Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Koronawirus - czy jechać na narty?


Karolciamalymis

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Sariensis napisał:

pojedź ty sobie @Chrumcia na Łomnice albo Strbske Pleso albo Orava Snow, taka koleżeńska dobra rada.

Mam plan jechać w te rejony w przyszłym tygodniu ale jak widzę narastającą liczbę zachorowań i ogólną atmosferę to obawiam się, że może nic z tego nie wyjść.

A kolejny przypadek w PL to narciarz:).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, tresor napisał:

Mam plan jechać w te rejony w przyszłym tygodniu ale jak widzę narastającą liczbę zachorowań i ogólną atmosferę to obawiam się, że może nic z tego nie wyjść.

A kolejny przypadek w PL to narciarz:).

niestety narciarze przysmyczą tego sporo z Włoch ..., czego najlepszym dowodem są reakcje i wpisy na tym forum :( 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Sariensis napisał:

niestety narciarze przysmyczą tego sporo z Włoch ..., czego najlepszym dowodem są reakcje i wpisy na tym forum :( 

No. Byłam przekonana że po Austrii kolejne przypadki pojawia się w Holandii...strasznie dużo przypadków Holendrów w tym roku odnotowałam 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia jak to będzie w Polsce za 3-4 tygodnie kiedy będzie 10000-20000 potwierdzonych przypadków (oby nie, ale tak może być), czy pół Polski będzie zamknięta na kwarantannie, będziemy siedzieć w domach, czytać forum i czekać aż ktoś uzupełni pułki w sklepie aby móc coś kupić?

Edytowane przez Ziemowit
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z Soldy taka oto informacja mailowa:

thank you for your Email. In Solda it isn´t planned to close the lifts, because we don´t have any problems with the virus in this area.
I will let you know, if the situation would change but in the current situation it is not a risk to come to Solda
 
Itaka w dalszym ciągu sprzedaje samolotowe wycieczki do Włoch na narty.
Ja jednak nie mam aż takich jaj żeby jechać w tej sytuacji, zaliczka pewnie poszła się paść, trudno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety,wygląda,że nawet ci,co się nie boją wirusa,padną ofiarami paniki.Przed chwilą dostałem wiadomość,że zawody Helmissimo w San Candido,na które się wybierałem 21 marca,odwołują i zwracają wpisowe.A o 13 ma być jakaś konferencja prasowa w sprawie zamykania Kronplatzu i okolic...Szukam zatem propozycji i towarzystwa,gdzie jechać w tym czasie,by potrenować przed Gardenissimą 4 go kwietnia...

Edytowane przez lski@interia.pl
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Erich napisał:

A z Soldy taka oto informacja mailowa:

thank you for your Email. In Solda it isn´t planned to close the lifts, because we don´t have any problems with the virus in this area.
I will let you know, if the situation would change but in the current situation it is not a risk to come to Solda
 
Itaka w dalszym ciągu sprzedaje samolotowe wycieczki do Włoch na narty.
Ja jednak nie mam aż takich jaj żeby jechać w tej sytuacji, zaliczka pewnie poszła się paść, trudno.

Hahah...ale jazda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Erich napisał:

A z Soldy taka oto informacja mailowa:

thank you for your Email. In Solda it isn´t planned to close the lifts, because we don´t have any problems with the virus in this area.
I will let you know, if the situation would change but in the current situation it is not a risk to come to Solda
 
Itaka w dalszym ciągu sprzedaje samolotowe wycieczki do Włoch na narty.
Ja jednak nie mam aż takich jaj żeby jechać w tej sytuacji, zaliczka pewnie poszła się paść, trudno.

Sądzisz, że odpisali by: "Mamy tu wysyp CoV2019 - nie przyjeżdżaj" ? Przecież każdy będzie do końca próbował zarobić póki administracyjnie nie dostanie nakaz zamknięcia ośrodka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Erich napisał:

A z Soldy taka oto informacja mailowa:

thank you for your Email. In Solda it isn´t planned to close the lifts, because we don´t have any problems with the virus in this area.
I will let you know, if the situation would change but in the current situation it is not a risk to come to Solda
 
Itaka w dalszym ciągu sprzedaje samolotowe wycieczki do Włoch na narty.
Ja jednak nie mam aż takich jaj żeby jechać w tej sytuacji, zaliczka pewnie poszła się paść, trudno.

Pozwolisz, że podrzucę tu odpowiedź jaką 6 Marca otrzymał jeden z forumowiczów na pytanie "How is Cervinia, I heard virus is already there":

Cytat

Hello! no, don't worry. In Cervinia absolutely nothing!

there are 2 in Aosta, from Piemonte. No restrictions here, loads of snow and slopes perfects (and empty)

Borders are open and stay open!

See you saturday!

8 Marca ogłosili zamknięcie ośrodka a dziś już nic nie chodzi. :) So don't worry! :)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie to wszedzie w koło KW:/ więc co za różnica Austria czy PL? Mamy 4 w Raciborzu, w Rybniku szkoły zamykają, wczoraj w Gliwicach na jedynym z osiedli karetka z białymi ludzikmi odbierała jakiś podejrzany przypadek. To już tu jest, a Wy zaklinacie rzeczywistość. To czy przywleczony, czy przekazany bez różnicy. Mój syn do przedszkola chodzi z dzieciakami które mieszkają ok 25km od Raciborza, więc bezpieczniej będzie w przedszkolu czy Austrii w prywatnym apartamencie?

Bardziej mnie martwią osoby, które jeżdżą autobusami, siedzą w zatłoczonych miejscach itd. i przychodzą później do pracy, przedszkola, szkoły itd. 

Ryzyko jest podobne w większości krajów, za wyjątkiem Włoch bo to miejsce trzeba usunąć z wszelkich planów. Dlatego poważnie rozważam wyjazd do Katrynii.

 

Edytowane przez przemo_narciarz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fredek321 napisał:

Ponownie napiszę, lepiej chorować u siebie, nawet jeśli austriacka ochrona zdrowia jest lepsza.

Nie planuję chorować.

 

1 minutę temu, Jeeb napisał:

pogrzeby jednak trochę tańsze i nie trzeba płacić za sprowadzenie zwłok do kraju

Transport zwłok nam no limit w ubezpieczeniu😷

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym momencie są branże, które poprzez wirusową panikę mają ogromne zyski: farmaceutyczna i medialna. Z kolei na drugim froncie jest turystyka i transport ale za niedługo dołączą z pewnością kolejne. Na onecie można zaobserwować koronawirus- relacja live, aptekarze mają ogromne obroty. Jeśli jednak sytuacji z Chinami nie ulegnie zmianie to za jakiś miesiąc w aptekach zacznie brakować leków, ponieważ wiele substancji wytwarzanych jest w Chinach i koncerny farmaceutyczne nie będą mogły produkować leków - zaczną ponosić straty. 

Zastanawiam się jaki będzie przekaz medialny za miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, wolcjusz napisał:

Bardzo sensownie napisany artykuł dla tych, do których przemawiają racjonalne argumenty: https://medium.com/@jesion/dlaczego-powinniśmy-się-przejmować-często-zadawane-pytania-i-odpowiedzi-dotyczące-covid-19-2d30e25cfe2e

Zabieram się za czytanie bo zapowiada się ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...