Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Koronawirus - czy jechać na narty?


Karolciamalymis

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Kodomita napisał:

a skąd polaryzacja?...po prostu ci co minusują nie mogą się pogodzić z faktami tylko fantazjują 1 m nad ziemią😁

I napisał to ten, który jak sam dostał minusa, to poleciał we wszystkich moich wypowiedziach minusiki postawić :D Jak dziecko 🙂

  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj z powodu silnego wiatru zamknięto górna cześć ON w Łomnicy, zatem pod jedynym czynnym krzesłem zrobiła sie spora kolejka, i tu miałem niezły ubaw, gdy pewien młodzieniec zaczął charlać, kaszleć i pociągać nosem, ..., to momentalnie zrobiło się jakoś tak luźniej ;) , czyżby sposób na kolejki w sCyrku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sariensis napisał:

czyżby sposób na kolejki w sCyrku?

Samo kasłanie może nie być wystarczająco wiarygodne. Należy przyjść kacu, mieć świeżo pokrojoną cebulę pod szyją i pieprz drobno zmielony w małej fiolce dla odpowiedniego efektu wizualnego, smarkowego i kichającego. Nie zaszkodzi jeszcze jakaś kurteczka z południowego tyrolu, może być ta z konkursu od JC. :D

Edytowane przez Ziemowit
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.02.2020 o 20:42, Sariensis napisał:

Przejęci turyści w pobliżu H10 Pałace na Teneryfie ;) wirus zebrał tutaj straszne żniwo, jak widać na załączonym zdjęciu :) .

Kwarantanna w hotelu złagodzona. Ani jednej transmisji na terenie hotelu. Może upał robi swoje. Wirus SARS zachowywał zdolność do zarażania przez 30 dni przebywania w środowisku przy temperaturze 4 stopni. Dwa dni przy 20 stopniach. SARS i 2019 CoV mają 80% zgodności genetycznej. Może w maju zapomnimy o problemie.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech to szlag...>:(
Niestety musiałem odpuścić drugi wyjazd do Szwajcarii do ośrodków Magic Passu, jakieś cholerstwo mnie dopadło przedwczoraj a wyjazd dzisiaj... 
Jeszcze bym zaczął mocno kaszleć w gondoli i ryzyko odizolowania na kwarantannie jakby ktoś się przyczepił 😷☣️...

Będę szukać jakiegoś zastępczego wyjazdu na kwiecień. Może coś się uda znaleźć z dojazdem.
Może Francja? Od dawna chodzi mi po głowie Tignes & Val d'Isere - jakieś opcje na drugą połowę kwietnia są.
 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.02.2020 o 17:30, Karolciamalymis napisał:

Witam,

W dniach 29.02-07.03 mam zaplanowany wyjazd do Włoch do MdC.

Ze względu na wprowadzone dziś obostrzenia ze strony władz włoskich zastanawiam się czy uda mi się przedostać autem z Mediolanu do Trydentu. 
Jak większość forumowiczów wie, Mediolan to cześć regionu Lombardii podobno są wprowadzone przejścia „graniczne” i pytanie do Was czy ktoś coś już wie gdzie te przejścia się znajdują? A może poprostu tam nie jechać, choć jak wiadomo pieniądze już częściowo na wyjazd wydane.

Nie byłabym za szczęśliwa gdyby okazało się, ze pojadę na narty, ale nie wiem kiedy wrócę bo zamkną i ten region :(

Pozdrawiam

tylko głupi jedzie dziś do wloch na narty !!! dzisiaj tylko zmarlo 8 osób a ponad 300 osób sie zaraziło...razem w nie caly tydzień 30 zmarło  i 1100 sie zaraziło..nawet rosja odradza wyjazdow do wloch..pozdrawiam .piotr

  • Like 1
  • Haha 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, piotr polok napisał:

tylko głupi jedzie dziś do wloch na narty !!! dzisiaj tylko zmarlo 8 osób a ponad 300 osób sie zaraziło...razem w nie caly tydzień 30 zmarło  i 1100 sie zaraziło..nawet rosja odradza wyjazdow do wloch..pozdrawiam .piotr

Zaraziło się pewnie parę tysięcy albo i więcej - trzysta wykryto.

Za to u nas szaleje wirus dysortografii.

Edytowane przez arnoldd
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, piotr polok napisał:

tylko głupi jedzie dziś do wloch na narty !!! dzisiaj tylko zmarlo 8 osób a ponad 300 osób sie zaraziło...razem w nie caly tydzień 30 zmarło  i 1100 sie zaraziło..nawet rosja odradza wyjazdow do wloch..pozdrawiam .piotr

Jakby prześledził Pan wątek to by wiedział, ze zrezygnowałam z wyjazdu do Włoch.....

