388d681d1266.pdf

Z kolei Region Autonomiczny Doliny Aosty w przesyłanych komunikatach informuje o
braku przypadków wirusa w regionie, podkreślając, że wszelkie usługi turystyczne
świadczone są normalnie.
Tego typu komunikaty dają hotelom podstawę do niestosowania żadnych nadzwyczajnych
reguł w kwestii anulacji. Podobne stanowisko przyjęły linie lotnicze: wszystkie loty
funkcjonują bez  zakłóceń, nie zostały zmienione miejsca startu i lądowań nie ma
więc możliwości ubiegania się o bezkosztową anulację.

W związku z powyższymi faktami istnieją obecnie 2 możliwości:
- rezygnacji z wyjazdu, z potrąceniem kosztów należnych hotelom bądź przewoźnikom
- normalnej realizacji wyjazdu w oparciu o fakt, że całość ruchu turystycznego w
Dolomitach, Aoście i regionie Viallattea odbywa się bez zakłóceń

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy tą samą sytuację, od sierpnia zarezerwowana kwatera dla 15 osób w Madonnie (7-14marca). Akurat 2 tygodnie temu opłaciliśmy resztę kwoty. I teraz te regiony, póki nie zostaną zamknięte i odizolowane odmawiają zwrotów. Wszystkim. Pytałem Włochów w każdą stronę i oni twardo przy swoim, że bezpiecznie i zapraszają. Jak jest tu jakiś chętny i wirusa się nie boi, chętnie odstąpię super apartament 200m2 w ultra promocyjnej cenie :)

Pozostaje tylko czekać na rozwój wypadków i liczyć (sic!), że będą bardziej stanowcze zalecenia na poziomie rządowym. 

BTW: Niestety przeczytałem ten cały wątek i panowie, którzy się rozpisywali bez absolutnie żadnej wartości dodanej w okolicach 15-20 strony, proszę o umówienie się na mieście, pokazać sobie pindole, ustalić kto ma największego i nie śmiecić więcej pierdołami. Dorośli ludzie, ręce opadają.

 

 

  • Like 1
  • Haha 1
  • Confused 1
  • Downvote 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zdałem sobie sprawę że mieszkając w Niemczech mam bliżej do Włoch i zaczynam panikować. Zamówiłem  schron atomowy i nie wiem czy to wystarczy, czy ten groźny wirus wejdzie do środka. Może powinienem zamówić dwa większy i mniejszy i wstawić jeden w drugi, co sądzicie? Może wiedza naszych kolegów lekarzy z forum coś pomoże w tym temacie.

A jak przeczytałem wyżej że tam jest już epidemia to nie wychodzę już z domu.

  • Like 2
  • Sad 1
  • Downvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, waldek~ napisał:

Właśnie zdałem sobie sprawę że mieszkając w Niemczech mam bliżej do Włoch i zaczynam panikować. Zamówiłem  schron atomowy i nie wiem czy to wystarczy, czy ten groźny wirus wejdzie do środka. Może powinienem zamówić dwa większy i mniejszy i wstawić jeden w drugi, co sądzicie? Może wiedza naszych kolegów lekarzy z forum coś pomoże w tym temacie.

A jak przeczytałem wyżej że tam jest już epidemia to nie wychodzę już z domu.

To ci nic nie da, bo co zrobisz jak wchodząc do schronu srak na ciebie naptaka, a potem się okaże że to był nietoperz ;) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, waldek~ napisał:

Właśnie zdałem sobie sprawę że mieszkając w Niemczech mam bliżej do Włoch i zaczynam panikować. Zamówiłem  schron atomowy i nie wiem czy to wystarczy, czy ten groźny wirus wejdzie do środka. Może powinienem zamówić dwa większy i mniejszy i wstawić jeden w drugi, co sądzicie? Może wiedza naszych kolegów lekarzy z forum coś pomoże w tym temacie.

A jak przeczytałem wyżej że tam jest już epidemia to nie wychodzę już z domu.

I gdy wirus nadejdzie, zrób dokładnie tak:

 

Edytowane przez Ziemowit
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Sabina napisał:

Hej ja mam wyjazd do Val di Sole 20-29.03 na razie nie ma odgórnego zakazu, myślicie by jechać ?

Pozdrawiam,

Sabina

Możesz sama się zastanowić. Wiadomo jak nie ma nakazu lub zakazu odgórnego to można się pogubić... 🤦‍♂️

Spróbuj włączyć zdrowy rozsądek.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Sabina napisał:

Hej ja mam wyjazd do Val di Sole 20-29.03 na razie nie ma odgórnego zakazu, myślicie by jechać ?

Pozdrawiam,

Sabina

Uruchom myślenie jak masz takie możliwości, choć skoro rejestrujesz się na forum aby zapytać to....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Sabina napisał:

Hej ja mam wyjazd do Val di Sole 20-29.03 na razie nie ma odgórnego zakazu, myślicie by jechać ?

Pozdrawiam,

Sabina

Nie, absolutnie, sytuacja jest dynamiczna, wirus urósł już do takich rozmiarów że nawet myśliwi już na niego polują. Nawet już go zaważyli wysoko w górach.

  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Walencji poddano 14 dniowej kwarantannie 119 osób , w tym 86 klientów jednego z klubów nocnych, gdzie pracowała chica, u której wykryto Coronavirus ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem każdego kto zmaga się w tym momencie z tak dramatyczną decyzją: jechać, bo zapłacone a nie ma oficjalnego  zakazu ryzykując złapanie śmiertelnego wirusa czy pogodzić się ze  stratą całości wpłaconych kosztów wyjazdu  a potem się cieszyć  za swoją przezorność albo smucić  że się "sfrajerzyło" bo wszystko było bardzo dęte. 

Nikt  w tym momencie nie zna odpowiedzi na te pytania a naszym życiem żądzą umowy, regulaminy, przepisy itp. 

Czy np. ja, mając "wszystko" opłacone obawiając się podjąć ryzyko wyjazdu w obecnej sytuacji medialnej związaną z ograniczonym ruchem turystycznym mógłbym dać  ogłoszenie w Internecie, że  zawieram  umowę cywilnoprawną z odoroczną płatnością na 2 lub 3 miesiące z zapisanymi paragrafami wykluczjącymi własną odpowiedzialność za zcedowanie  umowy i ryzyko jej niwykonania.

I tak. Jeżeli ktoś, by się na takie warunki dobrowolnie zgodził, podpisał umowę, zaryzykował wyjazd, nawet przeszedł konieczną kwarantannę w przypadku kontaktu z zarażoną osobą  ale szczęśliwie powrócił do domu "chyba" byłby zadowolony i zapłaciłby w terminie określoną w umowie zapłatę.

A w innym przypadku:  zadowolony będzie ten co zrezygnował z wyjazdu. ;)

PS. ;););)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejęci turyści w pobliżu H10 Pałace na Teneryfie ;) wirus zebrał tutaj straszne żniwo, jak widać na załączonym zdjęciu :) .

 

image.thumb.png.02b62b9373b7833a1ed8206accfa6d08.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Sariensis napisał:

W Walencji poddano 14 dniowej kwarantannie 119 osób , w tym 86 klientów jednego z klubów nocnych, gdzie pracowała chica, u której wykryto Coronavirus ;) .

Jeszcze mi powiedz że ich izolują w tym klubie :) To by przebiło ten pokój na Teneryfie heh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kubis napisał:

Jeszcze mi powiedz że ich izolują w tym klubie :) To by przebiło ten pokój na Teneryfie heh

To byłby dopiero pech ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Sabina napisał:

Hej ja mam wyjazd do Val di Sole 20-29.03 na razie nie ma odgórnego zakazu, myślicie by jechać ?

Pozdrawiam,

Sabina

Rezygnować.

Doprecyzowując: Nie masz zaliczki lub masz gwarancję  jej zwrotu - zrezygnuj. 

Masz zaliczkę i nie masz gwarancji jej zwrotu? Odpuść Sobie. Nie pojedziesz - stracisz. Pojedziesz - również stracisz. Sytuacja jest tak dynamiczna że już teraz przemieszczanie między "nieskażonymi" strefami to spore wyzwanie logistyczne. Kwestią czasu jest zamykanie kolejnych. Ryzyko kwarantanny, brak swobodnego dostępu do żywności, o kwestiach psychologicznych nawet nie wspomnę. Może się okazać że nawet śniegu nie powąchasz. Stracisz po dwukroć: czas i pieniądze.

Powyższe argumenty wysuwam abstrahując od rzeczywistej skali szkodliwości wirusa, co do której mogę mieć inne zdanie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żarty, żartami co nie zmienia faktu, ze liczba potwierdzonych przypadków wirusa i liczba ofiar we Włoszech mocno w gore. Ministerstwo zdrowia o 12tej mówiło o 400 potwierdzonych przypadkach i 12 osobach zabitych. O godz. 18-tej podano juz liczbę 650 przypadków i 17 zabitych.
 

W zeszły piątek mówiło sie o pojedynczych przypadkach - bodaj 8 osobach potwierdzonych jako zakażonych. Zastanawiałem sie wtedy, czy na koniec tego tygodnia liczba tych przypadków wzrośnie do 1000. Jeszcze do dzisiaj południa w to nie wierzyłem. Wręcz miałem wrażenie, ze dynamika wzrostu liczby potwierdzonych przypadków zainfekowania wirusem spada, ale jednak idzie to ciagle mocno w gore i dzisiaj pomiędzy komunikatem z 12tej a 18tej odnotowano duży skok.

Co ciekawe do wczoraj podawali, ze tylko jedna osoba wyzdrowiała, dzisiaj o 12tej podawali liczbę 3, a o 18tej liczbę 45. 