Najlepiej nakrzyczeć a nie sprawdzić.
Pozdrawiam

 

Edytowane przez Karolciamalymis
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, piotr polok napisał:

tylko głupi jedzie dziś do wloch na narty !!! dzisiaj tylko zmarlo 8 osób a ponad 300 osób sie zaraziło...razem w nie caly tydzień 30 zmarło  i 1100 sie zaraziło..nawet rosja odradza wyjazdow do wloch..pozdrawiam .piotr

Nie, nie 300,  239.

Łączna ilość zgonów to 29. Wykrytych 1128.  Ze wszystkimi danymi się rozmijasz.

Założyłeś tutaj konto tylko po to, żeby poryczeć, że organizator kasy nie chcę oddać - napisz może do faktu albo se.

 

 

Edytowane przez Ch4rvel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie czytam wszystkiego bo szkoda czasu. Wirus który wyróżnia się jako jedyny z grupy pewnymi cechami, nie ma lekarstwa, szczepionki... do tego jak coś nasza służba zdrowia a niektórzy sobie bimbają i robią jaja. Coś nieprawdopodobnego. Napisał ale nie wypada. Jak widać mamy niby XXI wiek a mentalnie tkwimy nadal w Średniowieczu. Panika jest zła tak samo jak niewiedza i ignoranctwo ale chwała opatrzności bo gdyby ten wirus był bardziej agresywny i "mądry" ucząc się mutować pokonując kolejne bariery to byśmy naprawdę mieli przerąbane biorąc pod uwagę poziom rozumowania niektórych uczestników tematu. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do koronawirusa i Włoch. 22.02 wróciłem z Lombardii, z Livigno. Dla ciekawskich do dziś bezobjawowo. Na miejscu nie było żadnych informacji o wirusie, ale to był dzień od którego się tak naprawdę zaczęła panika we Włoszech. Wyjeżdżając z  Livigno o 6:00 słyszałem w radio teksty o koronawirusie, ale ja z językiem włoskim na bakier więc nie wiedziałem o co chodzi. Dziś zastanawiałbym się mocno czy tam jechać. Tym bardziej że byłem z dziećmi. Niby dorosłe, ale odpowiedzialność za nie do śmierci :).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My, na chwilę obecną, wybieramy się do Val di Sole 14 marca. My, tzn. 6 osób dorosłych bez dzieci. Biuro potwierdziło, że w tym ośrodku nie ma wirusa i kwarantanny. Jedziemy trochę na własne ryzyko,  nikt z nas nie histeryzuje i nie panikuje. Zobaczymy co będzie na miejscu. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Jola napisał:

My, na chwilę obecną, wybieramy się do Val di Sole 14 marca. My, tzn. 6 osób dorosłych bez dzieci. Biuro potwierdziło, że w tym ośrodku nie ma wirusa i kwarantanny. Jedziemy trochę na własne ryzyko,  nikt z nas nie histeryzuje i nie panikuje. Zobaczymy co będzie na miejscu. 

A co chcecie zobaczyć na miejscu? Wirusa przebijającego piątkę, kordon policji czy co? Nic nie zobaczycie. Zobaczycie i Wasi bliscy zobaczą jak wrócicie. Dopiero wtedy będzie wiadomo czy się udało czy nie (życzę oczywiście pomyślności, żeby nie było ;) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, marzę o przybiciu piątki z wirusem😜😜może Ty Kubis też należysz do tych panikarzy co już opróżnili półki w sklepach z kaszy i ryżu a no i mydła...😂😂😂bo teraz niektórzy sobie przypomnieli że trzeba się myć 😜😛myślałam że na tym forum uzyskam jakieś cenne wskazówki a nie głupie komentarze ☹😨😨no więc ja jadę i mam zamiar się świetnie bawić 😀🌞🌞⛷⛷⛷👋

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Jola napisał:

Tak, marzę o przybiciu piątki z wirusem😜😜może Ty Kubis też należysz do tych panikarzy co już opróżnili półki w sklepach z kaszy i ryżu a no i mydła...😂😂😂bo teraz niektórzy sobie przypomnieli że trzeba się myć 😜😛myślałam że na tym forum uzyskam jakieś cenne wskazówki a nie głupie komentarze ☹😨😨no więc ja jadę i mam zamiar się świetnie bawić 😀🌞🌞⛷⛷⛷👋

Nie, nie należę do nich. A ocenę moich komentarzy pozostawiam tym, którzy potrafią jej dokonać bez inwektyw i emocji. Chcesz cennej wskazówki z forum? Proszę: użyj własnego mózgu, bo 26 stron dyskusji to jak widać za mało.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę takie wypowiedzi to mnie ściska. Nie chcesz nie jedź. Moim zdaniem ten wirus to medialna szopka i pożywka dla panikarzy twojego pokroju.

1. Czemu nikt nie mówi o wyleczonych?

2. Czemu specjaliści i ministerstwa nie odradzają podróżowania - do tej pory z tego co pamiętam na czas byliśmy informowani o zagrożeniach. Może zagrożenia nie ma jako takiego ?

3. Dlaczego nikt nie mówi że jest pozytywny zwrot ponieważ wyleczonych jest wiecej niż chorych ?

 


  

  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale jak widzę baranów, którzy w Polsce na potęgę wykupują produkty ze sklepów, to nie wiem czy śmiać się czy płakać.

Prawda jest taka, że obydwie strony (zarówno panikarze, jak i negacjoniści), to ten sam sort idiotów, którzy nie rozumieją realnych zagrożeń związanych z rozprzestrzenianiem się wirusa. WHO i GIS wydały zalecenia, wystarczy się do nich stosować, a szanse na zachorowanie naprawdę będą praktycznie równe zeru, nie mówiąc o zagrożeniu życia, które dla młodych, zdrowych osób jest praktycznie zerowe - statystycznie większym zagrożeniem jest podróż samochodem do takiego Val di Sole niż pobyt tam. Statystyki śmiertelności są przy tym i tak zawyżone, bo u wielu osób choroba przebiega z lekkimi objawami i takie osoby po prostu się nie badają i nie są włączane do statystyk. Ponadto, w takim Trentino-AA, aktualnie potwierdzono 1 (słownie: jeden) przypadek koronawirusa, co biorąc pod uwagę, że w całym regionie mieszka około miliona mieszkańców, daje dobry obraz sytuacji w tym regionie.

Oczywiście - nie można twierdzić, że ryzyka w ogóle nie ma. Jest i trzeba je wziąć pod uwagę - osoby starsze, czy przewlekle chore powinny powstrzymać się od podróży, ale biorąc pod uwagę, że granice w UE są otwarte, a samoloty i pociągi kursują bez zakłóceń pomiędzy Włochami, a innymi krajami, wirus prędzej czy później rozprzestrzeni się na całą Europę (w tym Polskę), tak więc nadmierna panika dot. jakichkolwiek podróży jest groteskowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, pueblo napisał:

Widzę takie wypowiedzi to mnie ściska. Nie chcesz nie jedź. Moim zdaniem ten wirus to medialna szopka i pożywka dla panikarzy twojego pokroju.

1. Czemu nikt nie mówi o wyleczonych?

2. Czemu specjaliści i ministerstwa nie odradzają podróżowania - do tej pory z tego co pamiętam na czas byliśmy informowani o zagrożeniach. Może zagrożenia nie ma jako takiego ?

3. Dlaczego nikt nie mówi że jest pozytywny zwrot ponieważ wyleczonych jest wiecej niż chorych ?

 


  

1. Bo bardziej medialni są Ci nie wyleczeni. W obecnych czasach wszystko może być medialną szopką, nawet kiepskie zdjęcie podstarzałej "gwiazdy". A wirus, robi swoje i ma w nosie to co my sobie o nim myślimy.

2. Mijasz się z prawdą: https://gis.gov.pl/aktualnosci/komunikat-dla-podrozujacych-nr-37-warszawa-1-marca-2020-r-opracowano-na-podstawie-danych-ecdc-oraz-who/

3. Mijasz się z prawdą, chorych jest więcej niż wyleczonych i na chwilę obecną szybciej przybywa chorych niż wyleczonych.

Znów nie rozumiem czemu uważacie mnie za panikarza. Ani nie składuję żywności, ani nie kupuję i nie mam zamiaru kupować zbędnych maseczek ani innych pierdół. Ja jedynie komentuję rzeczywistość, możliwie jak najbardziej obiektywnie. Nie mam jednak wpływu na zdrowy rozsądek, IQ, znajomość ortografii itp itd innych osób i szczerze mówiąc, wstyd byłoby mi się nawet do nich odnosić. Dziękuję.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, ja też mam wyjazd zarezerwowany do Włoch w przyszłym tygodniu i jestem w kropce. Jestem cały czas w kontakcie z hotelem, który twierdzi, że u nich bezpiecznie i rezerwacji ze zwrotem kasy odwołać nie zamierza. Mówią, że u nich wszystko ok i sezon trwa... bo co innego mógłby mówić.  Zastanawiam się czy ktoś był tam ostatnio i wie jak jest faktycznie? Czy panika na stokach czy ludzie jeżdżą i wracają  i nie chorują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...