6A8C3DC4-005F-4058-93B8-CDFB5D5C39B7.thumb.png.37fb4edf636c82b61366e7a701068d6e.png

  • Thanks 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja daję max tydzień na ujawnienie min. kilkunastu przypadków w Polsce. Zbyt wiele osób wróciło z ferii z Włoch całkiem niedawno. Tfu tfu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Cosworth240 napisał:

Żarty, żartami co nie zmienia faktu, ze liczba potwierdzonych przypadków wirusa i liczba ofiar we Włoszech mocno w gore. Ministerstwo zdrowia o 12tej mówiło o 400 potwierdzonych przypadkach i 12 osobach zabitych. O godz. 18-tej podano juz liczbę 650 przypadków i 17 zabitych.
 

W zeszły piątek mówiło sie o pojedynczych przypadkach - bodaj 8 osobach potwierdzonych jako zakażonych. Zastanawiałem sie wtedy, czy na koniec tego tygodnia liczba tych przypadków wzrośnie do 1000. Jeszcze do dzisiaj południa w to nie wierzyłem. Wręcz miałem wrażenie, ze dynamika wzrostu liczby potwierdzonych przypadków zainfekowania wirusem spada, ale jednak idzie to ciagle mocno w gore i dzisiaj pomiędzy komunikatem z 12tej a 18tej odnotowano duży skok.

Co ciekawe do wczoraj podawali, ze tylko jedna osoba wyzdrowiała, dzisiaj o 12tej podawali liczbę 3, a o 18tej liczbę 45. 

6A8C3DC4-005F-4058-93B8-CDFB5D5C39B7.thumb.png.37fb4edf636c82b61366e7a701068d6e.png

Piszesz nie prawdę, 400 było kilka dni temu!  Już wczoraj było chyba 540... co nie zmienia faktu, że ilość zarażonych mocno rośnie. Dałem sobie założenia że jak w at ilość dobije do 50 to rozważę wyjazdy.

Do Włoch bym nie pojechał, w tak dynamicznej sytuacji, dziennie jest ok 100 nowych chorych. 

Alpy za rok też tam będą.

Współczuję to  może być gwóźdź do trumny wloskiej gospodarki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę podobnie-jest co najmniej kilkadziesiąt osob w szpitalach z podejrzeniem. pewnie im na razie nie zrobili badań albo robią kolejne dla pewności bo czekają te 2 tygodnie na wyklucie a przy okazji dają sobie więcej czasu na przygotowania i zgromadzenie zapasów masek itp oraz przygotowują ludzi medialnie aby zmniejszyć panikę(mowie o Polsce)

Edytowane przez kiki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Cosworth240 napisał:

Żarty, żartami co nie zmienia faktu, ze liczba potwierdzonych przypadków wirusa i liczba ofiar we Włoszech mocno w gore. Ministerstwo zdrowia o 12tej mówiło o 400 potwierdzonych przypadkach i 12 osobach zabitych. O godz. 18-tej podano juz liczbę 650 przypadków i 17 zabitych.
 

W zeszły piątek mówiło sie o pojedynczych przypadkach - bodaj 8 osobach potwierdzonych jako zakażonych. Zastanawiałem sie wtedy, czy na koniec tego tygodnia liczba tych przypadków wzrośnie do 1000. Jeszcze do dzisiaj południa w to nie wierzyłem. Wręcz miałem wrażenie, ze dynamika wzrostu liczby potwierdzonych przypadków zainfekowania wirusem spada, ale jednak idzie to ciagle mocno w gore i dzisiaj pomiędzy komunikatem z 12tej a 18tej odnotowano duży skok.

Co ciekawe do wczoraj podawali, ze tylko jedna osoba wyzdrowiała, dzisiaj o 12tej podawali liczbę 3, a o 18tej liczbę 45. 

6A8C3DC4-005F-4058-93B8-CDFB5D5C39B7.thumb.png.37fb4edf636c82b61366e7a701068d6e.png

Proszę Cię, to nie są żarty? Gorzej, dziewczyna na Istagramie opowiadała co dzieje się w Włoszech na terenach niby gdzie wirus szaleje. Mówiła ogólnie że nic się nie dzieje. Polskie media pisały ze mówiła że ludzie nie mogą na pogrzeby chodzić i inne bzdury. Teraz to normalnie musiała by się sądzić z Polskimi mediami że kłamią. A ludzie wierzą w każde słowo. Zacznijcie w końcu sami myśleć. Nie wierzę w te wszystkie medialne bzdury. Jedynie co mnie zastanawia to jaki to ma cel. Tragiczne jest to że odbije się to na gospodarce EU.

  • Downvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, przemo_narciarz napisał:

Piszesz nie prawdę, 400 było kilka dni temu!  Już wczoraj było chyba 540... co nie zmienia faktu, że ilość zarażonych mocno rośnie. Dałem sobie założenia że jak w at ilość dobije do 50 to rozważę wyjazdy.

Do Włoch bym nie pojechał, w tak dynamicznej sytuacji, dziennie jest ok 100 nowych chorych. 

Alpy za rok też tam będą.

Współczuję to  może być gwóźdź do trumny wloskiej gospodarki. 

Nie lubię jak ktoś twierdzi, ze kłamię. Ja pisałem o tym co podaje lub podawało włoskie ministerstwo zdrowia na swoich stronach. Być moze różne źródła podają różne statystyki. 
 

P.S. „Nie prawdę” pisze sie razem 🤪

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...